bcpl: Kolejne sukcesy bilardzistów UKS "Miłek" Wiślica. Kinga Okopień zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, Martyna Matjas wicemistrzynią! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

bcpl: Kolejne sukcesy bilardzistów UKS „Miłek” Wiślica. Kinga Okopień zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, Martyna Matjas wicemistrzynią!

6 maja 2023 | UKS Miłek Wiślica | busko.com.pl 05.05.2023 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 06.05.2023 | | 0 komentarzy

Od 29 kwietnia do 3 maja Klub Frame w Łodzi gościł najlepszych bilardzistów, juniorki i juniorów Mistrzostw Polski. Rozegrany turniej był najważniejszym spotkaniem, który w dużym stopniu decydował o wyborze Kadry Narodowej oraz Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które zostaną w wakacje rozegrane w Słowenii. – informuje 5.05.2023 portal busko.com.pl

Z rankingu Polski 4 turniejów, Narodowy Junior Tour, z grupy juniorskiej zakwalifikowało się do Finału Polski pięcioro zawodników z UKS Miłek Wiślica: Martyna Matjas, Kinga Okopień, Gabriela Gaweł oraz Szymon Gaweł i Adam Drechnowicz.

Fantastycznie, wręcz rewelacyjnie zagrała Kinga Okopień (fot.1), która w 9 bil wywalczyła brąz, a w odmianie 8 bil nie miała sobie równych, która zdobyła medal złoty i tytuł Mistrzyni Polski. Została powołana do kadry Narodowej Polski Juniorów młodszych na rok 2023. Świetnie swoje pojedynki rozgrywała Martyna, która w odmianę 9 bil wywalczyła medal srebrny i tytuł wicemistrzyni Polski.

Serdeczne podziękowania zawodnicy i Zarząd Klubu składają: Staroście buskiemu Panu Jerzemu Kolarzowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Wiślica Panu Jarosławowi Jaworskiemu, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Busku Zdroju Pani Annie Karwat, Dyrektorowi Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Panu Adamowi Haruzie za wsparcie finansowe i transportowe.

/UKS Miłek Wiślica/

Jarosław Kruk: Brawo Miłek Wiślica! Gratulacje dla zawodników i szkoleniowców!

◙ Podobne informacje:

UKS Miłek Wiślica: Fantastyczne spotkanie mistrza świata i mistrzyni Europy z młodzieżą! [FOTO]

Rozegrano pierwszą kolejkę młodzieżowej ligi bilardowej województwa świętokrzyskiego. Młodzi bilardziści z UKS Miłek Wiślica najlepsi

UKS Miłek Wiślica: Dominika Pawełczyk w kadrze Polski Kobiet

BOSiR: Turniej bilardowy z udziałem zawodników UKS „Miłek” i Dominiki Pawełczyk, brązowej medalistki Mistrzostw Świata juniorek [FOTO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.