List do Redakcji: Łukasz Nowak: Taka była odpowiedź nowej – starej ekipy ratusza na mój wniosek o informacje publiczne
17 listopada 2024 | Łukasz Nowak 15.11.2024 | infoBusko.pl 17.11.2024 |
| 53 komentarze„Taka była odpowiedź nowej – starej ekipy ratusza na mój wniosek o następujące informacje: Które z budynków z mieszkaniami socjalnymi na terenie gminy są wyposażone, a które nie w…” – pisze 15 listopada 2024 r. na wstępie e-listu do Redakcji infoBusko.pl pan Łukasz Nowak
Taka była odpowiedź nowej – starej ekipy ratusza na mój wniosek o następujące informacje:
„Zwracam się o następujące informacje publiczne:
Które z budynków z mieszkaniami socjalnymi na terenie gminy są wyposażone, a które nie w instalacje:
- – wodociągową
- – kanalizacyjną
- – gazową
- – centralnego ogrzewania
- – centralnego podgrzewania wody użytkowej
- Powyższe informacje nie mają charakteru przetworzonego, bowiem lokali w mieszkaniowym zasobie gminy jest około 200, co trudno uznać za przepastną liczbę, zaś zapytanie dotyczy całych budynków i to tylko tych z mieszkaniami socjalnymi, zaś wyposażenie w instalacje jest ujawniane w księdze budynku jak również w umowach najmu dowolnych lokali z danego budynku. Jednocześnie informacje te są szczególnie istotne dla interesu publicznego, bowiem są konieczne dla oceny warunków zapewnianych przez gminę w lokalach socjalnych.”
Na razie wygrałem przed SKO, które nakazało ponowne rozpatrzenie mojego wniosku. Na razie brak odpowiedzi UMiG.
* * *
○ Pismo UMIG OA.1431.62.2024 20240826 w wersji .pdf♂
◙ Podobne informacje:
53 odpowiedzi na “List do Redakcji: Łukasz Nowak: Taka była odpowiedź nowej – starej ekipy ratusza na mój wniosek o informacje publiczne”
ROZLICZENIA? odpowiedzialność? a to już Panie Jarosławie żupełnie inna bajka, tylko w obietnicach nowi wygrani deklarowali rozliczenia, przywrócenia do pracy wywalonych bezprawnie, konkursy na stanowiska itp. Znów ważniejsi są koledzy z legitymacją i spłacanie długów wyborczych, historia wiedza, doświadczenie i kompetencje nie ma tu żadnego znaczynia – smutne. Nie mam już czasu i chęci na zaczynanie od nowa, ale do tyłu też nie zamierzam się oglądać. Przepraszam za prywatę Wszystkich. Pozdrawiam
” tylko w obietnicach nowi wygrani deklarowali rozliczenia, przywrócenia do pracy wywalonych bezprawnie, konkursy na stanowiska itp. Znów ważniejsi są koledzy z legitymacją i spłacanie długów wyborczych, historia wiedza, doświadczenie i kompetencje nie ma tu żadnego znaczynia – smutne.” wychodzi więc na to ,że hasło ”PiS PO jedno ZŁO” jest jak najbardziej prawdziwe!
Nepotyzm i kolesiostwo w spółkach? w Sejmie trwają prace nad ustawą Polski 2050 w sprawie odpolitycznienia państwowych spółek – https://polskieradio24.pl/artykul/3448916,nepotyzm-i-kolesiostwo-w-spolkach-wiceminister-na-stanowiska-dobieramy-fachowcow
Nepotyzm w pracy – definicja
Pojęcie nepotyzmu znane jest od wieków. Wiąże się ono z faworyzowaniem osób bliskich w obsadzaniu stanowisk pracy. Definicja nepotyzmu nie podaje, czy dotyczy on wyłącznie instytucji państwowych, czy też prywatnych, dlatego możemy przyjąć, że problem ten dotyka cały rynek pracy. Nepotyzm to bardzo często spotykane zjawisko, zwłaszcza w małych oraz średnich firmach, choć coraz częściej możemy także usłyszeć o podobnych działaniach w dużych korporacjach czy nawet w instytucjach państwowych. Nepotyzm cechuje się tym, że stanowiska obsadzane są nie według posiadanych kwalifikacji czy umiejętności, a zgodnie z więzami krwi. Czasami o nepotyzmie mówi się głównie w kontekście pracy na stanowiskach dyrektorskich, jednak warto mieć świadomość, że dotyczy on także pracowników niższego szczebla. Pojawia się jednak pytanie, jak rozróżnić nepotyzm od budowania firmy, w której pracownikami będą głównie członkowie rodziny? Wiele mówi się bowiem o małych, dobrze prosperujących, lecz właśnie rodzinnych przedsiębiorstwach. Czy w tym przypadku również możemy mówić o nepotyzmie? Jego cechami szczególnymi są:
zatrudnianie w firmie osób, które nie posiadają odpowiednich kompetencji do pracy na poszczególnych stanowiskach,
niejasny schemat awansów i podwyżek, które przyznawane są głównie osobom spokrewnionym,
faworyzowanie członków rodziny, na przykład w kontekście lepszych warunków pracy bądź elastyczniejszego czasu pracy.
Firmy rodzinne, oparte na własnym kapitale, nie są dotknięte problemem nepotyzmu, chyba że zatrudniane są w nich również osoby postronne, a członkowie rodziny traktowani są w sposób uprzywilejowany.