bcpl: Rozmowa z Burmistrzem MiG Busko-Zdrój Jerzym Szydłowskim (video). Powołanie zastępców, zmiana stawek opłat za najem świetlic wiejskich i lokali w budynkach OSP - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

bcpl: Rozmowa z Burmistrzem MiG Busko-Zdrój Jerzym Szydłowskim (video). Powołanie zastępców, zmiana stawek opłat za najem świetlic wiejskich i lokali w budynkach OSP

6 czerwca 2024 | busko.com.pl 05.06.2024 | infoBusko.pl 06.06.2024 | | 12 komentarzy

W ostatnich dniach na stronie Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój pojawiła się informacja o powołaniu dwóch zastępców burmistrza oraz o zmianie stawek opłat za najem świetlic wiejskich i lokali w budynkach OSP. Burmistrz Jerzy Szydłowski w rozmowie z naszą redakcją przybliżył szczegóły tych decyzji. informuje 5.06.2024 portal busko.com.pl

○ Rozmowa z Burmistrzem MiG Busko-Zdrój Jerzym Szydłowskim / źródło: busko.com.pl | źródło: UMiG Busko-Zdrój

W nowym regulaminie organizacyjnym, który został przyjęty na początku czerwca, znalazło się miejsce dla dwóch zastępców burmistrza. Pierwszym zastępcą został Mirosław Wieczorek, dobrze znany mieszkańcom Buska-Zdroju.

Mirosław Wieczorek pełnił już tę funkcję w przeszłości, a także był wieloletnim naczelnikiem jednego z wydziałów, co zapewnia mu bogatą wiedzę merytoryczną i doświadczenie zawodowe. Jak podkreśla burmistrz, objęcie przez niego tej funkcji było niemal automatyczne.

Drugim zastępcą burmistrza został Piotr Kaczocha, który posiada doskonałe przygotowanie pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w obszarze ekonomii. Burmistrz Szydłowski podkreślił, że… – cały artykuł i rozmowa przed kamerą Ponidzie.TV na źródłowej stronie busko.com.pl

◙ Podobne informacje:

II Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE

bcpl: I Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE | JKR: Gratulacje i życzenia

💥💥💥 ED: Wybory samorządowe 2024. Jerzy Szydłowski nowym burmistrzem Buska-Zdroju. Pokonał Michała Marońskiego w drugiej turze ♦ JKR: Gratulacje dla zwycięzcy!

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

12 odpowiedzi na “bcpl: Rozmowa z Burmistrzem MiG Busko-Zdrój Jerzym Szydłowskim (video). Powołanie zastępców, zmiana stawek opłat za najem świetlic wiejskich i lokali w budynkach OSP”

 1. Łukasz Nowak pisze:

  Apeluję do nowego Burmistrza o AUDYT w jednostkach podległych, przede wszystkim w MPGK i MGOPS. To będzie dla mnie papierek lakmusowy, czy zmiana jest rzeczywista.

 2. Zorro pisze:

  Beata Szydło krytykuje UE, ale jej mąż, Edward Szydło, wziął z UE pieniądze. Ponad 84 mln zł.

  zródło: https://oko.press/dotacie-ue-stowarzyszenie-edward-szydlo

 3. ddd pisze:

  Czystka od razu na początku to najgorsze możliwe wyjście jeśli ktoś ma zamiar zostać na dłużej. Pracownik nad którym wisi widmo zwolnienia często i gęsto stara się przypodobać nowym władzom. Im bardziej był ktoś umoczony i kojarzony z poprzednikami, tym więcej brudów wyciągnie w celu ratowania swojej d.y. Oczywiście nie dotyczy to tych którzy mają jakiś spadochron w innym miejscu. Pierwsze miesiące to zazwyczaj czas donosów na zasadzie „kto da więcej” i przetasowań wewnętrznych. Dopiero później robi się audyt w celu eliminacji tych „niepotrzebnych”, a podstawą i punktem zaczepienia są właśnie te zebrane informacje od tych co chcieli przetrwać. Celniej się wtedy uderza i zostawia mało opcji obrony.

