26 maja - Dzień Matki - Być jak Mama - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

26 maja – Dzień Matki – Być jak Mama

26 maja 2020 | Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej 26.05.2020 / Jarosław Kruk 26.05.2020 | | 0 komentarzy

Chyba każda mama na świecie chciałaby usłyszeć, że jej już dorosła córka, chce być dokładnie taka jak ona. Szczególnie w dniu dzisiejszym. Takie właśnie życzenia usłyszała z okazji Dnia Mamy szer. Katarzyna Gawrońska, od szer. Barbary Gawrońskiej. Obydwie Panie – mama i córka – służą w 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Oprócz przepięknej relacji rodzinnej, łączy je wspólna służba. Są dla siebie przyjaciółkami, wsparciem i motywacją.

źródło: Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

To mama w ogromnym stopniu zakrzewiła we mnie miłość do munduru. Od wczesnego dzieciństwa dbała o to, aby wakacje zawsze były aktywne i wzbogacone o elementy wojskowości – wspomniała szer. Barbara Gawrońska.

Również wspierała córkę w wyborze szkoły średniej – klasy mundurowej. Gdy ta dorosła i wstąpiła do Wojsk Obrony Terytorialnej, to Basia stała się motywatorem dla mamy. I zachęcała ją do złożenia przysięgi wojskowej. Oprócz codziennych obowiązków, nauki i pracy panie służąc w 10 ŚBOT aktywnie uczestniczą w operacji „Odporna Wiosna”. Działają w zespole pobierającym wymazy na obecność COVID-19 w punkcie Test&GO jak i w Domach Pomocy Społecznej na terenie naszego województwa.

Również wspólnie z córką służymy już od dawna w Ochotniczej Straży Pożarnej – dodaje szer. Katarzyna Gawrońska.

Pani Kasi gratulujemy sukcesów wychowawczych, dziękujemy za oddanie i poświęcenie i cieszymy się, że „niedaleko upadło jabłko od jabłoni”.

Zespół Prasowy
10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej
im. mjr. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”


W przypadającym dziś  Dniu Matki, przy okazji tego okolicznościowego artykułu,  ja również składam serdeczne życzenia dla Pani Katarzyny Gawrońskiej z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej i dla wszystkich Mam: zdrowia, miłości, ciepła i wszelkiej pomyślności na dziś  i na każdy nowy dzień ❤!

Jarosław Kruk

 

 

◙ Podobne informacje:

eM: Płk Grzegorz Motak: Wojska Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycję Armii Krajowej [VIDEO]

Świętokrzyscy terytorialsi z 10. ŚBOT na pierwszej linii walki z COVID-19

RK: Świętokrzyscy „terytorialsi” rosną w siłę. Jest ich już 1000

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl