💥⛔️⛔️ OGÓLNOPOLSKI STRAJK ROLNIKÓW: UWAGA OGROMNE UTRUDNIENIA! 20 lutego 2024, 8.00 – 18.00 BLOKADA ronda w Nowym Korczynie, drogi krajowej nr 79 na Sandomierz oraz mostu w Borusowej - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

💥⛔️⛔️ OGÓLNOPOLSKI STRAJK ROLNIKÓW: UWAGA OGROMNE UTRUDNIENIA! 20 lutego 2024, 8.00 – 18.00 BLOKADA ronda w Nowym Korczynie, drogi krajowej nr 79 na Sandomierz oraz mostu w Borusowej

20 lutego 2024 | Informator Dabrowski 19.02.2024 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 20.02.2024 | | 18 komentarzy
W najbliższy wtorek, 20 lutego 2024 r. odbędzie się kolejny ogólnopolski protest rolników. Strajk obejmie również Powiśle i Ponidzie. Blokowane będzie rondo w Nowym Korczynie na drodze krajowej nr 79 Kraków-Sandomierz oraz most w Borusowej. Planowane są także blokady dróg: most w Szczucinie, Busko-Zdrój, Połaniec, Słupia, Miechów, Dębica, Tarnów (wjazd na Autostradę Tarnów Zachód, Wierzchosławice i Lisia Góra)informuje 19.02.2024 fb Informator Dabrowski

○ źródło: Informator Dabrowski fb

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

18 odpowiedzi na “💥⛔️⛔️ OGÓLNOPOLSKI STRAJK ROLNIKÓW: UWAGA OGROMNE UTRUDNIENIA! 20 lutego 2024, 8.00 – 18.00 BLOKADA ronda w Nowym Korczynie, drogi krajowej nr 79 na Sandomierz oraz mostu w Borusowej”

 1. Wyborcza kielce pisze:

  Trzy lata więzienia – taki wyrok orzekł sąd wobec Marty D., byłej księgowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju. Kobieta ma też obowiązek naprawienia szkody w kwocie niemal 400 tys. zł

 2. Sekret buskich nauczycieli pisze:

  Poznałem sekret buskich nauczycieli. Wyobraźcie sobie , że buski psory nie żreją cukru. Sami spróbujcie jak DOBRZE będziecie się czuć nie spożywając cukru. Dla lubiących słodki smak polecam słodzik o nazwie Clio-smakuje jak prawdziwy cukier.

 3. Jan pisze:

  Idźcie pod domy polityków protestować, a nie ludziom drogi blokować! Drogi nie są wasze ale nas wszystkich. Komu wy na złość robicie? Komu dokuczacie? Innym Polakom? Ludziom jadącym do szkoły, do pracy, do lekarza, na pogrzeb, na lotnisko, itd.? Czy wy macie choć odrobinę rozumu? Czy wy nie widzicie jak jesteście kołowani przez fałszywych wodzicieli? Wasze protesty wywołują tylko złość Polaków do was, są podpuszczaniem Polaków na Polaków. Jedźcie na granicę tam, gdzie zboże wjeżdża, jedźcie pod domy polityków ale nie blokujcie dróg niczemu niewinnym ludziom, bo sprowadzacie na siebie jedynie złość i pogardę. Czy wreszcie to zrozumiecie?

 4. pollonus do Jan pisze:

  Myślę że nie orientuje się Szanowny Pan jaki jest sens tego protestu i dlaczego taka forma. Nie uważam aby było konieczne odwoływanie się do rozumu bo może się okazać że ktoś odbije to pytanie.Mam pytanie kto Pana zdaniem jest fałszywym wodzicielem? Ja akurat solidaryzuję się z rolnikami mimo że nim nie jestem. Jestem przekonany że oni walczą również o Pana interes. Podpuszczaniem Polaków na Polaków zajmują się obcy mocodawcy wrogo nastawieni do Polski. Walka z zielonym ładem i ograniczeniami które dotykają europejskich rolników doprowadzi ich w dalszej perspektywie do upadku a szanowny Pan zamiast wołowinki lub wieprzowinki będzie jadł robale i będzie się Pan czuł jak nowoczesny europejczyk. Ja mimo wszystko wolę jeść polską wołowinę i polską wieprzowinę.

 5. szczaw do pollonus pisze:

  ”szanowny Pan zamiast wołowinki lub wieprzowinki będzie jadł robale i będzie się Pan czuł jak nowoczesny europejczyk” wg mnie robale będą na początku, później będziemy żreć już tylko trawę i pić wodę ze strumyka lub deszczówkę, jak bydło, bo ta cała ekologiczna zielona z nazwy ideologia prowadzi moim zdaniem w takim kierunku.

 6. Jan pisze:

  Drogi kolego, ja byłem przeciwko wejściu Polski do UE w 2004 roku. Przewidywałem w jakim kierunku to pójdzie i tak się stało. A rolnicy, no cóż… Przez kogo są kołowani? Powiem inaczej: czy PSL z Kosiniakiem-Kamyszem na czele (lekarzem urodzonym w Krakowie) dba o interes rolników? Czy PIS, który w Parlamencie Europejskim głosował ZA Fit for 55 i innymi „ekologicznymi” rzeczami dbał o interes rolników? Czy PO dbała i czy dba o interes rolników? A Kołodziejczak wielki działacz rolniczy gdzie poszedł? Ano do Platformy. A więc tak PO, PSL, SLD, jak i PIS są prounijni, proekologiczni, pro Fit for 55. Wjazd do Polski zboża, rzepaku i innych produktów można zablokować momentalnie, na podstawie takiej, że NIE SPEŁNIAJĄ NORM SANITARNYCH. Nie zrobił tego PIS i nie robi tego teraz PO, PSL, SLD. Dlaczego? W skrócie można powiedzieć tak: komu zależy na tym, aby te produkty wjeżdżały, a komu nie zależy, w czyim to jest interesie żeby wjeżdżały, a w czyim nie jest? To osobny temat do dyskusji.
  Rolnicy jak chcą protestować, to powinni jechać na granicę, pod domy polityków albo ewentualnie do Warszawy i zablokować drogi pod Sejmem, pod siedzibą rządu itd., a nie blokować zwykłym ludziom dojazd do szkoły, do pracy, do lekarza, na pogrzeb, na lotnisko. Nie jestem przeciwko rolnikom ale taka forma protestu nic nie da, niczemu nie słyży, a jedynie powoduje złość ludzi i skłóca Polaków. Obecna koalicja i tak nic nie zmieni i nie zawróci z tej drogi, bo by UE nie dała kasy, a ta jest niezbędna, ponieważ dziura budżetowa jest ogromna, dzięki takim a nie innym rządom PIS-u, które kontynuuje teraz obecna koalicja, bo to jest jedna i ta sama „klika”, prounijna, sprzyjająca korporacjom i wielkiemu kapitałowi, sprzyjająca „zielonemu ładowi”, NWO, etc.

 7. pollonus do Jan pisze:

  I to jest bardzo dobry merytoryczny komentarz-Dziękuję Janie widzę że mamy bardzo zbliżone poglądy
  A co do formy protestu nie wszyscy mogą jechać do Warszawy czy na granicę niestety tylko tak jest głośno w mediach głównego nurtu bo są utrudnienia. Myślę że niedługo zielony ład zacznie wychodzić bokiem Polakom i im zostanie też tylko protest. Na chwilę obecną mają jeszcze oszczędności ale jak wycofają nam gotówkę i przejdziemy na zapis elektroniczny to dopiero wtedy otworzą szeroko oczy że coś jest nie tak.

 8. Jan pisze:

  Dokładnie i zgadzam się z Tobą we wszystkiem. Stalinizm i Hitleryzm to mały pikuś wobec tego, co planują dla ludzi – zmniejszenie populacji, sztuczne mięso z fabryk B. Gates’a, białko pochodzące od owadów i robaków, przydziały CO2, strefy (getta) z których ludzie będą mogli wychodzić raz na tydzień, pieniądz cyfrowy, kredyt społeczny, czyli punkty przypisane to każdego obywatela i za najmniejsze nieposłuszeństwo odejmowanie punktów, blokada konta z elektroniczną gotówka i kara finansowa, przymusowe szczepionki, itd., itd. A co ciekawe, to nie są żadne teorie spiskowe, bo głosi to oficjalnie i pisze w książkach Klaus Schwab, Juwal Noach Harari, i inni. Mnie chodziło jedynie o to, że w mojej opinii oczywiście, te protesty mogą wywołać skutek taki, że Polacy będą jeszcze bardziej skłóceni. Trzeba uważać, żebyśmy my Polacy nie dali się napuścić na siebie wzajemnie, a szczególnie żeby nie napuszczono Polaków na Ukraińców i Ukraińców na Polaków tu w Polsce, bo wtedy miej nas Boże w opiece. Ukraińców w Polsce jest mnóstwo, a piza tym z tego co słyszę i czytam w internecie, to broni nielegalnej też sporo do Polski wwieziono i gdzieś sobie leży, dlatego trzeba wiele mądrości, roztropności, spokoju i opanowania, bo wrogowie Polski nie śpią. Pozdrawiam!

 9. SZOK -Rosja wysłała do UE 2,23 mln ton zbóż!!! pisze:

  https://www.wrp.pl/wszyscy-zajmuja-sie-ukraina-a-po-cichu-rosja-zalewa-unie-swoim-zbozem/

  A to na Polaków wylewa się jad nienawiści ze strony Ukrainy i wysuwa oskarżenia o agenturę rosyjską mało tego zastrasza się organizatorów blokad i wpisuje na listę wrogów Ukrainy.

  Brawo- bez komentarza.

 10. Czesław Siekierski - minister rolnictwa i rozwoju wsi, PSL w Radio ZET u Bogdana Rymanowskiego: Zielony Ład to szaleństwo, Unia poszła za daleko pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=D0iZpbxJwdg

 11. Konfederacja: Europejski zielony ład - trzeba leczyć przyczynowo a nie objawowo. pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=UtnApxF5YFw

 12. Do Jana pisze:

  Zapomniałeś jeszcze o chemtrailsach, płaskiej ziemi, cyberorangutanach i żołnierzach kosmosu.

 13. Jan do powyżej pisze:

  Takiś mundry, a czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, więc jeszcze raz Ci wytłumaczę -to nie są żadne teorie spiskowe, bo głosi to oficjalnie na konferencjach i pisze w książkach Klaus Schwab, Juwal Noach Harari i im podobni. A potocznie zwane „chemtrails”, to fachowo nosi nazwę „inżynieria klimatu” i jest oficjalnie stosowana już od lat 80-tych. Zamiast tracić czas na pisanie słabych komentarzy polecam się dokształcić w tych tematach, a dopiero potem zabierać głos. „Prawdziwa wiedza to świadomość rozmiarów własnej ignorancji” – Konfucjusz.

 14. Polecam pisze:

  Maciej Maciak – program „Musisz to wiedzieć”. To niezależny dzienikarz, prowadzący przez lata telewizję CW24 we Włocławku.
  Polecam jego program, a szczególnie ostatni odcinek nr 1786. Jest o rolnikach, proteście, zbożu i inne ważne rzeczy. Uważam, że warto obejrzeć.

  https://m.youtube.com/watch?v=awNdubBBneI

 15. Polecam pisze:

  Dodam, że można w ustawieniach (PRĘDKOŚĆ) przyspieszyć odtwarzanie x 1,5.
  Szybciej program obejrzycie, a poza tym całkiem dobrze się słucha w tym tempie.

 16. TRUCIZNA ZE WSCHODU – kto za to odpowiada i na to pozwala? [10 pytań do Profesora Modzelewskiego] pisze:

  https://youtu.be/HwKyhIOf9fw?t=1356

 17. Górnicy wybierają się we wtorek 27 lutego na protest do Warszawy. Dołączą do rolników w geście sprzeciwu wobec zapisów Zielonego Ładu. pisze:

  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30733916,gornicy-jada-do-warszawy-beda-protestowac-razem-z-rolnikami.html

 18. Kto naprawdę rządzi światem? Tajemnice Grupy Bilderberg pisze:

  Zakazane Historie. W moim najnowszym filmie przedstawię Państwu historię Grupy Bilderberg, która uważana jest od wielu lat za nieformalny światowy rząd. Dowiecie się, czy rzeczywiście takie stwierdzenie jest prawdą. To historia pełna tajemnic i dlatego warto ją poznać. Ten film zatytułowałem „Kto naprawdę rządzi światem? Tajemnice Grupy Bilderberg”. https://www.youtube.com/watch?v=nzxXDj6-IC0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl