ED: Poślizg z przetargiem, czyli coraz dłuższa droga do budowy tężni w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Poślizg z przetargiem, czyli coraz dłuższa droga do budowy tężni w Busku-Zdroju

9 marca 2019 | Echo Dnia, Adam Ligiecki 07.03.2019 / Jarosław Kruk 08.03.2019 | | 0 komentarzy

Jak po grudzie idzie budowa tężni solankowej w Busku-Zdroju informuje Echo Dnia. Czas nagli, tymczasem zapadła decyzja o przedłużeniu terminu składania ofert w przetargu na wykonawstwo: z 14 marca do 2 kwietnia. Czy przy mocno napiętych terminach uda się wybudować obiekt za około 30 milionów złotych do końca listopada 2020 roku, czas pokaże.

Magistrat przeprowadza trzeci przetarg a zdezelowana od dłuższego czasu fontanna w centrum nowego parku wciąż wystawia wątpliwe świadectwo gospodarzom.

Po fiasku dwóch wcześniejszych, na początku lutego 2019 roku gmina ogłosiła trzeci przetarg nieograniczony, z terminem składania ofert do 14 marca. W tym tygodniu zapadła niespodziewanie decyzja o przedłużeniu tego terminu o trzy tygodnie, do 2 kwietnia. Trwa walka buskiego magistratu z czasem. Wprawdzie gminie udało się przesunąć pierwotny termin ukończenia inwestycji: z 30 maja na 30 listopada 2020 roku, jednak przy tej wielkości realizacji czasu jest relatywnie bardzo mało i wciąż go ubywa. Podstawowym problemem są pieniądze. Wstępnie mówiło się o skromniejszej realizacji na poziomie 15 milionów złotych, później jednak inwestycja znacznie „urosła”, a w ślad za tym  i kosztorys budowy buskiego kompleksu z tężnią opracowany dla UMiG podniósł się do blisko 25 milionów. Wyliczenia wyliczeniami a życie życiem – w postępowaniu przetargowym numer dwa najniższa złożona oferta wykonawcy była o około 7 milionów złotych droższa, w związku z czym i ten przetarg, podobnie jak pierwszy, został unieważniony.
Teraz trwa trzecia próba znalezienia wykonawcy. Sytuacja na rynku budowlanym sprawia, że to firmy dyktują warunki. Jak zakończy się buski przetarg dowiemy się za niespełna miesiąc, otwarcie ofert nastąpi 2 kwietnia o godzinie 11:00.

Pażywiom – uwidim – jak mawiają Rosjanie.

Czytaj więcej: https://echodnia.eu/poslizg-z-przetargiem-czyli-coraz-dluzsza-droga-do-budowy-tezni-w-buskuzdroju/ar/13946674#strefa-biznesu

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl