VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE
Proponowany porządek VI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 14 listopada 2024r. [ pdf ].
VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju obejmuje następujący projekt porządku obrad.
1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej:
a) w sprawie przystąpienia Gminy Busko-Zdrój do partnerstwa na rzecz realizacji projektu pn. „Magazyny energii szansą na zwiększenie wykorzystania energii elektrycznej z istniejących instalacji fotowoltaicznych w gminach: Busko-Zdrój, Chmielnik, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy” (druk nr VIII/105/2024)
5. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej.
○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl♂
◙ Podobne informacje:
VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja na żywo
11 odpowiedzi na “VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE”
kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,31461907,burmistrz-radoszyc-zatrzymany-przez-cba-nieprawidlowosci-przy.html
Zniszczone lub nieutwardzone drogi, stare chodniki, brak oświetlenia albo kanalizacji. Te i wiele innych utrudnień stanowią codzienność osób mieszkających na obrzeżach Kielc. Mieszkańcy mają już dość. Swoje uwagi i skargi przedstawili w środę (13 listopada) radnym oraz przedstawicielom magistratu.
radiokielce.pl/1246903/mieszkancy-kieleckich-peryferiow-maja-juz-dosc-i-oczekuja-podjecia-realnych-dzialan/
Jaki to ma związek z Buskiem?
wpolityce.pl/polityka/712932-cba-zatrzymalo-prezydenta-wroclawia-w-tle-collegium-humanum
/usko.com.pl/viii-buski-maraton-plywacki-rekordy-i-sportowy-duch-w-swieto-niepodleglosci,0,3,1,1,2,39953,n.html
WOW! pieknie, gratulacje dla wszystkich 🙂
busko.com.pl/busko-zdroj-testuje-autobus-elektryczny-pierwszy-krok-ku-zeroemisyjnemu-transportowi-fotovideo,0,3,1,1,1,39988,n.html
Kto go ugasi jak się zapali? I ile będzie to trwało?
busko.com.pl/wyniki-glosowania-na-budzet-obywatelski-2025-w-miescie-i-gminie-busko-zdroj,0,3,1,1,1,39428,n.html
Ależ to żałosny spektakl… Rok temu budżet padł, bo fałszerstwa. Sprawa umorzona (a może „skręcona”???). W tym roku przeszły tylko dwa małe projekty za grosze. Ile to zachodu ludzi, pisania wniosków, zbierania podpisów, potem rozpatrywanie tego przez zapewne komisję w magistracie, następnie weryfikacja głosowania, etc. Jakie to są koszty pracy, a jakie efekty? Może lepiej zlikwidować ten cały BO, bo to jest kpina z mieszkańców. Tyle się urzędnicy narobili, tyle zachodu, pracy i szumu medialnego, a efekt tak mizerny, że to zakrawa na jakąś kpinę i ponury żart. A może o to właśnie w tym chodzi, żeby zniechęcić ludzi do jakiejkolwiek działalności społecznej i obywatelskiej?
PS. Tak się zastanawiam, czy w Podgajach to w ogóle ta świetlica jest czynna, czy może zamknięta z powodu ” brak pieniędzy na panią świetliczankę”???
Powyższe jest moją prywatną opinią z którą można się zgadzać lub nie.
”Z informacji do których dotarł dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada wynika, że powodem zatrzymania było kupienie dyplomu.” Czy CBA może sprawdzić czy pewien buski ptaszek swoją pracę magisterską napisał sam czy może prawdą jest że ją kupił?
Tu jest Busko, nie Wrocław.
Ja natomiast słyszałem, że pewien pan jak robił zaoczne studia to koledzy i koleżanki pisali mu prace (nie magisterską tylko prace które w trakcie studiów się pisze i oddaje) a on im w zamian fundował wyżerkę – stawiał pizze itd. Nie wiem czy to jest prawda czy tylko plotki, ale tak słyszałem.
Sam wypełniłem wniosek o takie dofinansowanie, długo zastanawiając sie kto tym będzie finalnie zarządzał. Ja czy PGE, czy akumulator będzie przed czy za falownikiem, jak będzie izolowany od sieci zewnęrznej i czy będę musiał budować autonomiczną wewnętrzną sieć do jego rozładowania. Nie uzyskałem odpowiedzi jednoznacznych więc wniosku nie żłożyłem. Początkowo myślałem że będzie to rozproszony UPS np. dla miasta, wsi gdzie akumulatory będą stały w naszych , pomieszczeniach w których zdaniem pracowników gminy musimy utrzymywać określone warunki a akumulator 5lat będzie własnością gminy z prawem wstępu, nadzoru i odpowiedzialności. Takie pośrednictwo mnie nie interesuje. Poczekam jak w przypadku fotowoltaniki wyjaśnią się uwarunkowania, techniczne, ekonomiczne. Myślę że nie chcę być żebrakiem uzależnionym i kontrolowanym przez gminę oraz jej wysłanników. Gmina nie ma kasy to tylko pośrednik, partnerstwo to taka przykrywka relacji Pan, żebrak. Nie chcę nic za darmo szczególnie jak nie bardzo wiem co mi darowują i czy mnie będzie na to stać. Wszyscy zostaliśmy uwikłani w relacje Pan, żebrak za swoje własne pieniądze. Rząd do wszystkiego, wszystkim dopłaca z naszych pieniędzy które nam zabierają z naszych pęsji wpychając nas na poziom żebraków +500, 800, 1000 itd. Kiedyś żebranie było zakazane prawem wszyscy żyli z pracy była obowiązkowa i tego co zarobili. Zarżądzający ofiarowali „wędki” nie cudze ryby. Ale wracając do sedna myślę że „para w gwizdek” Państwo i sieć energetyczna nie są gotowe do zarządzania takimi zasobami i próbuje rozproszyć swoje magazyny energi gdzie się da i to za moją kasę, ale czy to strategia dla mnie?? Trzeba się zastanowić kto znów położy na tym łapę i za ile. Incjatywa pozytywna godna wsparcia – znów spychologia. Instytucji Państwa na samorządy, jak dystrybucja węgla…….Co robią, ministerstwa, agencje instytuty….dają tylko stanowiska i synakury, bez angażowania sił, kompetencji, odpowiedzialności, budujemy wspólnie autokracje
Mądrze prawisz Kmicic i wiesz co piszesz – magazyny energii następne wunderwaffe dla naiwnych zbawców klimatu – który de fakto nigdy nie był stały.
Zamiast szybkiego zysku z inwestycji w panele fotowoltaiczne i pompę ciepła, pani Ewelina dostała fakturę na kilkanaście tysięcy złotych. Czekała na nią dwa lata, wcześniej dopominając się o rozliczenie
http://www.money.pl/gospodarka/wziela-pompe-ciepla-na-kredyt-nie-tak-mialo-byc-7092630806219712a.html