NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków czy akceptują politykę klimatyczną UE
NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków czy akceptują politykę klimatyczną UE. Dlaczego Solidarność chce odrzucenia polityki Polskiego Ładu? Gdzie zbieramy podpisy? – informuje e-strona preczzzielonymladem.pl
▓ Dlaczego Solidarność chce odrzucenia polityki Polskiego Ładu?
_______
▓ Raport
Na zlecenie NSZZ Solidarność powstała pierwsza tak kompleksowa analiza skutków polityki klimatycznej na polską gospodarkę. Raport został przygotowany przez grono niezależnych ekspertów i pierwszy raz został zaprezentowany podczas XXXIII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Dziś oddajemy raport w Państwa ręce, by każdy mógł zapoznać się z wnioskami dotyczącymi Zielonego Ładu, przed którym „Solidarność” ostrzegała od samego początku jego implementacji w prawie unijnym.
○ dr Artur Bartoszewicz: „Od lat Komisja Europejska wdziera się w domenę Państw Narodowych – odbiera im prerogatywy i zmienia (ogranicza bezprawnie) role wobec obywateli i uczestników rynku. Skutecznie prowadzi politykę przemocową. Ewidentnym przykładem takiej manipulacji jest Europejski Zielony Ład. To już nie tylko ideologia, ale przede wszystkim pretekst i narzędzie do zawładnięcia społeczeństwami i gospodarkami państw narodowych, wręcz ich skolonizowania.”
○ dr Katarzyna Obłąkowska: „Polacy nie popierają Europejskiego Zielonego Ładu w kształcie znanym w kwietniu 2024 r. Odrzucają większość z 21 rozwiązań tej polityki. Jest to dowód na autokratyczność, a nie demokratyczność działań władz europejskich.”
○ prof. dr hab. Ryszard Piotrowski: „Zarówno koncepcja Europejskiego Zielonego Ładu, jak i służące do jej realizacji istotne rozwiązania szczegółowe są niezgodne z postanowieniami Konstytucji RP.”○ prof. dr hab. Witold Modzelewski, mgr Katarzyna Wawrzonkiewicz: „Polski system podatkowy nie jest gotowy na implementację Zielonego Ładu i Paktu Klimatycznego w wyznaczonych przez UE ramach czasowych. Wprowadzenie opisanych ograniczeń i nakazów będzie skutkować drastycznym wzrostem wydatków budżetowych przy jednoczesnym zubożeniu społeczeństwa i podatników prowadzących działalność gospodarczą (rolniczą i pozarolniczą), a przede wszystkim spadkiem wpływów z najważniejszych podatków”
○ prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski: „Wprowadzenie Zielonego Ładu w ramach realizacji polityki Unii Europejskiej (dalej: UE) pociąga za sobą znaczne koszty dla gospodarki i społeczeństwa. Chociaż pełne spełnienie zamierzeń Zielonego Ładu nie jest możliwe, to próba jego wcielenia w życie spowoduje stagnację europejskich gospodarek, co już obecnie obserwujemy, oraz gigantyczne koszty dla społeczeństwa.”
○ prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski, dr hab. inż. Ziemowit Malecha: „Europejski Zielony Ład jest skomplikowanym zespołem wzajemnie powiązanych rozporządzeń i dyrektyw, które uzasadniane są koniecznością ograniczenia emisji gazów cieplarnianych ze względu na zapobieganie zmianom klimatycznym. Bezkrytyczne wdrażanie wszystkich tych aktów prawnych, a w szczególności dotyczących energetyki w warunkach polskiego miksu energetycznego, doprowadzi do załamania się energetyki, utraty konkurencyjności przez polską gospodarkę oraz pauperyzacji znacznej części ludności Polski.”
○ prof. dr hab. Iwona Jelonek: „Europejski Zielony Ład, transformacja energetyczna, dekarbonizacja przemysłu wydobywczego, budownictwa, transportu i mobilności, a przy tym wszystkim przemiana ekologiczna to kwestie, które z uwagi na brak scenariusza likwidacji kopalni nie sposób poddać ocenie, trudno też oszacować ich koszty, jakie poniesie Polska, która stoi przed wieloma wyzwaniami, ale również możliwościami związanymi z Zielonym Ładem i Fit for 55.”
○ mgr Tomasz Cukiernik: „Realizacja Europejskiego Zielonego Ładu dla Polski oznacza przede wszystkim gigantyczne koszty. Francuski Institut Rousseau wyliczył, że łączne „inwestycje” publiczne i prywatne na ten cel wyniosą 2,4 bln EUR, czyli ponad 10,0 bln PLN.”
○ mgr Cezary Wincenciak: „W sektorze rolnym i rolno-spożywczym nastąpią ogromne zmiany, które będą oddziaływać na cały dział tej gospodarki oraz na konsumentów, którzy są bezpośrednio połączeni jako odbiorcy żywności z sektorem produkcyjno-przetwórczym. Będzie to miało również ogromny wpływ na wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce – niezależnie od ich wielkości. Należy pamiętać, że same w sobie przepisy nie oddziałują bezpośrednio na konsumenta, ale kształtują one nawyki konsumenckie – w tym przypadku żywieniowe. W takim układzie wzajemnych powiązań poprzez takie, a nie inne ustawy i przepisy można sterować przyzwyczajeniami konsumentów.”
○ dr Alina Landowska: „Europejski Zielony Ład to próba znaczącego przekształcenia europejskiej gospodarki oraz wzorców konsumpcji. Wiąże się to z fundamentalną przebudową europejskiego systemu energetycznego oraz restrukturyzacją relacji między UE a jej partnerami handlowymi. Wymaga to ustalenia nowych priorytetów międzynarodowej polityki gospodarczej Europy.”
_______
_______
>>> Pobierz kartę referendalną (.pdf) ♂ <<<
○ źródło: preczzzielonymladem.pl♂
◙ Podobne informacje:
6 odpowiedzi na “NSZZ „Solidarność” zbiera podpisy potrzebne do zorganizowania referendum ogólnopolskiego, by spytać Polaków czy akceptują politykę klimatyczną UE”
https://dorzeczy.pl/ekonomia/687439/odnawialne-zrodla-pieniedzy-oze-to-pasozyt-dzieki-podatkom.html
Elektromobilność 😂😂 Truck of the Year 2024: https://www.facebook.com/share/19Rwy7cMjU/
Wszystkim ideologiom mówimy- NIE!
Szanowni BUSKOWIANIE popatrzcie jak należy się organizować gdy miarka się przepełnia i niezadowolenie ludzi urosło tak że mobilizuje ich do bezinteresownego działania, sprzeciwu i kooperacji społecznej w celu zaincjowania zmian. Trwanie i utrwalanie układu zagraża bezpiecznej egzystencji nas i naszych dzieci. Myślę że wzór do zbierania potrzebnych dokumentów jest gotowy tylko „Solidarności” nam brakuje. Słowo i idea solidarność trochę zostały zbrukane przez elity polityczne stając się narzędziem do osiągania celów politycznych nie społecznych. Dlatego może wyszyjmy inną nazwę dla naszej lokalnej inicjatywy zmian np. „solidarni z przyszłością” zastanówcie się i wymyślcie lepszy zapis, zróbmy to dla naszych dzieci, nie partii, układu, i nas starych ale dla przyszłości. Zarządzanie naszych włodarzy się zestarzało, zdewaluowało i oderwało od naszych oczekiwań, przynosi jak widać straty, generuje zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców, nepotyzm, ucieczkę młodych, brak miejsc pracy, perspektyw. Stop Autokracji i oligarchii. Myślę że wszyscy to wiedzą i zaczynają się budzić, samorządy nie mogą służyć POLITYKOM i Biznesowi a tak się stało. Wojna obok a u nas tematy główne to rewitalizacje tego co dotychczas układ zdegradował i zaniedbał, brak powszechnego dostępu do kanalizacji, wody, lecznictwa, system OC nie istnieje, zarządzania kryzysowego brak, kompetencji w samorządach brak powszechny outsourcing – brak odpowiedzialności urzędników którzy lekceważą i ignorują nasze zdanie – pracodawców no i ten azbest który morduje nas wszystkich. Są inwestycje ważne i trzeba nadać im priorytety, Dotacje i projekty UE nie mogą ich zmieniać tylko dlatego że dają kasę a pozyskiwanie tej kasy i kanalizowanie do biznesu nie może być głównym celem działań samorządów. Spotkajmy się 11.02.2025 i spróbujmy liczbą i podpisami potwierdzić chęć przeprowadzenia zmian.
Rząd Indii podkreśla, że sektor węglowy pozostaje kluczowy dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Odgrywa wiodącą rolę w gospodarczym wzroście Indii.
Około 74 proc. wytwarzania energii w Indiach opiera się na elektrowniach węglowych
https://www.wnp.pl/energia/wola-wydobywac-wiecej-wegla-zeby-mniej-wydawac-na-jego-import,911834.html
Europejski Zielony Ład kontratakuje, a Polska musi na niego odpowiedzieć. Wedle najnowszych planów nasz kraj stoi przed ambitnym wyzwaniem modernizacji blisko miliona budynków w ciągu najbliższych pięciu lat
https://www.chip.pl/2025/02/krajowy-plan-renowacji-budynkow-wymiana-piecow