RK: Koronawirus. Selfie i dane z GPS, czyli aplikacja do domowej kwarantanny - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Koronawirus. Selfie i dane z GPS, czyli aplikacja do domowej kwarantanny

25 marca 2020 | Radio Kielce Monika Miller 19.03.2020 / Jarosław Kruk 25.03.2020 | | 0 komentarzy

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło aplikację „Kwarantanna domowa” na smartfony. Dzięki aplikacji osoby poddane kwarantannie będą mogły w prosty sposób potwierdzić, że dotrzymują jej warunków. – informuje Radio Kielce

Infografika aplikacji „KWARANTANNA DOMOWA” / Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Po pobraniu i aktywowaniu aplikacji osoba poddana kwarantannie powinna zrobić sobie zdjęcie – selfie. Ministerstwo Cyfryzacji podkreśla, że aplikacje będzie można uruchomić tylko na telefonach osób, które znajdą się w bazie poddanych kwarantannie.

Każdego dnia kwarantanny objęte nią osoby, które zainstalowały i aktywowały aplikację, otrzymają jednego lub kilka SMS-ów z poleceniem wykonania i wysłania selfie.

– Dzięki geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy będzie wiadomo, że to na pewno ta osoba i że przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym – podkreśliło Ministerstwo Cyfryzacji.

– Dziennie trzeba będzie zrobić jedno lub kilka takich zdjęć. Prośby o ich wykonanie będziemy wysyłać z zaskoczenia. Idea jest dokładnie taka sama, jak przy niezapowiedzianych wizytach funkcjonariuszy policji – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Czas przeznaczony na wykonanie selfie to 20 minut od otrzymania SMS-a. Po upływie tego czasu osoba objęta kwarantanną dostanie wiadomość przypominającą. Jeżeli w wyznaczonym czasie nie wykonamy zdjęcia, będzie to sygnał dla policji, że powinna sprawdzić, czy zasady kwarantanny nie są łamane.

Kwarantannie domowej poddawane są obecnie… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl