RK: „Ponidzie w siodle” – wspólna inicjatywa powiatu pińczowskiego oraz stadniny koni arabskich w Michałowie
„Ponidzie w siodle” jest częścią planowanego „Szlaku Turystycznego Nida”, a więc traktu leżącego wzdłuż Nidy, od Mniszka i Bocheńca aż do ujścia Nidy w Nowym Korczynie. Powstały szlak będzie można pokonać nie tylko konno, ale na kilka sposobów: rowerem, kajakiem, drezyną, ciuchcią, balonem, szybowcem czy motolotnią.
>>> Araby, kuce, a nawet… krowy w michałowskiej stadninie <<<
Radio Kielce [13.08.2019]: – Kilkuset gości wzięło udział w dorocznym dniu otwartym Stadniny Koni Arabskich w Michałowie. W ciągu dwóch godzin zwiedzić można było niemal wszystkie zakamarki tego miejsca – wejść do stajni, zobaczyć i pogłaskać konie, które mają na swoim koncie zaszczytne miana czempionów w różnych kategoriach.♂
W planach jest także rozszerzenie oferty stadniny, dotyczącej hipoterapii – informuje Monika Strojna z Wydziału Promocji i Polityki Regionalnej Starostwa Powiatowego w Pińczowie.
– Z tej formy rehabilitacji będą mogły skorzystać nie tylko osoby niepełnosprawne, ale np. turyści odwiedzający Ponidzie, kuracjusze przebywający w sanatorium w Busku-Zdroju, a w przyszłości w uzdrowisku w Pińczowie czy Kazimierzy Wielkiej. Wszystko to pod okiem doświadczonych instruktorów – mówi.
>>> Sery z michałowskiej stadniny? To możliwe <<<
Radio Kielce [22.10.2021]: – Stadnina Koni w Michałowie chce produkować sery z mleka pochodzącego, od hodowanych tam krów rasy Jersey. Zarząd stadniny podpisał w tej sprawie list intencyjny z Gminną Mleczarnią w Pierzchnicy. Obok słynnej na cały świat hodowli koni arabskich, od lat równie ważną gałęzią działalności w Michałowie jest hodowla bydła mlecznego.♂
Rajd jednodniowy obejmowałby dystans do 25 km. Powyżej będą to rajdy długodystansowe, które wymagają noclegu oraz infrastruktury okołoturystycznej wzdłuż szlaku – mówi z kolei Paulina Mucha ze starostwa.
– Rajdy na koniach czystej krwi arabskiej będą stanowiły ofertę dla wymagających jeźdźców, z kolei dla tych mniej zaawansowanych będą konie huculskie lub rasy małopolskiej – dodaje.
Jarosław Kruk: Stadnina Koni Michałów♂ to wyjątkowe, magiczne miejsce. Miałem okazję być tam kilka, a może nawet już kilkanaście razy. Ostatnio odwiedziłem ten szczególny zakątek Ponidzia, na krótko, z racji późnej pory, w lipcu ubiegłego roku, wspólnie z Gabrielą i Aleksandrem Doba. Dłuższa wizyta planowana była w te minione wakacje. Niestety, na przeszkodzie stanęło Kilmandżaro♂…
◙ Podobne informacje:
XXV Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny PONIDZIE 2021- prace można nadsyłać do 22.X
I ❤ Ponidzie: Grodzisko w Stradowie – jedno z największych i najbardziej malowniczych w Polsce
I ❤ Ponidzie: Dobrowoda – uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – 16.05
I ❤ Ponidzie: Kościółek św. Stanisława Chotelku – prezentacja 3D
2 odpowiedzi na “RK: „Ponidzie w siodle” – wspólna inicjatywa powiatu pińczowskiego oraz stadniny koni arabskich w Michałowie”
[…] RK: „Ponidzie w siodle” – wspólna inicjatywa powiatu pińczowskiego oraz stadniny koni ar… […]
[…] RK: „Ponidzie w siodle” – wspólna inicjatywa powiatu pińczowskiego oraz stadniny koni ar… […]