 4. Już mi niosą suknię z welonem... pisze:

  Czy to prawda, że przewodnicząca rady Justyna Nurek jest starą panną?
  Jak to jest, że mężczyźni – na to wygląda – nie chcieli jej na żonę, ale za to chcieli do rady miejskiej? Ciekawi mnie wyjaśnienie tego paradoksu.

 5. Buskowianin pisze:

  W 2018 roku Waldemar Sikora wygrał wybory i został Burmistrzem na trzecią kadencję. Tomasz Mierzwa był, o ile dobrze pamiętam, od 2010 roku vice-Burmistrzem. Oprócz tego T. Mierzwa kandydował w 2018 roku do Rady Powiatu i się dostał. Jako że nie można łączyć stanowiska vice-Burmistrza z bycia Radnym Powiatu, Tomasz Mierzwa zrezygnował z bycia vice-Burmistrzem, a w zamian za to stworzono stanowisko Głównego Specjalisty do Spraw Inwestycji, które to stanowisko T. Mierzwa objął i mógł dzięki temu bez przeszkód pełnić funkcję Radnego Powiatu. Zrobiono tak dlatego, że gdyby T. Mierzwa nadal był vice-Burmistrzem i zrzekł się mandatu Radnego Powiatu, to na jego miejsce do Rady Powiatu wszedłby… Krzysztof Kryczka, prezes Komunalki, a ponoć Pan Starosta Kolarz nie chciał w Radzie Powiatu mieć K. Kryczki. Tak słyszałem w 2018 roku z wiarygodnych źródeł, ale czy tak było faktycznie ja tego nie wiem. Piszę jedynie to, co słyszałem.

 6. Do tego po*eba od sukni z welonem... pisze:

  Je*bnij się w ten pusty łeb i czekaj kiedy echo wróci….

 7. Urząd pisze:

  Zastępcy to porażka. Jak ma jeden pedagogiczne to niech. Idzie do szkoły uczyć. A 2 to emeryt bez doświadczenia w inwestycjach. Zastępcy to powinni być ludzie między 35 a 45 z wykształceniem technicznym i prawniczym

 8. Wyborca pisze:

  Trzeba przyznać, że Pan Szydłowski konsekwentnie realizuje politykę senioralną w tbu!!! Dlaczego? myślę, że kompletnie nie ma wiedzy z zakresu samorządu. 3 kadencje pozorów jako radny, nieodrabianie lekcji i wstrzymywanie się od głosów, czyt.nie branie odpowiedzialności pokazują pozorność i mit jego osoby. Dobrze, że Sikora zostawił tbu bez długów, w planie jakieś inwestycje bo z tymi zastępcami to można co najwyżej podbijać Akermańskie stepy.
  Osobiście nie głosowałem na Pana Szydłowskiego, w kampanii był dość czytelny w swojej pozorności. Dlatego spokojnie patrzę na to wszystko.
  Pozdrawiam naiwnych wyborców.

 9. Do sukni z welonem pisze:

  Na tym portalu padalo wiele obrzydliwych komentarzy, ale ty człowieku przebiłeś wszystkich.

 10. Billu pisze:

  Szydłowski pompowany przez lokalne media zatrudnia dwóch zastępców ( emeryta i nauczyciela ) na miejsce jednego. Pomysłów na gminę zero, realizacja polityki Sikory w kontaktach z ludźmi – 100%. Nic konkretnego w kampanii, to i pomysłów na rządzenie brak. Wracaj chłopie do kreślenia przyłączy na desce.

 11. Lumpenproletariat pisze:

  Ależ niecierpliwi są wyborcy Sikory.

  Spokojnie, Szydłowski jest defacto burmistrzem od miesiąca a Wy już byście chcieli złotego cielca. Sikora popisywał się 13 lat, podpiął się pod Mickiewicza, Rynek i Skatepark. Dopiero w drugiej kadencji trochę zaczął rozumieć OCB w gminie ale ostatecznie wyszło co wyszło czyli zbyt słona mizeria.

 12. do Kruka pisze:

  busko.com.pl/wiadomosci,,,,,,39091,n.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl