ED: 37 miliony złotych budowa dróg rowerowych na terenie gmin Busko-Zdrój i Solec-Zdrój [VIDEO, FOTO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: 37 miliony złotych budowa dróg rowerowych na terenie gmin Busko-Zdrój i Solec-Zdrój [VIDEO, FOTO]

2 lipca 2024 | Echo Dnia 01.07.2024 | infoBusko.pl 02.07.2024 | | 24 komentarze

W poniedziałek, 1 lipca 2024 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego Członek Zarządu Województwa Anita Koniusz podpisała umowy z przedstawicielami świętokrzyskich samorządów na dofinansowanie projektów, które pozwolą na utworzenie nowej sieci ścieżek rowerowych i zakup samochodów oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej. – informuje 1.07.2024 portal Echo Dnia

Wspieramy nasze samorządy pokaźną kwotą, zarezerwowaną w programie “Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027” – powiedziała członek Zarządu Anita Koniusz. – Zabezpieczamy pieniądze na wsparcie budowy ścieżki rowerowej przez Ponidzie. Będą z niej korzystać kuracjusze, turyści i mieszkańcy.

Największa kwotę dofinansowania projektu – ponad 37 miliony złotych otrzyma gmina Busko-Zdrój na zadanie pod tytułem “Budowa i modernizacja infrastruktury dla ruchu niezmotoryzowanego – drogi dla rowerów/drogi dla pieszych i rowerów”.

Przedmiotem projektu jest budowa dróg rowerowych na terenie gmin Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Powstała w wyniku realizacji projektu trasa o długości blisko 20 kilometrów będzie łączyć miejscowości: Busko-Zdrój, Zbludowice, Owczary, Radzanów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Baranów, Piasek Mały, Strażnik, Żuków, Solec-Zdrój.

Na trasie powstaną… –cały artykuł , video i galeria zdjęć na źródłowej stronie Echa Dnia

◙ Podobne informacje:

III Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE

bcpl: Rozmowa z Burmistrzem MiG Busko-Zdrój Jerzym Szydłowskim (video). Powołanie zastępców, zmiana stawek opłat za najem świetlic wiejskich i lokali w budynkach OSP

 

 

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

24 odpowiedzi na “ED: 37 miliony złotych budowa dróg rowerowych na terenie gmin Busko-Zdrój i Solec-Zdrój [VIDEO, FOTO]”

  1. Noblista o wspólnej walucie: euro było błędem pisze:

    Noblista o wspólnej walucie: euro było błędem
    https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/noblista-o-wspolnej-walucie-euro-bylo-bledem/trrsezk

  2. proszę pisze:

    Pet Shop Boys – It’s A Sin

  3. TO miało byc to pisze:

    Pet Shop Boys – Always on my mind

  4. Kmicic pisze:

    Zabroną jeździć samochodami to infrastruktóra rowerowa będzie OK. Ja nie mogę się doczekać funduszy na rozbudowę infrastruktury i działań związanych z naszym bezpieczeństwem ochroną i obroną ludności gminy. Nie widzę strategii w tym zakresie a czas ucieka wojna na Ukrainie potwierdziła że najbardziej cierpią przeciętni obywatele miast i wsi. Politycy urzędnicy robią interesy i biznesy cały świat obserwuje bestialstwo u naszych sąsiadów i w Palestyni- 21 wiek a my myślimy że nas to nie dotknie oby tak było. Musimy jednak być gotowi na różne zwroty polityczne konsekwencją których mogą być różnego rodzaju zagrożenia ABC a także klęski żywiołowe i pogodowe czy jesteśmy na nie gotowi. 2 godziny deszczu i tragedia,zalania koszty straty. Nasze pieniądze uciekają do ścieków co będzie jak popada 2 tygodnie i wyleje wisła, nida zaleje oczyszczalnie, braknie prądu. Co będzie jak wiatr przywieje skażenia gdzie uciekniemy gdzie się schowamy – rowerem do solca i co dalej. Igrzyska POPIS trwają znów się dzielimy i walczym nic nie budujemy. Samorządy powinny się odciąć od polityki, Kmita 5 ty raz chce być marszałkiem bo mu Kaczyński kazał żenada. Ludzie pomyślmy lokalnie o naszym bezpieczeństwie 37 milionów to kupa kasy czy wygeneruje jakieś miejsca pracy zwiększy dochody gminy podniesie atrakcyjność uzdrowiska. Panie Burmistrzu proszę o sęsowną strategie inwestowania w infrastrukturę gminy uwzględniającą szeroko rozumianą ochronę i obronę cywilną na ww zagrożenia. Może budujmy inwestujmy nawet dopłacając inwestorom by uwzględniali w projektach ukrycia,schrony, magazyny energii, zbiorniki retencyjne aktywną ochronę infrastruktury krytycznej, oraz powszechne szkolenia dla ludności uświadamiające w tym zakresie. Czy planujecie jakieś działania gdzie są jakieć informacje na ten temat. Proszę nie myśleć że mam coś przeciwko ścieżkom rowerowym ale być może przy okazji zrealizować kilka innych celów (światłowód, przepusty, zbiorniki, ukrycia). Każdy projekt w gminie powinien być wielowątkowy i wnośić wartość dodaną w zagadnienia obrony militarnej i cywilnej. Pomyślmy dla dobra swojego naszych dzieci i wnuków. Młodzi pójdą w kmasze a my zostaniemy z problemami a lepiej mieć już gotowe przygotowane zasoby, procesy oraz strategię działani. Co wy na to podyskutujmy……

  5. (pseudo)komunikacja miejska w Busku pisze:

    Znalezione przypadkiem bardzo ciekawe komentarze na Facebooku UMIGu…

    facebook.com/umig.busko.eu/

    Konrad K.

    „Komunikacja miejska w Busku-Zdroju – kpina z mieszkańców!
    Dwie linie, trzy kursy w ciągu dnia, kursujące tylko w godzinach 7-15? To kpina z potrzeb mieszkańców!
    Komunikacja będąca tylko alibi dla lokalnych władz to plaga małych miast:
    Niska częstotliwość kursów
    Okrężne trasy wydłużające czas podróży
    Nieprzystosowany tabor – najczęściej busy kompletnie nienadające na krótkie dystansy nieprzystosowane do wózków
    Wysoka cena biletów
    Tworzenie takich kilku kursów to pieniądze wyrzucone w błoto!
    Urzędnicy będą się chwalić „nową komunikacją”, a autobusy będą wozić powietrze. Klasyka polskiego marnotrawstwa!
    Transport publiczny powinien służyć ludziom!
    Zamiast fikcyjnych linii, trzeba stworzyć dobrej jakości, rozbudowaną i przyjazną dla mieszkańców sieć komunikacji miejskiej! Opartą na przykład na międzygminnym czy też powiatowym związku transportowym.”

    Dawid D.

    „Oczekiwaniem mieszkańców nie jest jazda 3 razy w ciągu dnia. Nie tak funkcjonuje komunikacja miejska w „cywilizowanym” „nowoczesnym” mieście. Nikt nie będzie pamiętał o takiej komunikacji która będzie jak Yeti – wiemy że jest tylko potrzeba szczęścia żeby ją zauważyć. Autobusy powinny jeździć co 45 minut co najmniej, wtedy ludzi będą ją brać pod uwagę zamiast samochodu. Inaczej nie ma to sensu, chyba że chodzi o pozory że coś robimy.”

  6. Do Kmicic pisze:

    Ciekawe jak im pójdzie pewnie będzie- „piniędzy ni ma i nie będzie” i co z tego że będzie ustawa?
    https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9537502,gminy-maja-szykowac-zapasy-na-wojne-projekt-ustawy-juz-gotowy.html

  7. Do Do Kmicic pisze:

    Coś niemrawo powstaje ale czy znajdzie się finansowanie? Deweloperzy już krzyczą że ty wymagania wpłyną na podwyżkę metra kwadratowego o co naj mniej 1000zł. A jak samorządy zareagują na przyszłe inwestycje?
    https://www.prawo.pl/samorzad/schrony-i-ukrycia-obowiazki-dla-wlascicieli-i-zarzadcow-nieruchomosci,527505.html

  8. Kmicic pisze:

    Bardzo dziękuję za info myślę jednak że sami musimy urządzać swoją małą ojczyznę rozszerzając analizę ryzyka już teraz przy wydawaniu każdej decyzji administracyjnej dotyczącej inwestycji i procesów zarzadzania gminą o zagrożenia dotyczące ochrony ludności, obrony cywilnej i możliwości użycia i wykorzystania do celów militarnych. Ale podstawą do tych działań są szkolenia dla nas wszystkich z zakresu planowania zarządzania zmianą, ryzykiem i wykorzystaniem nowych technologi do walki z cyberagresją i dezinformacją. Postrzeganie bezpieczeństwa jako podstawowej potrzeby człowieka. Pieniądze jakie by nie były muszą być wydane mądrze na nasze lokalne potrzeby, bez politycznych wojen i partjnych interesów. Duża w tym nasza rola musimy im patrzeć na ręce i aktywnie uczestniczyć w tworzeniu systemów, procesów i inwestycji, nie ma miejsca na pomyłki i niekompetęcje tu chodzi o nas i naszą przyszłość. Fajnie by było gdyby Starosta z Burmistrzem stworzyli społeczną incjatywę do kreowania i promowania szczególnie wśród młodzierzy np. gier strategicznych modelujących i rozwiązującech optymalnie problemy logistyczne związane z ww zagadnieniami. Postawmy na doświadczenie i młodzież

  9. Pollonus pisze:

    Niewielu jest przygotowanych do walki, większość jest przygotowana na to że walczyć będą inni.- nic dodać nic ująć.

  10. BRAUN MÓWI DO TUSKA JAK JEST NAPRAWDĘ! pisze:

    youtu.be/6LpC7NgqyLM?si=Z2dEcvA0-i5bWmJX

  11. Giermek pisze:

    Szanowny przedmówca Kmicic dobrze prawi ale czy jest w stanie poderwać za sobą osoby które obdarzone mandatem społecznego zaufania powinny dbać o bezpieczeństwo mieszkańców? Śmiem twierdzić że nic takiego nie nastąpi. Dlaczego? Ano z prostej przyczyny – nie ma nic fajnego z wyrywania ludzi z ich stref komfortu i oni tego nie kupią. Oni nie chcą nawet słyszeć o jakiś zagrożeniach. Nie chcą również brać udziału w żadnych grach analizach przygotowaniach do czegoś co w ich pojmowaniu w XXI wieku w cywilizowanym świecie nie istnieje- wojny.
    Czy zatem istnieje jakaś alternatywa? Szczególnie dla tych co tak myślą?

  12. Kazik pisze:

    Ja tam uważam ,że jeśli ktoś przez lata jest pasywnym radnym to mała szansa ,że w następnej kadencji będzie aktywnym radnym lub aktywnym burmistrzem reformatorem. Ja uważam, że to jest kwestia charakteru. Charakter jak mi wiadomo trudno zmienić.

  13. Nasze wojsko na Ukrainę?!! pisze:

    youtube.com/watch?v=GnpVeVC_Dj0&si=gvhsvTmTgcUZlAmu

  14. Do powyżej pisze:

    Zamiast wrzucać co popadnie, to wypadałoby wpierw sprawdzić kim jest dana osoba, bo dzisiaj byle kto wylezie i na youtube może gadać w cały świat i mieszać ludziom w głowach. Kto to jest ten Piekielnik to wystarczy wygooglować, przeczytać i już wiadomo, co są warte te jego wywody.

  15. Mieszkanie dla młodych do Kmicic 3 LIPCA 2024 O 20:30 pisze:

    „37 milionów to kupa kasy czy wygeneruje jakieś miejsca pracy zwiększy dochody gminy podniesie atrakcyjność uzdrowiska. Panie Burmistrzu proszę o sęsowną strategie inwestowania w infrastrukturę gminy” budowa m2 mieszkania „socjalnego” to myślę, że dziś koszt 5.000 zł. Za te 37 milionów można by zatem wybudować 37 000 000/5000= 7.400 m2 mieszkań. Przyjmując że mieszkanie 1 pokojowe może mieć 25 m2 to wychodzi, że powstało by w Busku 296 mieszkań 1 pokojowych, dla młodych, dla samotnych seniorów. Zatem jak uważacie, co lepiej zrobić za te 37 mln? Kilometry ściezek rowerowych między polami dla grupy rowerzystów czy może lepiej byłoby wybudować 296 mieszkań 1 pokojowych 67 dla młodych na dorobku,?

  16. Do Pollonus pisze:

    Ja mam zatankowane auto do pełna i zawsze co tydzień dolewam tak żeby bak był pełny. W razie czego będę pierwszy który opuści ten kraj. Byłem zawodowym żołnierzem i wiem na czym ten cyrk polega.

  17. Kmicic pisze:

    Fajnie że reagujecie, zgadzam się że strategia zatrzymania młodych i stworzenie im perspektyw niezależności mieszkań i miejsc pracy powinna zmienić atualne priorytety rozwoju regionu. Smutne, brak optymizmu i wiary w ludzi to brak chęci do zmian, a przecież o to nam wszystkim chodzi, dostosować zależne od nas zmiany do naszych wspólnych potrzeb i optymalizować ich wdrażania. Smutne że ludzie, nawet byli wojskowi myślą o ucieczce, jak widać w Ukrainie nie tędy droga. Młodzi muszą myśleć i zabiegać/walczyć o przyszłości tu na miejscu angażując się w lokalne incjatywy i nadzór nad ich realizacją. Osiąganie celów to proces wymagający cierpliwości, wiedzy i odwagi szczególnie gdy mamy przeciw sobie układ urzędniczo-biznesowy kierowany przez biznes i nadzorowany przez polityków, samorządowców różnej maści i jakości. Z własnego doświadczenia wiem że to możliwe choć trudne. Dzielenie się wiedzą o małych sukcesach w sądach i urzędach np. tu u Kruka pozwoli edukaować obywatela w zakresie walki o swoje prawa i pozwoli osiągać nasze cele a nie założenia skołowanych radnych. Patrzmy wybrańcom na ręce, to nasi pracownicy, sprawdzajmy ich kompetencje sposób działania i rozliczajmy z obietnic. W trybie dostępu do informacji publicznej możemy zmusić urzędy do przywracenia standardów obsługi i szacunku dla obywatela. Wiem co mówie sam przeszedłem procedurę związaną z odszkodowaniem za ograniczenia praw własności nieruchomości na której przeprowadzono gazociąg bez mojej zgody na podstawie decyzji Starosty. Chyba jako pierwszy w tej gminie takie odszkodowanie otrzymałem nomen omen decyzją starosty. Musimy być zdeterminowani, walczyć o swoje cele a czym nas będzie więcej tym będzie łatwiej. Umiejętność wykorzystania informacji to wiedza a gdy jeszcze umiemy się nią posłużyć w celu realizacji maszych celów to już mądrość a to potęga z którą liczą się nawet politycy. Nie popadajmy w nichilizm nie dajmy się dzielić biurkiem, idźmy do przodu i uczmy się od innych unikajac błędów i powielając sukcesy. „Przyjazny urząd” to proces w którym wszyscy idą w jednym kierunku nie walcząc ale współdziałając w osiąganiu wyznaczonych celów, naszych celów. Nie obrażajmy się, prwie wszyscy nie chcą wojny a walczą, to garstka Biznesu bazując na naszych emocjach realizuje swoją strategię „dziel i rządź”. Samorząd to ludzie których zatrudniamy my obywatele gminy, powiatu …i mają pracować dla nas nie dla dziadków/partii, i politycznych ideologów myśliwych organizatorów społecznych igrzysk. Jak to zrozumiemy to będziemy gospodarzami na swoim podwórku a nie skołowanymi zmanipulowanymi sługusami warczącymi na sąsiadów, rodzinę tylko dlatego że są inni lub myślą inaczej. Pomyślcie o naszych dziecia, młodych, spójrzcie w Ukrainie giną właśnie oni bo ktoś chory na władzę chce zmieniać rzeczywistość. Kompetencje medialne i umiejętność analizy informacji pozwoli nam kontrolować emocję i korzystać z mądrości. Uruchommy edukację bo technologia nas zmarginalizuje a idiokraci dla kasy zrobią wszystko będą nas eliminować i zaganiać do zagrody jak bydło. Jak się ktoś obraził to przepraszam. Zrobmy coś razem..

  18. Miodek do Kmicic pisze:

    Poprawna forma języka polskiego to – na Ukrainie.
    Nie używajmy nowomowy.

  19. do Kazik 5 LIPCA 2024 O 22:24 pisze:

    Masz rację i nie masz racji. Charakter trudno zmienić owszem. Nie co do pasywności burmistrza. Co innego być radnym, co innego być burmistrzem zwłaszcza pierwszą kadencję. Zanim zacznie się ”reformować” to najpierw trzeba ogarnąć Gminę. Na to potrzeba sporo czasu. Sądzę, że jeszcze trochę i Pan Szydłowski zacznie realizować swoje obietnice wyborcze.

  20. Łukasz Nowak pisze:

    Na emeryturę zamierzam przeprowadzić się do Pińczowa. Nida, zabytki, prawdziwa komunikacja miejska (niskopodłogowe Solarisy). Do Buska brakuje tylko uzdrowiska i kolei. Uzdrowisko już tworzą, może na kolej przyjdzie czas (gdyby byli w na Dolnym Śląsku, to by już dawno mieli – vide: Bielawa).

  21. Łukasz Nowak do Kmicica i nie tylko pisze:

    „Co innego być radnym, co innego być burmistrzem zwłaszcza pierwszą kadencję.”

    Problem w tym, że pan Szydłowski był radnym wielokadencyjnym. Dlatego liczyłem, że wdrażanie się w urząd Burmistrza przebiegnie z większą werwą.

    Co do przydługiego wywodu pana „Kmicica”, to mógłbym odpowiedzieć stertą korespondencji z UMiG z okresu po zaprzysiężeniu, z której wynika, że w modus operandi urzędasów buskiego ratusza bodaj nic się nie zmieniło. Ten sam niedasizm i negatywne nastawienie do wniosków mieszkańców.

  22. Łukasz Nowak pisze:

    Dobrze, że będą nowe „śmieszki” rowerowe, to przynajmniej w sezonie będzie można normalnie żyć bez używania samochodu (bo „komunikacja” uruchomiona 10.06 to kpina – 3 kursy dziennie, brak niskiej podłogi, kuriozalne trasy), tylko co poza sezonem?

    I penie znów będą z kostki bauma, a powinny być z betonu asfaltowego.

  23. Andrzej do Łukasz Nowak do Kmicica i nie tylko 10 LIPCA 2024 O 13:10 pisze:

    Panie Łukaszu cenie Pana za bezkompromisowość i szczerość. Czy odpowie mi Pan na pytanie: gdyby wybory były dziś to na kogo z 5 startujacych na burmistrza kandydatów oddałby Pan głos?

  24. Kmicic pisze:

    Do wyżej. Generalnie nie lubię odwracać się do tyłu i słuchać lub opowiadać co by było gdyby…..Strata czasu. Jako zwolennik podejścia procesowego stosuje zegarek Deminga reaguję na to co jest i co można z tego wycisnąć. Zmiana to postęp, niestety nasi wyborcy wolą utrwalać nijakość bo sami tacy są i boją się zmian. Nie wierzą że ich dzieci, wnuki są mądre wykształcone i mogą coś zrobić lepiej od tych którzy wiecznie zasiadają. Propaganda, manipulacje utrwalają władzę która propagują idee że nie da się nic zmienić i najlepiej niech rządzą doświadczeni „młodzieńcy”, Trampy, Bajdeny, Putiny, Tuski, Kaczyńskie, Kolarze wyznawcy ideii „dziel i rządź”. Gdzie nas to doprowadziło wojna polsko-polska, palestyna, na świecie i nie tylko u nas to normalne społecznie już akceptowalne. Bóg pieniądź zaakceptuje każde draństwo i usprawiedliwi każdą wojnę bo tym nielicznym kupującym polityków daje zyski a giną z reguły młodzi, nasi synowie wnuki. To są jednak nasze wybory, bierność brak reakcji na nijakość i strach przed zminą, grzech zaniechania. Demokracja to ustruj dla mądrych wykształconych a tych jest mało i przegrywają w wyborach. Zmierzch demokracji to konsekwencja zaniedbań w edukacji braku kompetencji medialnych. Upada ona nomen omen z pomocą naszych nieprzemyślanych wyborów z postaci galerii ulicznych. Generalnie głosowałem za tym który był poza układem bez poparcia partii i kościoła ale z otwartą głową na nowe technologie i nowych ludzi. Mądrość to proces w którym wykorzystuję się wiedzę, doświadczenie, strategię i umiejętność osiągania celów a nie tylko ich wskazywanie i głoszenie bez sukcesów. Odpowiedziałem na pytanie ale czy to coś wniesie do przyszłości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl