„Fotografia jest kwestią chwili - nie zaś miejsca” - wystawa zdjęć Grzegorza Kielesińskiego w Solcu-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

„Fotografia jest kwestią chwili – nie zaś miejsca” – wystawa zdjęć Grzegorza Kielesińskiego w Solcu-Zdroju

11 lipca 2019 | solec-zdroj.pl 11.07.2019 / Jarosław Kruk 11.07.2019 | | 1 komentarz

W murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Solcu-Zdroju od 7 lipca, przez 3 tygodnie, można podziwiać autorską wystawę  fotografii Grzegorza Kielesińskiego pt. „ obok…”

Pani Elżbieta Dzikowska i autor prezentowanych na wystawie zdjęć, Grzegorz Kielesński. / źródło: solec-zdroj.pl

– Wystawa jest pod tytułem „obok” z wielokropkiem dlatego, że skupiłem się na pewnych fragmentach rzeczywistości, którą codziennie mijamy i nie zawsze dostrzegamy jej piękno czy formę – tłumaczy tytuł ekspozycji w rozmowie z infobusko.pl jej autor .

Urodzony w Skarżysku-Kamiennej, mieszkający i działający od lat w Busku-Zdroju Grzegorz Kielesiński jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Mottem, które towarzyszy mu w wędrówce z aparatem fotograficznym przez życie jest: „Fotografia jest kwestią chwili – nie zaś miejsca.” Utrwala ludzi w ich codzienności i artystów scen polskich w trakcie muzycznych imprez i festiwali.

Jego fotografie znajdują się w prywatnych domach w Warszawie, Bydgoszczy, Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Busku–Zdroju oraz w Chicago i Fort Collins-USA. Kadry prezentowane w Solcu-Zdroju przedstawiają otaczający nas świat w innej odsłonie.

Wystawa przyciąga licznych odbiorców. Jedną z osób która przyjechała ją zobaczyć jest pani Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, autorka wielu książek, audycji radiowych i programów telewizyjnych oraz wystaw sztuki współczesnej. Pani Elżbieta, której pasją jest też fotografia i to w większości jej zdjęcia ilustrują jej liczne książki, skierowała słowa uznania do autora prac, życząc dalszych sukcesów w pracy twórczej z obiektywem.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie  z panem Grzegorzem Kielesińskim, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 lipca o godz. 17.00, w Bibliotece w Solcu–Zdroju.

Wystawę można oglądać do 28 lipca w godzinach pracy Biblioteki.


Miejsce: Biblioteka Publiczna, Solec-Zdrój, ul Kościelna 3

Termin: 7-28.07.2019


 

źródło: solec-zdroj.pl: – „Fotografia jest kwestią chwili – nie zaś miejsca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “„Fotografia jest kwestią chwili – nie zaś miejsca” – wystawa zdjęć Grzegorza Kielesińskiego w Solcu-Zdroju”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl