1 września 1939 r. – Pamiętamy! Pińczów upamiętnił 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. [VIDEO | FOTO]
W sobotę, 31 sierpnia, mieszkańcy Pińczowa oraz zaproszeni goście zgromadzili się, by upamiętnić 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 na Zawięzieniu, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. – informuje 01.09.2024 portal Pinczowska.pl
Dyrektorka Muzeum Regionalnego w Pińczowie, pani Justyna Dziadek, powitała zgromadzonych, otwierając ceremonię.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i uroczystym wciągnięciu flagi na maszt przez przedstawicieli Związku Strzelców, ks. dziekan Stanisław Kudełko odmówił modlitwę za poległych w obronie Polski. Następnie delegacje, reprezentujące różne organizacje i instytucje, złożyły wiązanki kwiatów na mogile pomordowanych podczas II Wojny Światowej, oddając hołd wszystkim ofiarom tego tragicznego okresu w historii Polski.
Kolejnym punktem obchodów była Msza Święta w intencji Ojczyzny, która rozpoczęła się o godzinie 17:00 w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Liturgia, koncelebrowana przez ks. Stanisława Kudełko, ks. Tomasza Kaczówkę i ks. Artura Zakrzewskiego, zgromadziła licznych wiernych, którzy przyszli modlić się za Polskę i jej bohaterów.
O godzinie 18:00 uczestnicy uroczystości zebrali się na wirydarzu Muzeum Regionalnego, gdzie ponownie odśpiewano hymn narodowy, a następnie… – cały artykuł i galeria zdjęć z obchodów na źródłowej stronie Pinczowska.pl♂
◙ Podobne informacje:
Kalendarium: ⬛ 1 września 1939 r. Niemcy zaatakowały Polskę, zaczęła się II Wojna Światowa
Kalendarium: PAP: 24 lutego 2022 r. Rosja zaatakowała Ukrainę
4 odpowiedzi na “1 września 1939 r. – Pamiętamy! Pińczów upamiętnił 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. [VIDEO | FOTO]”
Czy o 85-tej rocznicy wybuchu 2 Wojny Światowej pamiętało Busko?….
Busko miało Dni Buska więc o jakiej pamięci mówimy? Takie rocznice wymagają zadumy i refleksji niech komentator pójdzie na takie wydarzenie rozrywkowe i poprosi o minutę cisza aby upamiętnić ofiary zbrodni niemieckich w związku z tą rocznicą. Heh jestem przekonany że zdecydowana większość by tego nie uszanowała i byłby niezadowolenie że ludzie przyszli się bawić a nie umartwiać.
Sikora jaki był taki był, ale o 1 września 1939 pamiętał…
Moim zdaniem przy takim podejściu władz do naszej historii tylko patrzeć a w buskich szkołach dzieci i młodzież historii będą się uczyć z podręczników napisanych wspólnie z Niemcami i Ukraińcami.