Bcpl: Minister Piotr Wawrzyk otworzył w Busku swoje biuro poselskie
W uroczystości wzięli udział miedzy innymi przedstawiciele władz samorządowych: Michał Maroński – wiceburmistrz miasta Busko-Zdrój, przedstawiciele regionalnych struktur partii Prawa i Sprawiedliwości: Jan Bartosik i Paweł Sarna a także przedstawiciele władz związkowych NSZZ „Solidarność”z przewodniczącym Waldemarem Bartoszem.
Wiceminister spraw zagranicznych podkreśla, że biuro mieszczące się przy ul. Kilińskiego 16 w Busku- Zdroju ma służyć pomocą w kontaktach z wyborcami – „nie zostaje się posłem dla swoich ambicji, ale dla ludzi…” – taką misję dla siebie obrał poseł Wawrzyk.
Uroczystego poświęcenia nowootwartego biura dokonał wikariusz z parafii NP NMP ksiądz Robert Waszczyk.
Wikipedia: – Piotr Sylwester Wawrzyk (ur. 12 grudnia 1967 w Kielcach) – polski politolog, prawnik, nauczyciel akademicki, publicysta i polityk, doktor habilitowany nauk społecznych. W latach 2018–2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a od 2019 sekretarz stanu w tym resorcie. Poseł na Sejm IX kadencji.
Ukończył studia na kierunkach stosunki międzynarodowe i prawo na Uniwersytecie Warszawskim[1]. W 2006 został doktorem nauk humanistycznych na podstawie rozprawy pt. Polityka wewnętrzna Unii Europejskiej, stopień ten uzyskał w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku[2].
W trakcie pierwszego przewodu habilitacyjnego pojawiły się zarzuty, że w 2011 w pracy Sądy cywilne w procesie integracji europejskiej, mającej być jego rozprawą, skopiował jeden z rozdziałów bezpośrednio z pracy swojej studentki[3]. Powołana na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW komisja kierowana przez Tadeusza Mołdawę uznała, że sporny fragment miał tylko wartość informacyjną, a nie naukową, a tym samym trudno określać to jako plagiat[4]. W 2013 rada wydziału podjęła uchwałę o zamknięciu przewodu habilitacyjnego[3].
Stopień doktora habilitowanego nauk społecznych Piotr Wawrzyk uzyskał na tym wydziale w 2014 na podstawie rozprawy pt. Problemy modernizacji procesów integracji europejskiej w ramach działań Unii na rzecz współpracy państw członkowskich w zwalczaniu przestępczości międzynarodowej[2]. Został adiunktem w Instytucie Europeistyki na Wydziale Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował również na uczelniach w Kielcach i Pułtusku[2].
W pracy naukowej i badawczej specjalizuje się w problematyce współpracy międzynarodowej i europejskiej w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, międzynarodowego, a także europejskiego prawa cywilnego i rodzinnego oraz systemów prawnych państw europejskich[5].
Pracował m.in. w Biurze Komisji Sejmowych Kancelarii Sejmu oraz Zespole Prawnym Departamentu Integracji Europejskiej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestniczył w negocjacjach akcesyjnych z Unią Europejską[1], pełnił funkcję eksperta do spraw realizacji zobowiązań akcesyjnych. Współpracował z Departamentem Legislacji Europejskiej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Brał udział w pracach komisji sejmowych i senackich zajmujących się wdrażaniem prawa Unii Europejskiej do polskiego porządku prawnego. Do 2009 był ekspertem Komisji do Spraw Unii Europejskiej[6].
Był częstym komentatorem w głównym wydaniu Wiadomości, w wieczornym paśmie informacyjnym TVP Info oraz w Telewizji Republika. W prasie jego felietony pojawiały się na łamach tygodnika „Sieci” oraz dzienników „Rzeczpospolita” i „Super Express”.
2 lutego 2018[7] został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, odpowiadał za sprawy parlamentarne, prawne, traktatowe, konsularne, dotyczące Narodów Zjednoczonych oraz praw człowieka[1]. W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskał mandat posła IX kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu kieleckim, otrzymując 6750 głosów[8]. W związku z tym wyborem ustąpił z funkcji w MSZ. 27 listopada 2019 powrócił do MSZ w randze sekretarza stanu. Powierzono mu sprawy związane z członkostwem Polski w UE, prawne, prawno-traktatowe, dotyczące Narodów Zjednoczonych oraz konsularne i parlamentarne[9]. Cały biogram na źródłowej stronie Wikipedii – po kliknięciu na link
◙ Podobne informacje:
6 odpowiedzi na “Bcpl: Minister Piotr Wawrzyk otworzył w Busku swoje biuro poselskie”
Dzięki za info, bardzo dla mnie przydatne. Dzięki temu wiem żeby to miejsce omijać szerokim łukiem.
Skażenie PiSem, tfu.
XXI wiek, środek Europy a sekta u koryta, jak to jest?
o dokonaniach w pksie.
PKS został zaorany i zrównany z ziemią, po co więc wracać do przeszłości? Kochajmy się i patrzmy w świetlaną przyszłość! Pan Jan jest jej gwarantem!
Miałam przyjemność osobiście rozmawiać z panem ministrem Piotrem Wawrzykiem.Przedstawiliśmy mu problem „Pasażu Uzdrowiskowego”i jego ewentualną likwidację.Poniewieranie handlowcami,upokarzanie ich przez władze miasta , wymyślanie sprzecznych dla nich decyzji- jest to codziennością dla handlowców. Minister był bardzo zainteresowany działaniami władz,obiecał pilotować dalsze wydarzenia dotyczące pasażu.Osobiście interweniował w tej sprawie u pana Burmistrza W. Sikory Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za okazaną pomoc . Okazał się być człowiekiem bardzo otwartym na problemy społeczne,wrażliwym na otaczający nas świat. DZIĘKUJEMY
Panie Wawrzyk zostawcie niemieckie uzbrojenie w spokoju wy macie dwie baterie od amerykanów. Postawcie je na waszej wschodniej ścianie po ukrainskij stronie, a na pewno będą skuteczniej broniły polskiego nieba. Zwubcie to w końcu a nie oszukujcie społeczeństwa.
Zrobil plagiat. Bosciagnal od studentki prace magisterska i przedstawil do habilitacji kon by sie usmial z takich kombinatorow. Gdzie pisiory wytrzasly takiego kombinatora