⚪ Ubrania marki Boss i Jack Wolfskin – co warto o nich wiedzieć?
Marki takie jak Boss i Jack Wolfskin produkują wysokiej jakości odzież outdoorową oraz basicową. W swojej ofercie firma Boss posiada również eleganckie ubrania i akcesoria. Obydwie marki, pomimo że powstały w Niemczech mają swoich miłośników na całym świecie. Poznaj bliżej te wyjątkowe firmy i dowiedz się więcej!
♦ Luksusowa marka Boss
W 1924 roku w niemieckim Metzingen Hugo Ferdinard Boss założył swoją firmę. Początkowo nie kojarzyła się ona z eleganckimi ubraniami, ponieważ zajmowała się produkcją ubrań roboczych, mundurów, kombinezonów oraz płaszczy przeciwdeszczowych.
W 1953 roku firma przeżyła rewolucje, ponieważ wyprodukowano w niej pierwsze męskie garnitury, które stały się popularne w całej Europie i były noszone przez największych gentelmanów. Wnukowie Hugo Bossa – Jochen i Uwe Holy firmę produkującą ubrania robocze przekształcili w przedsiębiorstwo produkujące stylową odzież męską.
W latach 70-tych firma stopniowo stała się międzynarodowym domem dla największych projektantów. Co ciekawe w 1985 roku Boss wszedł na giełdę w Niemczech. W latach 90-tych władzę nad firmą przejęła włoska spółka Mazzotto, która posiada większość udziałów w Hugo Boss AG. Mazzotto podzieliło firmę na trzy marki: Boss, Hugo i Baldessarini.
Marka Boss jest podzielona na trzy mniejsze marki zależne takie jak:
• Black Label – produkująca odzież rekreacyjną i biznesową,
• Orange Label – produkująca odzież miejską sportową,
• Green Label – produkująca odzież outdoorową.
Chcesz poznać bliżej produkty tej luksusowej marki? Koniecznie sprawdź asortyment na: https://answear.com/m/boss ♂
♦ Jack Wolfskin — wilcza marka
Marka Jack Wolfskin to idealna opcja dla miłośników ubrań outdoorowych. Powstała ona w 1981 roku we Frankfurcie nad Menem, a jej pierwszy sklep otwarto w 1993 roku w Heidelbergu. Swoją działalność rozpoczęła od produkcji wyposażenia i nieprzemakalnej odzieży na wyprawy z plecakiem. Co ciekawe firma obejmowała patronat nad klubem FC Liverpool. Obecnie firma posiada 495 sklepów na świecie, z czego 226 sklepów znajduje się w Europie, a 269 sklepów w Azji.
Znana jest z trwałych ubrań sportowych takich jak: kurtki, plecaki, a także buty trekkingowe. Ubrania i akcesoria Jack Wolfskin zachwycają wyjątkowymi fasonami i atrakcyjną kolorystyką. Filozofia marki opiera się na aktywności na świeżym powietrzu, poszukiwaniu głębokich doświadczeń w naturze. Jej motto brzmi: „Marked by the Wilderness”, co oznacza „Kształtuje nas natura”.
Poza promowaniem aktywnego stylu życia Jack Wolfskin angażuje się w działalność na rzecz przyrody. Firma od lat 90. wspiera Fundację Ochrony Karpat, której celem jest ochrona żyjących w Karpatach wilków. Dodatkowo Jack Wolfskin angażuje się lokalnie w krajach, w których działa jej dystrybutor. Marka stara się również prowadzić zrównoważoną produkcję. Stosuje ona bawełnę organiczną, której produkcja nie zatruwa gleby oraz nie szkodzi pracującym przy uprawie ludziom. Do tworzenia membran i wypełnień do kurtek stosuje wtórnie wykorzystany plastik.
Już dziś wybierz wyjątkową odzież z kolekcji Jack Wolfskin ’, wesprzyj działania marki i ciesz się odzieżą świetnej jakości!
○ REKLAMA @202302101727
2 odpowiedzi na “⚪ Ubrania marki Boss i Jack Wolfskin – co warto o nich wiedzieć?”
Pomiędzy 1924 był a 1953 był jeszcze rok 1931 kiedy Hugo Boss wstąpił do NSDAP i wówczas zaczęły się lata rozkwitu firmy Boss . Projektowali i szyli mundury dla SA. Od 1932 produkowali mundury dla SS oraz Hitlerjugend wykorzystując robotników przymusowych. Na sczęście dla Hugo Bossa swoją działalność prowadził W Badenii Witembergii która była we francuskiej strefie okupacyjnej i udało mu się zachować życie i zapłacił tylko 100 00 marek grzywny. po jego śmierci w 1948 roku firme przejął jego zięć .
No i co z tego? To znaczy że Boss jest be i nie wypada go nosić? To warto również wspomnieć o przynajmniej tych największych: Continental, BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen, Siemens, Bayer, Agfa, Dr. Oetker, Allianz, Deutsche Reichsbahn (który przejął całą polską infrastrukturę kolejową), Lufthansa, Deutsche Bank, koncern IG Farben.
To czym mieliby przyjeżdżać chłopaki pod Zenita wieczorami jakby nie było bejcy albo paseratti?