ED: Burzliwa sesja Rady Miejskiej w Połańcu. Burmistrz Jacek Tarnowski nie dostał wotum zaufania! ZAPIS TRANSMISJI - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Burzliwa sesja Rady Miejskiej w Połańcu. Burmistrz Jacek Tarnowski nie dostał wotum zaufania! ZAPIS TRANSMISJI

29 czerwca 2019 | Echo Dnia SW 28.06.2019 / Jarosław Kruk 28.06.2019 | | 11 komentarzy

Burmistrz Połańca Jacek Tarnowski nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Czwartkowa sesja Rady Miejskiej była niezwykle burzliwa, padło wielu ostrych słów.

źródło: google.com

Przypomnijmy, że głosowanie nad wotum zaufania jest nowością. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci od tego roku maja obowiązek przedstawić raport o stanie gminy. Podczas sesji przewidziana jest dyskusja, w której mogą brać udział również mieszkańcy – w przypadku Połańca, należało to wcześniej zgłosić i zebrać podpisy minimum 20 mieszkańców gminy. Debata była bardzo ciekawa, choć jedna z osób mówiących na końcu zarzuciła wcześniej mówiącym ,że to była ustawka.

Po niej następuje głosowanie na wotum zaufania dla burmistrza. Radni byli w większości na nie.

Kolejnym etapem jest udzielenie absolutorium, a głosowanie również poprzedza dyskusja. Nowością jest też, że brak wotum zaufania przez dwa kolejne lata oznacza, że radni zwykłą większością głosów mogą zdecydować się na ogłoszenie referendum, a rada obojętnie od wyniku nie ulega rozwiązaniu.

W czwartek, 27.06, w Połańcu za udzieleniem wotum zaufania była mniejszość – 7 z 15 radnych. 1 osoba była przeciw, 5 osób wstrzymało się, 2 osoby nie brały udział w głosowaniu. Burmistrz nie uzyskał wotum zaufania ponieważ, by tak się stało musi być poparcie bezwzględnej większości – w przypadku Połańca – 8 radnych.

W przypadku Połańca można przypuszczać ,że opozycja może przygotowywać się do… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “ED: Burzliwa sesja Rady Miejskiej w Połańcu. Burmistrz Jacek Tarnowski nie dostał wotum zaufania! ZAPIS TRANSMISJI”

 1. Wnikliwy pisze:

  Połaniec? W sam raz pasuje na serwis „Informacyjny dla mieszkańców Buska” . A to to już przez gardziołko nie chce przejść?: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wotum-zaufania-i-absolutorium-dla-burmistrza-buskazdroju-waldemara-sikory/ar/c15-14241537

  Daj już sobie spokój redachtorku z tą dezinformacją Busczan…

 2. Mieszkaniec Buska pisze:

  Jest taka taktyka: „Samemu bić kogoś, a krzyczeć: biją mnie!”

  Podobną taktykę stosuje „Wnikliwy”. Najlepiej samemu siać propagandę, manipulować,kłamać, a mówić że ktoś , manipuluje, dezinformuje itd.

  Redaktor Kruk zacytował artykuł z Echa Dnia. Jest link do źródła.
  JAKA TU JEST MANIPULACJA? Ano żadna. Niestety niektórzy w imię określonych celów nazywają PRAWDĘ I FAKTY kłamstwem, dezinformacją i manipulacją, z kolei KŁAMSTWA I FAŁSZYWE informacje nazywają prawdą.

  Skąd my to znamy? A choćby z Goebbelsowskiej propagandy:

  „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”
  „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.”

  Druga kwestia:

  „Połaniec? W sam raz pasuje na serwis „Informacyjny dla mieszkańców Buska””.

  Cóż za nonsensowne stwierdzenie!
  Czy mieszkańców Buska ma interesować tylko to, co się zawiera w granicach administracyjnych miasta Busko?
  Czy na tym portalu nie można pisać co się dzieje na przykład w Siesławicach, w Zbludowicach, w Wiślicy, w Stopnicy, czy w Połańcu?

  Na szczęście są ludzie, których interesuje coś więcej niźli tylko czubek własnego nosa, którzy interesują się tym, co dzieje się w polityce i gospodarce nie tylko na szczeblu „miejskim’, gminnym, lecz także powiatowym, czy wojewódzkim.

  Oczywiście dla władz i jej popleczników, szczególnie na szczeblach samorządowych, gdzie pełno jest klik, układów, nepotyzmu, kolesiostwa etc., najlepsi są tacy, co mają klapki na oczach, niczym zbytnio się nie interesują, o nic nie pytają i w nic nie wnikają. Takimi można dowolnie manipulować, „wciskać kity” i mamić propagandą, byleby tylko w wyborach zagłosowali tak, jak władza sobie tego życzy. Niestety takich ludzi jest bardzo dużo, a władzom „w to graj”.

  Choć zmiany mentalne zachodzą powili, to jednak widzę pewien postęp, szczególnie dzięki dostępowi do internetu. Ludzie stają się coraz bardziej światli i świadomi, także tu w Busku i okolicznych wioskach. Ja wiem, że władzy najlepiej by pasowało, gdyby „ciemny lud to kupił”, ale lud jest coraz bardziej świadomy i to jest pozytywny omen na przyszłość.

 3. HaHA pisze:

  Do Mieszkańca Buska

  Bardziej nas powinno interesować własne podwórko. Redaktorek wkleja tu tylko to co mu pasuje.
  Dla informacji Siesławice czy też Zbludowice należą do gminy Busko, reszta zacytowanych już nie. Jeżeli mieszkańcy chcą informacji z Polski lub świata to korzystają z wiarygodnych portali które w większości piszą o wydarzeniach a kopiują i wklejają.
  A co do „Choć zmiany mentalne zachodzą powili, to jednak widzę pewien postęp, szczególnie dzięki dostępowi do internetu.”
  w internecie znajdują się informacje takie jak ktoś napisze a ludzie to czytają. Ktoś pisze kłamstwo, informacje jednostronne, wybiurcze w jednym miejscu a ludzie to czytają to czy to wpływa na ich prawdziwą wiedzę?

 4. Do HaHA pisze:

  Sokoro na infobusko.pl są artykuły jak to określasz „kopiuj wklej”, oparte przecież na źródłach takich jak Radio Kielce i Echo Dnia, to są one według ciebie niewiarygodne, czyli te źródła są niewiarygodne? Inne portale według Ciebie zaś stanowią wiarygodne źródło informacji? Zaiste ciekawa to jest teoria…

  „W internecie znajdują się informacje takie jak ktoś napisze a ludzie to czytają. Ktoś pisze kłamstwo, informacje jednostronne, wybiurcze w jednym miejscu a ludzie to czytają to czy to wpływa na ich prawdziwą wiedzę?”

  Często właśnie tak robią poplecznicy i tuby propagandowe lokalnych władz, wiemy jakich. Dzięki temu internauci też otrzymują wiedzę i naukę jak wygląda typowa „kłamliwa, wybiórcza i jednostronna” propaganda, poprzez obserwację i wyciąganie wniosków, a więc jak najbardziej może to wpływać na ich wiedzę.

  PS. WYBIÓRCZO piszemy przez „Ó kreskowane”.

 5. c.d. pisze:

  Przepraszam za „literówkę” Sokoro zamiast Skoro, oraz „ciebie” z małej litery. Niechcący nacisnąłem i komentarz poszedł, zanim sprawdziłem tekst przed wysłaniem.

 6. HaHA pisze:

  Szanowny Kolego, literówki rzecz ludzka, Nigdzie nie napisałem, iż Echo Dnia czy też Radio Kielce są niewiarygodne. Napisałem iż ludzie którzy piszą w internecie, nie wszyscy oczywiście, mogą pisać kłamstwa a czytający to ludzie mogą w to wierzyć lub nie a czy to wpływa na ich prawdziwą wiedzę to oceń sam.
  Jeżeli internet dla Ciebie kończy się na Echu Dnia i Radio Kielce to twoje rozumowanie ma sens.
  Mówisz o kłamliwej i jednostronnej propagandzie – odpowiedz na pytanie kiedy i dlaczego powstał ten portal? Kim jest redaktorek i kogo nie lubi?

 7. Do Pana HaHA pisze:

  Panie HaHA, widzę jak od dawna broni Pan zawzięcie i namiętnie lokalne władze. Od razu Pan krytykuje, cokolwiek by się znalazło na tej stronie oraz dogryza Pan i słownie atakuje J. Kruka. Co by ktoś napisał, tak jak ten internauta powyżej, czy to do Pana, czy nie, Pan dość szybko reaguje, odpisuje, krytykuje i broni wiadomo kogo. Mam taką serdeczną prośbę do Pana. Jasno widać, po której stronie politycznej Pan jest, więc uważam, że nie ma Pan się czego obawiać. Co innego osoby stojące w opozycji do władz Buska, bo wiadomo, że ujawniając się mogłyby się narazić na odwet, zemstę i nieprzyjemności. Myślę, że Pan nie ma się czego obawiać, ba nawet może Pan liczyć na wdzięczność i uznanie za swoje wpisy, więc chciałem Pana poprosić, aby się Pan ujawnił. Jeśli nie z imienia i nazwiska, to jakby Pan mógł choć kilka słów o sobie napisać, gdzie Pan pracuje, czym się Pan zajmuje, byłoby miło. Proszę wybaczyć szczerość, ale podejrzewam, że albo pracuje Pan w którejś jednostce gminnej, albo z innych względów chwali Pan władze, bo chyba bezinteresownie Pan tak się aktywnie nie udziela? A może jest Pan jedną i tą samą osobą co Rolandinho, który zamilkł po wyborach, a wcześniej też aktywnie się udzielał, podobnie jak Pan, a potem przyznał się po wyborach w komentarzu na infobusko.pl, że jest informatykiem w hurtowni Sawa (link i cytat poniżej). Miło by nam zatem było, jakby Pan się choć trochę przedstawił, bo chyba nie ma Pan się czego bać, prawda?

  Pozdrawiam Pana serdecznie!

  https://infobusko.pl/rzecznik-kep-prezydium-episkopatu-prosi-by-11-listopada-w-kosciolach-zabily-dzwony/

  „rolandinho
  11 LISTOPADA 2018 O 21:44

  Do powyżej: Mark Twain (z tego samego tomiku) – „To małe, biedne, jednokonikowe miasteczko”. Niestety, niektórzy ludzie też…
  Od dawna czekam tu na jakąś konstruktywną wymianę zdań. W czasie kampanii musiałbym się przyznać, że jestem informatykiem w Sawie, to może (a raczej na pewno) fala hejtu wylałaby się jak jakies tsunami. Normalnie, bywalcy tego portalu, a nawet jego zwolennicy, nie macie po prostu kontrargumentów żeby coś sensownego odpowiedzieć. Ty „powyzej” nawet nie zrozumiałeś o czym mówię. Domyślam się, że jestes elektoratem „redaktora kopiuj wklej kruka”, albo nawet nim samym. Pozdrawiam , bez wzajemności.”

 8. HaHA pisze:

  Jeżeli śledził by Pan/Pani moje wpisy to wiadome by było po której stronie byłem w wyborach. Nie jestem pracownikiem żadnej firmy w gminie busko, nie jestem pracownikiem żadnego Urzędu lub instytucji państwowej. Pracuję w prywatnej firmie na stanowisku fizycznym.
  Redaktorka znam od ponad trzydziestu lat, wiem jaki jest. Jeżeli byłby niestronniczy, napisał coś od siebie portal ten miałby szanse na większą liczbę wizyt.

 9. Do Pana HaHA pisze:

  Dziękuje Panu bardzo, iż był Pan tak uprzejmy i odpowiedział na moją prośbę o przedstawienie się. To miło z Pana strony.
  O ile dobrze Pana zrozumiałem, to forma i treść Pana wpisów wynika z tego, iż bardziej ma Pan pewne „ale” do redaktora, niż jest Pan „po stronie” władzy, czy tak? Jeśli źle Pana zrozumiałem, to bardzo proszę o doprecyzowanie bądź sprostowanie mnie.

  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

 10. Wnikliwy pisze:

  Do mieszkańca Buska. Sorry kolego, że Cię zaniedbywałem przez kilka ostatnich dni, ale chciałem sie upewnić. Od kilku dni trwa w Busku festiwal i. Krystyny Jamróz, jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. A u redachtorka kruczka ani słowa. Gdzie miałbym szukać programu festiwalu, jak nie na portalu lokalnym dla mieszkańców? Znacie taie nazwisko Penderecki? Podobno był w Busku…
  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości czy to portal dla mieszkańców czy dla kilkunastu mieszkańców.
  ?
  Cóż, jeśli jest coś dobrego, czym miasto może sie pochwalić (a i miasto chwalą) w całej Polsce, to na pewno nie znajdziesz tego tutaj.
  Znajdziesz dobre przykłady z całego kraju i nie tylko, ale tylko po to żeby kruczuś mógł skomentować ” a w Busku się nie da”.
  Kruczuńku (to nie pieszczotliwość, ale tak sie mówi do czegoś małego), wiadomo, że dostałeś zadanie aby utrzymać ten tzw portal informacyjny do następnych wyborów, żebyś mógł się wysługiwac swoim mocodawcom na ich potrzeby. Ale zajrzyj chociaż czasem do miasta Słońca. Sam juz dawno sp…łeś do Kielc, latasz po darmowych imprezach (zwłaszcza tam gdzie można coś zjeść i sie napić), więc zostań już tam i skieruj swoją nienawiść i gorycz w inne miejsce.
  To tyle. Więcej dyskusji nie będzie. A jeśli chcę zobaczyć co słychać w Połańcu, to zajrze na portal Połaniec Today, albo połanieckie wieści albo jakis tak jeszcze a nie będę szukał na = pożal sie Boże – Portalu Informacyjnym Mieszkanców Buska.

 11. HaHa pisze:

  Znalazłem chwilkę czasu by odpowiedzieć na pytanie skierowane do mnie – nie musiałem.

  Dziękuję Wnikliwemu za udzielenie odpowiedzi za mnie.

  Wnikliwy ma rację, wystarczy popytać ludzi którzy tu od lat przyjeżdżają jak zmienia się Busko. Jestem na co dzień za wiarygodną informacją. Jeżeli jest źle należy o tym pisać, jak jest dobrze też. Opinie ludzi na to co jest złe a co dobre, były, są i będą odmienne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl