WSI: Waldemar Sikora – debata tak, ale w środę 30.10
26 października 2018 | wyborysamorzadowe.info / Jarosław Kruk |
| 36 komentarzySzanowni Państwo. Odpowiadając na propozycję debaty złożoną przez Pana Jerzego Szydłowskiego, uważam, że termin i miejsce nie jest do zaakceptowania. 2 listopada to Dzień Zaduszny po święcie Wszystkich Świętych.
Pomimo trwającej kampanii wyborczej należy uszanować mieszkańców i pozwolić im w spokoju odwiedzać groby rodzinne, zważywszy, że jest to czas powagi i zadumy.
Debata jest jak najbardziej wskazana, więc proponuję odbyć ją w studiu telewizyjnym Echa Dnia w dniu 30 października o godzinie 14.
źródło: wyborysamorzadowe.info: – Waldemar Sikora w odpowiedzi na propozycję debaty wyborczej
36 odpowiedzi na “WSI: Waldemar Sikora – debata tak, ale w środę 30.10”
Jarosław Kruk: Jest dobrze, ze burmistrz Waldemar Sikora przyjął propozycję debaty – takie bezpośrednie konfrontacje kandydatów są najlepszą formą ich poznania i powinny mieć miejsce już dużo wcześniej.
Termin 30 X uważam za lepszy – im wcześniej tym lepiej – w razie potrzeby będzie można zorganizować dodatkową debatę.
Nie rozumiem niestety stwierdzenia, że BSCK jest miejscem nie do zaakceptowania??!! Panie Burmistrzu chciałbym poznać powód takiego stwierdzenia. W moim uznaniu Buskie Samorządowe Centrum Kultury jest miejscem najwłaściwszym i jedynym – tu na naszej ziemi, w naszej obecności powinna się odbyć debata o naszej przyszłości, o nas, o naszym mieście i naszej gminy.
Ciekaw jestem co burmistrz W.Sikora miał na myśli mówiąc o neutralności miejsca – czy uważa, że BSCK nie jest miejscem neutralnym?!
Dlaczego kandydat W.Sikora zakłada z góry, że w poza studio Echa Dnia poprowadzi ją stronniczy prowadzący??!! Skąd takie przekonanie? Panie burmistrzu w razie potrzeby, dla Pana komfortu, sądzę, że pan redaktor Paweł Więcek z ED TV zgodzi się ją poprowadzić i w BSCK.
Debata powinna być w BSCK, na sali widowiskowej, która pomieści i 500 osób a nie gdzieś w zamkniętym studio – to ma być debata, która wyłoni burmistrza Gminy Busko a nie redaktora naczelnego Echa Dnia, czy prezydenta Kielc.
Debata – tak jak od lat i inne wydarzenia w Busku-Zdroju – sesje, festiwale itp – powinna być relacjonowana na żywo przez portal pana Marka Ciszewskiego ponidzie.tv
Debata powinna być publiczna by każdy, kto podlega władzy burmistrza, mógł na nią przybyć, w niej uczestniczyć, mógł zadawać pytania, mógł możliwie najlepiej poznać kandydata, na którego odda swój głos. Każdy kto powierza swoje pieniądze – wpłacane w formie podatków – powinien mieć prawo zabrania głosu w jej trakcie, podobnie jak na sesji w wolnych wnioskach.
Debata nie powinna trwać tylko 20 minut jak ta 15 X. To nie ma być 3 rundowe „bokserskie” starcie amatorów – to powinien być 12 rundowy „bokserski” pojedynek zawodowców, który wyłoni zwycięzcę. A najlepiej by była to debata „do ostatniego głosu”.
Takie są moje wnioski i sugestie. Dobrze, że kandydaci chcą się zmierzyć w debacie – ale jeszcze lepiej by to była prawdziwa publiczna debata w Busku i o Busku.
Bardzo dobry wybór daty. Pan Szydłowski się zakiwał już na wstępie. Wybór miejsca debaty również bardzo prawidłowy. W BSCK przy pełnej sali nie sposób spokojnie porozmawiać, zaraz będą głosy z sali, przekrzykiwanie itd…
Walduś boi się debatować w swoim BSCK ? Ha ha ha ha!
To ma być debata pomiędzy kandydatami czy wyborcami. Oszołomie.
to ma być publiczne przesłuchanie kandydatów na stanowisko burmistrza Buska, osobę która decyduje jak i na co wydane zostanie 160.000.000 naszych pieniędzy.
Na co zostanie wydanych ok.146000000 bo tyle wyniósł ostatni budżet gminy. Kto śledził obrady Rady Miejskiej już to wie. Pieniądze są już rozdysponowane na 2019 rok, więc to tylko strata czasu.
Szanowny Panie Redaktorze Jarosławie,
debata w I turze wyborów odbyła się w studiu Echa Dnia i nic nikomu nie przeszkadzało, nagle się obudziłeś i znów siejesz zamęt.
Pierwszym wpisem na tym portalu po ogłoszeniu wyników powinny być podziękowania dla tej garstki ludzi którzy oddali na Ciebie głos i przeprosiny za tak stronniczą kampanię na tym portalu która raczej nie pomogła ludziom tu promowanym.
Sikora dla mnie to cieńki Walduś z dużym merolem i jeszcze większym ego 😉 chętnie zadam mu kilka pytań na tej debacie.
Panie Andrzeju,
jak podają media, takie spotkanie z kandydatem na burmistrza jak i z kandydatami na radnych było – http://wyborysamorzadowe.info/2018busko/otwarte-spotkanie-wyborcze-kw-porozumienie-samorzadowe-busko-zdroj,,3,1,1,4,120,n.html , wystarczyło pofatygować się i pytania zadać, a w tej chwili, bez względu o którym kandydacie ktoś tak jak Pan się wyraża to oznacza brak kultury osobistej.
Różnym ludziom nadawano na przestrzeni dziejów różne przydomki.
Na przykład królom: Bolesław Krzywousty, Bolesław Wstydliwy, Bolesław Śmiały.
Ja proponuję przydomek dla obecnego Burmistrza – Waldemar Tchórzliwy. Na wyborysamorzadowe.info pojawił się artykuł z odpowiedzią na zaproszenie Pana Szydłowskiego. Odnoszę nieodparte wrażenie, że obecny Burmistrz boi się debaty z Panem Szydłowskim, który proponował debatę w BSCK. Pan Sikora proponuje ją zrobić w studio Echa Dnia. Jak mieszkańcy mają zadawać pytania? Czy Pan Sikora boi się niewygodnych pytań od mieszkańców? Kolejna sprawa, dlaczego znowu komentarze są wyłączone pod tym artykułem na tej stronie? Waldemar Tchórzliwy?…
„Pieniądze są już rozdysponowane na 2019 rok, więc to tylko strata czasu.”
No i co z tego? Przecież można dokonać zmian w budżecie.
„Kto śledził obrady Rady Miejskiej już to wie.”
Ten wie, że i za tej kadencji co rusz zmieniano jak nie budżet to wieloletnią prognozę finansową, tak że jak, miejmy nadzieję, nowy burmistrz nastanie, to wszystko zweryfikuje i dokona niezbędnych korekt.
Bezpartyjny J. Szydłowski ….. Fajne ma pan słowo
Pewno, że się boi mieszkańców… Jak pojawili by się tacy, którzy proszą się o wykonanie np. chodnika oświetlenia czy 500m utwardzenia drogi kilka lat, a ten zbywa ich „ograniczonym budżetem gminy” (to nie są inwestycje warte miliony, a niezbędne do codziennego funkcjonowania) i poszło by to w sieć to mógłby zdecydowanie stracić
Pewno, że się boi mieszkańców… Jak pojawili by się tacy, którzy proszą się o wykonanie np. chodnika oświetlenia czy 500m utwardzenia drogi kilka lat, a ten zbywa ich „ograniczonym budżetem gminy” (to nie są inwestycje warte miliony, a niezbędne do codziennego funkcjonowania) i poszło by to w sieć to mógłby zdecydowanie stracić…
W kwestii Małpiego Gaju:
–Czy to prawda, że zaznaczono drzewa dwoma kolorami – jednym te, które mają zostać, drugim te, które mają być wycięte?
–Czy to prawda, że firma która przybyła zrobić wycinkę pomyliła się, wycinając „na odwrót”, czyli wycięto to, co miało zostać, a zostało to, co miało być usunięte?
–Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to czy odpowiednie służby wiedzą o tym ewentualnym fakcie pomyłki?
– Czy to prawda, że w okolicy Małpiego Gaju żona Waldemara Sikory kupiła działkę bądź działki?
W kwestii debaty Śliwa-Szydłowski-Sikora:
-To jak to było z tymi zamówieniami w Sawie? Czy wartość ich wynosiła po 10, czy 20 złotych, czy może więcej, skoro z wypowiedzi E. Śliwy wynika, że były organizowane postępowania przetargowe i Sawa je wygrywała?
-Czy Sawa dowozi towary do SP nr 2 w Busku?
-Czy Sawa dowoziła towary do MGOPS do końca zeszłego roku, dopóki była tam kuchnia?
-Czy Sawa dostarczała środki czystości do szkół na terenie Gminy Busko?
-Czy MPGK (komunalka) zaopatrywała się w Sawie i czy wydawano pracownikom MPGK dary żywnościowe z okazji świąt?
-Czy w Sawie zakupowane są środki czystości i artykuły spożywcze na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy?
-Czy przedszkola publiczne posiadające kuchnie zaopatrują się w Sawie?
-Czy to prawda, że jeśli któryś sklep prywatny nie zamawiał towarów w Sawie, to potem właściciel miał problemy z koncesją na alkohol?
-Jak w Sawie traktuje się pracowników?
-Czy to prawda, że w podległym Panu MPGK, Prezes Kryczka korzystał przy dowozie towarów na potrzeby tego przedsiębiorstwa, z pojazdów ciężarowych należących do firmy jego żony?
-Dlaczego podatki dla osób prowadzących działalność gospodarczą są prawie na takim samym poziomie co w Warszawie?
-Dlaczego roczny podatek od autobusu w Warszawie wynosi 1232 zł, a w Busku 2050 zł ?
– Dlaczego w Busku jest taka droga woda i ścieki, niekiedy droższa niż w metropoliach?
-Dlaczego nie tylko Busko ale i cała Gmina tak się wyludniają?
-Dlaczego młodzi nie mają w Busku praktycznie żadnych perspektyw i masowo emigrują z naszego miasta?
-Po co zlikwidowano stołówkę w Opiece Społecznej z końcem grudnia 2017 roku?
-Jaki był sens likwidować ją i dawać teraz zarabiać firmie zewnętrznej, która w formie kateringu dostarcza obiady do Opieki Społecznej?
-Czy to prawda, że teraz te obiady są droższe?
-Czy to prawda, że w Opiece Społecznej była kontrola NIK-u?
-Jeśli tak, to co stwierdzono w toku kontroli???
-Dlaczego właścicielka przedszkola w „Okrąglaku” płaciła taki niski czynsz?
– Czy to prawda, że pani prowadząca przedszkole w „Okrąglaku” to rodzina do W. Sikory?
W kwestii KZC Ponidzie, bo obecny prezes Maroński to już CZWARTY szef za kadencji Sikory proponuję pytania:
– Za co zwolniono pierwszego prezesa? Czy to prawda, że powodem było to, iż był osobą karaną?
– Czy to prawda, że drugi prezes czyli Molisak był z wykształcenia inż. rolnik?
– Jaka była przyczyna, że Molisak przestał być prezesem?
-Czy to prawda, że były poważne zastrzeżenia w kwestii podłączenia domu Molisaka do sieci ciepłowniczej?
– Za co zwolniono trzeciego prezesa, Zybałę?
Zamknęli wam czerwoniaka i matrixa to teraz tu szczekacie. Nic to nie da
-Czy to prawda, że po tym, jak Pani Walusiak pożaliła się Pani Premier Szydło, to zaczęły nachodzić ją różne kontrole?
-Dlaczego rewitalizacja zieleni była tak kosztowna (4,4 mln zł)?
-Dlaczego zamiast posiać trawę to rozwijano ją z rolek jak na jakimś boisku piłkarskim, co było bardzo drogie?
-Czy to prawda, że mosiężne koła ze słońcem oprawione w beton kosztowały ok. 25 tys.zł za sztukę?
-Dlaczego rewitalizację zieleni wykonywała firma budowlana P. Szafrańca?
-Czy to prawda, że P. Szafraniec to kolega ze szkoły P. Sikory?
-Dlaczego W. Sikora planuje zrobić tak ogromne zadłużenie naszej Gminy?
Podczas XLIV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, która odbyła się 13 września przyjęto uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko – Zdrój na lata 2018 -2040 (Nr XLIV/579/2018), także głosami Radnych z Porozumienia Samorządowego.
Na stronie nr 9 jest planowany dług. Na koniec 2020 roku ma wynieść 46 600 000 zł, z terminem spłaty do 2040 roku.
Szczeka to pies i taki agitator jak Ty, który nie ma żadnych argumentów w dyskusji i nie ma nic do powiedzenia, poza używaniem epitetów i prostackich zwrotów. Prawda o tym, co się w Busku dzieje boli i w oczka koli?
Pod artykułem „Wyniki wyborów samorządowych do buskiej Rady Miejskiej – 21 X 2018” widnieje taki komentarz:
Jurek
24 PAŹDZIERNIKA 2018 O 09:55
A ja mam pytanie, gdzie to się podziewa niegdysiejszy doradca Sikory Jarosław Zatorski? Dzięki zmianom przepisów wprowadzonym przez PIS burmistrz nie może już mieć doradców. Gdzie jest zatem teraz Zatorski? Czy to prawda, że dostał „ciepłą posadkę” szefa hispicjum, mieszczącego się w buskim szpitalu? To w szpitalu nie ma dyrektora, czy kierwników, że trzeba kolejne kierownicze stanowisko stworzyć? Kto płaci Zatorskiemu? Szpital? A może Gmina Busko? Czy tak być powinno? Inni ludzie nie mają pracy, emigrują albo pracują za marne grosze poniżej swoich kwalifikacji, ale dla „swoich kolegów” intratny etat zawsze się znajdzie, prawda?
Z PRZYJEMNOŚCIĄ CI JURKU ODPOWIEM:
Jak PIS uchwalił, że burmistrz nie może mieć doradców, to Sikora zadbał o Zatorskiego. Zorganizowano nabór i „ponownie przyjęto” Zatorskiego na Głównego Specjalistę Do Spraw Komunikacji Pozaziemskiej i Międzyplanetarnej.
Żartuję oczywiście, choć to podobnie brzmi. Został Głównym Specjalists ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.
Tu link do wykazu wydziałów i lista pracowników UMIG. J.Zatorski widnieje na samym dole strony.
https://www.umig.busko.pl/urzad/urzad-miasta-i-gminy/17076-wydzialy.html
Poniżej link do wyniku naboru.
JAROSŁAW ZATORSKI
http://dl.umig.busko.pl/bip/ogloszenia/2017/11/07/informacja_o_wynikach_naboru_glowny_specjalista.pdf
?Proszę o nie myleniu wpisów z dnia 26 PAŹDZIERNIKA 2018 O 23:46 dokonanego przez Ha ha z moimi wpisami.
Jeżeli jest tak źle jak piszecie to dlaczego Sikora ma takie poparcie?
Bo dużo ludzi nie interesuje się sprawami samorządowymi, nie ma podstawowej wiedzy o samorządzie i jego funkcjonowaniu. Jedni na to nie mają czasu, innym się po prostu nie chce. Tacy ludzie patrzą tylko powierzchownie, bo Sikora kwiatki wsadził, bo świetlicę ocieplił i pomalował itp. Nie zastanawiają się ile co kosztowało, jaka była jakość wykonania,itd. Nie widzą szeregu innych spraw, aspektów, szczegółów, pewnego związku przyczynowo-skutkowego. Potem głosują tak, a nie inaczej. Klasycznym przykładem „mądrości” i „roztropności” Polaków są wybory prezydenckie z 1990 roku, jak w sumie nie tak wiele brakowało, a prezydentem Polski zostałby niejaki Stan Tymiński, co to z Peru przyjechał z żoną o urodzie Indianki i paradował z czarną teczką, w której rzekomo miał program, którego chyba nikt nie widział. Na tego człowieka znikąd głosowało miliony Polaków. Chcieli go wybrać prezydentem swojego kraju… On też miał ogromne POPARCIE…
Czy ludzie zastanawiają się nad tym, że tężnia ma kosztować 33 mln złotych?
Gmina Busko ma niecałe 32 000 mieszkańców (od niemowlęcia po staruszka), to tężnia będzie kosztowała jednego mieszkańca około 1000 zł. Jeśli w domu mieszkają mąż z żoną plus dwoje dzieci plus dziadek i babcia, to tylko z tego jednego domu na tężnie pójdzie z naszych podatników ponad 6000 zł!
Dług Gminy Busko wyniesie w 2020 roku 46 600 000 zł. Czy ktoś się zastanawia nad tym, że Sikora chce nas zadłużyć na kwotę 1456 zł w przeliczeniu na JEDNEGO mieszkańca?
(46 600 000 zł : 32 000 mieszkańców = 1456 zł)
Czy to normalne, logiczne i mądre, że roczny podatek od autobusu w Warszawie to 1232 zł, a w Busku 2050 zł ?
Tak można by mnożyć pytania, tylko że niestety dużo ludzi się tym nie interesuje i ma to wszystko gdzieś. Potem głosują tak, jak głosują…
Ile na tężnie ma być wydane z budżetu miasta a ile z dofinansowania? Z tego co mi wiadomo aby uzyskać jakieś dofinansowanie ma być wkład własny. Jeżeli jesteś zainteresowany sprawami samorządowymi to powinieneś wiedzieć czy gmina zaciąga pożyczkę czy dba o zabezpieczenie finansów jeżeli będą starali się o dofinansowania. Dowiedz się wpierw ile gmina wyda na tężnie a nie ile ona ma kosztować i bawić się w dziwne wyliczenia.
Tymiński po przegranych wyborach jest już nieobecny. Sikorze zaufano dwukrotnie. Jeżeli by tak było źle jak mówisz to dlaczego https://www.umig.busko.pl/informacje/nagrody-i-wyroznienia-dla-gminy-busko-zdroj.html , poza tymi nagrodami są też inne tam nie ujęte, dla przykładu: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/100-tysiecy-zlotych-dla-buska-nagroda-za-inicjatywy-proekologiczne/ar/12618881 , https://echodnia.eu/swietokrzyskie/buskozdroj-z-tytulem-innowacyjna-gmina-wojewodztwa-swietokrzyskiego-2017/ar/12827189
A jak chcesz dziwnych wyliczeń to masz:
W Warszawie w komunikacji miejskiej jest 1757 autobusów, 729 wagonów tramwajowych, metro oraz SKM (dane znalezione w internecie), mieszkańców 1 745 000. Policz ile autobusów przypada na 1 mieszkańca w Warszawie a ile w Busku, pomnóż to przez podatek i będziesz miał odpowiedź jaki jest wpływ na mieszkańca.
A ciekawe ile tych autobusów (nie busów) w gminie Busko jest zarejestrowanych?
„Sikorze zaufano dwukrotnie.”
Czego to niby ma dowodzić?
A Putinowi ile razy zaufało społeczeństwo? I to w „demokratycznych” wyborach. Hitlera też społeczeństwo wybrało na swojego przywódcę i też mu zaufało.
Co do konkursów i nagród to każdy kumaty wie jak to się wszystko odbywa i co są te konkursy warte. Każdy jeden burmistrz czy prezydent miasta ma u siebie w gabinecie liczne statuetki i dyplomy, także tacy skompromitowani włodarze jak przestępca Zdanowska w Łodzi czy HGW w W-wie.
Nie ważne ile jest dofinsnsowania, czy tyle, czy tyle procent. To są nasze wspólne mieszkańców pieniądze. Kwestia tylko jak mądrze je wydamy. Czy na inwestycje, która przyniosą korzyści miastu i gminie, dadzą wpływy z podatków, jakieś miejsca pracy, czy też będzie to kolejna bzdurna inwestycja, generująca potem tylko koszty, jakich mnóstwo zrealizowano w całym świętokrzyskim pod dowództwem PEEZELU, bo nie ważne co, czy potrzebne, czy nie, byle tylko robić, budować, byle ktoś na tym zarabiał. W Busku też takich pseudo-inwestycji nie brakuje, choćby szalet za prawie pół mln zł, czy trawa z rolek.
„A ciekawe ile tych autobusów (nie busów) w gminie Busko jest zarejestrowanych?”
No właśnie, jakby były niższe podatki, to by było więcej zarejestrowanych nie tylko autobusów ale i ciężarówek i gmina by miała większe wpływy z podatków. Dwa przykłady:
Paśmiński na ul. Łgiewnickiej-wszystkie ciężarówki na TKA.
Znajomy radny opowiadał mi nie dalej jak miesiąc temu, że gość z okolic Jędrzejowa chciał jakiś czas temu zarejestrować w Busku 100 tirów, jak gmina zaoferuje mu niski podatek od środków transportu. Oczywiście nic z tego nie wyszło.
Tak więc kolego HaHA przestań proszę siać już tę swoją propagandę, bo staje się to już nudne i nikt nawet średnio inteligentny na tą agitację się nie nabierze. Obaj wiemy, że Sikora to przeciętny burmistrz i po dwóch kadencjach pora już na zmianę, tym bardziej, że jak dowiodła I tura wyborów, ponad połowa mieszkańców nie popiera Sikory i głosowała na Śliwę i Szydłowskiego. Dobry włodarz to np. prezydent Materek w Starachowicach, który ma 29 lat (ur. 1989 r.) i który dostał w I turze ponad 84 %. To jest włodarz na medal!
Do powyżej „Do powyżej”
Czy przy dofinansowaniu instalacji solarnych mieszkańców interesowało ile to kosztuje czy ile mają zapłacić. Jeżeli by nie było dofinansowania ilu mieszkańców założyłoby solary?
Tak samo jest z projektami innymi, mieszkańca powinno interesować ile zapłaci gmina a nie ile kosztuje cały projekt.
Czy instalacje solarne przyniosły gminie zysk – TAK – poprawę środowiska. Czy ta inwestycja wpłynęła na miejsca pracy – poniekąd tak – zmniejszona sprzedaż opału co za tym idzie zatrudnienia w tym sektorze. Czy uważasz ją za bzdurę inwestycyjną.
Nie każda inwestycja w gminie ma za zadanie przynosić bezpośrednie korzyści. Jeżeli tak jak ty myślisz o inwestycjach myśleliby urzędujący to nie powstałyby Orliki, place zabaw itp.
„Znajomy radny opowiadał mi …” – gość z okolic Jędrzejowa zgodnie z obowiązującymi przepisami powinien zarejestrować pojazd firmowy tak gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza, gadanie radnego jedno a przepisy drugie. Jeże by tak było to dlaczego ten gość negocjuje podatki w Busku gdzie są takie wysokie.
Szczekanie jeszcze trochę potrwa. Przyklejane komentarze p. Olinkiewicza i p, Szumilasa. Psy wyją a karawana jedzie dalej
Odnośnie J. Szydłowskiego, zrozumcie to wreszcie, bo to jest oczywiste i jasne jak słońce. Jakby Szydłowski był karierowiczem, to by dalej z Sikorą był, wystartowałby na radnego z Porozumienia Samorządowego, Sikora by mu jakiś intratny stołek już dawno dał, prawda? Logiczne to jest? No właśnie. Tylko, że Szydłowski nie patrzył na stołek, na łaskę od Sikory, nie płaszczył się przed nim tylko potrafił mieć własne zdanie. Potrafił nie zgadzać się z Waldusiem najmądrzejszym na świecie, bo zależało mu i zależy na naszej gminie i naszym mieście. Otworzył swoją działalność, jest niezależny od Sikory, a nie tak jak wielu innych, którym Sikora dał stanowiska i teraz go bronią i sieją propagandę, bo się boją utraty stołków. Do tego wystartował w wyborach i przeszedł do drugiej tury. Po prostu Szydłowski to jest gość z j….mi, który nie bał się mieć swojego zdania odmiennego od zdania Sikory, który jest niezależny, odważny, i uparcie dążący do celu. Takiego burmistrza Busko i gmina potrzebuje.
Zwróćcie uwagę choćby na taką rzecz: pod artykułami dotyczącymi Szydłowskiego na wyborysamorzadowe.info można pisać komentarze, a pod artykułami dotyczącymi Sikory nie można. Oto jeden z wielu przykładów tego, co się w Busku dzieje. Obecnie panującego nie można krytykować. Co Wam to przypomina? Jaki ustrój?
Zwróćcie uwagę choćby na tym przykładzie, jaki stosunek do nas mieszkańców ma Sikora?
Czy liczy się z nami?
Czy chce usłyszeć nasze opinie, nasz głos?
Czy też odcina się od nas wyborców?
Ja uważam, że nie chce z nami rozmawiać, nie chce z nami dyskutować ani nas usłyszeć, naszych opinii i uwag. My mamy tylko zagłosować na niego, siedzieć cicho i bez najmniejszego sprzeciwu akceptować to, co pan władca nieomylny zarządzi?
Pod Szydłowskim można komentować, to świadczy, że chce usłyszeć głos mieszkańców, chce usłyszeć opinie i uwagi, także te krytyczne. Świadczy to bardzo dobrze o nim, że jest otwarty, do tego odważny, a co najważniejsze, nie jest megalomanem z przerośniętym ego i potrafi wystawić się na krytykę.Do tego nie boi się Pan otwartej debaty, a nie jak Pana kontrkandydat, co chce się w studio schować.
Barwo Panie Szydłowski! Dla mnie jest Pan gość z klasą, odważny, mądry i silny! To mi się podoba!!!
Wojtek a Ty nie masz Alzheimera, klepiesz w koło to samo. Kto Ci to kazał wklejać na wszystkie strony w necie. Taką retorykę słyszałem w komunistycznym PRL-U. Wróć tam sam.
A agitatorzy i popieracze Sikory to nie powtarzają wszędzie tego samego? Na dodatek w większości są to wpisy niemerytoryczne, często prostackie i okraszone epitaletami. Wojtek ma rację i ja się z nim zgadzam. Prawdę pisze, a prawda boli i w oczy koli internetowych trolli…
I kto tu mówi o trollowaniu, zobaczymy jak zasmakują wam ŚLIWKI i OLIWKi. Jak taki porządny kolega Jurek to zasmakował…………, dostaję torsji.