eM: [VIDEO] Skuli właściciela kieleckiej restauracji i odwieźli na komisariat. Dlaczego? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

eM: [VIDEO] Skuli właściciela kieleckiej restauracji i odwieźli na komisariat. Dlaczego?

20 maja 2020 | eM Kielce 20.05.2020 / Jarosław Kruk 20.05.2020 | | 4 komentarze

W środę przed godziną 13.00 doszło do zatrzymania przez Straż Miejską, Tomasza Pawluska, właściciela Restauracji Mo-Ja. Strażnicy skuli restauratora i odwieźli go na komisariat. Wcześniej zablokowali firmowe auto, które stało przed restauracją. – informuje portal eM Kielce

screen z video nagrania akcji kieleckich strażników miejskich / źródło: eM Kielce

Tak całą sytuację opisuje Tomasz Pawlusek:

– Na czas pandemii umówieni byliśmy tak, że nasz firmowy samochód, który dowozi jedzenie do ludzi stoi obok restauracji. Wiedzieli, że to jest nasz samochód. Dzisiaj przed godziną 13 Straż Miejska go zablokowała, kiedy akurat kierowca miał zawozić jedzenie. Zapytałem ich czy nie mogli przyjść i powiedzieć, żebyśmy odjechali, bo ta nasza słowna umowa już nie obowiązuje. Stwierdzili, że nie – tłumaczy Tomasz Pawlusek.

– Mówiłem, żeby odblokowali nam samochód, bo jest to jedyne nasze źródło utrzymania w tym momencie. Nie poskutkowało. Zaczęły się przepychanki i zostałem skuty, bez żadnych wyjaśnień. Dopiero na policji po półtorej godziny dostałem jakiekolwiek informacje za co jestem zatrzymany – dodaje.

– Straż Miejska nie udzielała żadnych informacji. Zabrali mnie z ulicy, nie dali mi nawet zamknąć restauracji. Majątek warty 600 tysięcy zostawiłem otwarty – podkreśla właściciel restauracji.

Renata Gruszczyńska komendant Straży Miejskiej powiedziała, że … – cały artykuł i video z zatrzymania na źródłowej stronie eM Kielce – po kliknięciu na link

.
◙ Podobne informacje:

RK: Buski radny napastnikiem? Dwóch policjantów zaatakowanych nożem [FILM]

POLICJANCI Z BUSKA- ZDROJU Z WIZYTĄ W KGP

RK: Buscy radni odnieśli się do wydarzeń z 18 maja

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “eM: [VIDEO] Skuli właściciela kieleckiej restauracji i odwieźli na komisariat. Dlaczego?”

 1. kielecka tracza antykryzysowa pisze:

  czy tak wygląda kielecka Tarcza Antykryzysowa? jeśli tak to ja dziękuję

 2. ochroniarz pisze:

  nie wnikając w to czy interwencja strażników była zasadna czy nie, to na filmiku widać, że funkcjonariusze przeprowadzili ją w sposób prawidłowy, książkowy, bo unieruchomili ręce osoby zatrzymywanej a nie próbowali urwać mu głowę jak buskiemu radnemu rok temu. Zagrożeniem są ręce a nie głowa i dlatego to ręce się unieruchamia w pierwszej kolejności. Chwyt za szyję, tak zwana klamra, to ostateczność służąca do przyduszenia ale problem tkwi w tym, ze niewłaściwie zastosowana może spowodować uduszenie zatrzymywanego, więc nie powinno się jej stosować.

 3. No Debil pisze:

  Próbował urwać mu głowę?? Hahaha

 4. a co n i tam, może lipiec nie każe wyciąc pisze:

  A tymczasem w Busku:
  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/teznia-solankowa-w-buskuzdroju-robi-ogromne-wrazenie-obiekt-jest-prawie-gotowy-juz-puszczana-jest-solanka-wideo-zdjecia/ar/c1-14984147

  kruku zejdż na ziemie (podobno to portal mieszkańców Buska?) i zacznij i zacznij informować moeszkańców co sie u nich dzieje. A nie wiecznie , wybiórczo , pokazywać to, co Sikora zrobił (albo przynajmniej ty tak sugerujesz ludziom), że zrobił żle. i ie czekaj na drukuj – wklej z zaprzyjażnionych i jedynieprawomuślnych mediów tobie i tfojej partyjnej gromadce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl