TARRACO – NOWY SUV W GAMIE SEAT - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TARRACO – NOWY SUV W GAMIE SEAT

30 czerwca 2019 | Jarosław Kruk 23.05.2019 | | 0 komentarzy

W kieleckim salonie Espanola Motor można zobaczyć i odbyć jazdę testową najnowszym SUVem w gamie SEAT – Tarraco. Ten model został zaprojektowany i opracowany w fabryce w Martorell (Hiszpania), a produkowany jest w niemieckim Wolfsburgu. Nowy SEAT Tarraco przeznaczony jest dla kierowców, którzy oczekują nie tylko praktycznych rozwiązań motoryzacyjnych, ale i wyjątkowych walorów estetycznych.

ZAPEWNIA KOMFORT I PRZESTRZEŃ

Nowy model plasuje się na szczycie rodziny SUV-ów SEAT-a jako większy brat modeli Ateca i Arona. Tarraco posiada kluczowe cechy wszystkich samochodów z gamy SEAT: dynamiczny design i codzienną funkcjonalność, sportowego ducha i komfort, dostępność i jakość, technologię i emocje. Cechy te zachowane są w obu dostępnych wersjach wyposażenia: Style i Xcellence. – Tarraco to nasz nowy model, który zachwyca nie tylko swoim designem, ale również wielkością. Na swój pokład może zabrać aż do 7 osób – relacjonuje Piotr Kustra, kierownik kieleckiego salonu SEAT Espanola Motor.
– Dzięki temu auto zyskuje na użyteczności, bo może nim podróżować w komfortowych warunkach cała rodzina czy grupa przyjaciół. Auto przy tym nie traci na dynamice,
a kierowca na frajdzie z jazdy. Kluczem do połączenia praktyczności i dynamiki jest konstrukcja modelu oparta na platformie MQB-A, najnowszej technologii Volkswagen Group, zapewniającej szerszy rozstaw osi – dodaje pan Piotr.
SEAT Tarraco dostępny jest w dwóch wariantach benzynowych – pierwszy z czterocylindrowym silnikiem 1,5-litrowym TSI o mocy 150 KM, połączonym z sześciobiegową manualną skrzynią biegów z napędem na przednią oś. Drugi z nich to silnik 2.0 o mocy 190 KM sprzężony z siedmiobiegową skrzynią DSG z napędem 4Drive. W ofercie dostępne są też dwa silniki 2.0 TDI o mocy 150 KM i 190 KM. Wersja 150 KM będzie dostępna z napędem na przednią oś, sześciobiegową skrzynią manualną lub z napędem 4Drive i siedmiobiegową DSG. Wersja o wyższej mocy jest oferowana wyłącznie w wariancie 4Drive/7-biegowa DSG.

GWARANTUJE BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

SEAT kolejny raz osiągnął znakomite wyniki w testach przeprowadzonych przez Euro NCAP. Najnowszy i największy SUV marki – Tarraco − otrzymał maksymalną liczbę pięciu gwiazdek, potwierdzając swój wysoki standard bezpieczeństwa. Testy wykazały wysoką zdolność modelu do ochrony dorosłych pasażerów i dzieci oraz pozostałych użytkowników dróg. – Tarraco przenosi na wyższy poziom także bezpieczeństwo kierowcy, wprowadzając systemy Emergency Call, Pre-crash Assist i Rollover Detection – tak, aby samochód – niezależnie od sytuacji – gwarantował bezpieczeństwo, stając się wzorcowym pojazdem w tym zakresie w swoim segmencie – zaznacza Piotr Kustra, kierownik salonu. Nowy SEAT Tarraco posiada wszystkie systemy wspomagania jazdy potrzebne do zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa, nawet w bardziej wymagających warunkach. Poza Lane Assist i Front Assist samochód wyposażony jest opcjonalnie w system wykrywania martwego pola, wykrywania znaków drogowych, asystenta jazdy w korku, aktywny tempomat, asystenta świateł i Emergency Assist. Tarraco poradzi sobie również z parkowaniem w zatłoczonym miejscu – zrobi to za nas dzięki asystentowi. – Nasz SUV wyposażony jest również w wirtualny kokpit, usprawniający dostarczanie kierowcy istotnych informacji. Te wszystkie rozwiązania powstały z myślą o komforcie i bezpieczeństwie kierowców i pasażerów. Zapraszam wszystkich na bezpłatne jazdy testowe do naszego salonu – dodaje pan Piotr.

Salon SEAT-a mieści się w Kielcach przy ul. 1 Maja 191.

Tel. 41 306 77 11

Mail: recepcja@seat.kielce.pl

www.seat-kielce.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl