ED: Małgorzata Wiśniewska i Czesław Korczak w Radzie Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój
Małgorzata Wiśniewska i Czesław Korczak będą przedstawicielami środowisk pracowniczych w Radzie Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój. Zostali wybrani w drugiej turze głosowania, która odbyła się 6 i 7 kwietnia. W pierwszej turze, która odbyła się 29 i 30 marca, z grona 12 kandydatów do drugiej tury przeszło czterech pretendentów. – informuje portal Echo Dnia
W Radzie Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój zasiada sześć osób. Cztery z nich są wybierane przez marszałka województwa, dwie to przedstawiciele załogi uzdrowiska, którzy są wybierani przez nią w wyborach. Głosowano w czterech okręgach wyborczych – szpitalu „Krystyna’, szpitalu „Górka”, sanatorium „Marconi” oraz okręgu o nazwie „Administracja”, który mieścił się w jednej ze świetlic.
Do Rady Nadzorczej z czwórki kandydatów wyłonionych w pierwszej turze, weszło dwoje z największą liczbą głosów: Małgorzata Wiśniewska i Czesław Korczak.
W drugim podejściu Małgorzata Wiśniewska otrzymała 236 głosów. Tuż za nią, z wynikiem 235 uplasował się Czesław Korczak. Trzecie miejsce zajął… – cały artykuł na źródłowej stronie Echo Dnia♂
◙ Podobne informacje:
RK: W buskim uzdrowisku będzie druga tura wyborów do Rady Nadzorczej
Maciej Gawin: Zbliżają się wybory do Rady Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. [AKTUALIZACJA]
RK: Powstanie nowy zakład produkcji Buskowianki na Wełczu. A w Busku…
21 odpowiedzi na “ED: Małgorzata Wiśniewska i Czesław Korczak w Radzie Nadzorczej Uzdrowiska Busko-Zdrój”
https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26964444,blizej-rekordowej-wloskiej-inwestycji-w-kielcach-jest-wniosek.html
https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,26814990,tajemnice-sluzbowych-podrozy-przewodniczacego-z-pis-odkryte.html
No jeśli gmina Busko jest atrakcyjna na fabrykę felg to może kiedyś w przyszłości jakiś inwestor może będzie zainteresowany by wybudować tu jakąś fabrykę felg itp.
Jak to nasza wyrocznia pisze fabryka felg w Kielcach A w Busku?
A w Busku mamy uzdrowisko.
Jak to dziwne że nasza wyrocznia starała się o pracę za zwykłego ogrodnika w umig a co z chociażby ubz. Czy aby prywatny konflikt naszej wyroczni razi dumę by starać się o pracę w ubz?. Nasza wyrocznia ma ubz dosłownie pod nosem wystarczy parę kroczków.
„Wyrocznia” starała się o pracę w UBZ również, ale kadrowa powiedziała, że nie ma (to było tuż przed koronakryzysem).
Może gdyby „wyrocznia” wyciągnęła właściwą legitymację partyjną to akurat jakieś wolne stanowisko by się znalazło?
„Jak to nasza wyrocznia pisze fabryka felg w Kielcach A w Busku?
A w Busku mamy uzdrowisko.”
No i??
Znowu zaczyna się przewrotny wywód, iż niby to przez uzdrowisko nie może być przemysłu?
1/ Strefa uzdrowiskowa nie obejmuje całej Gminy, a nawet nie obejmuje całego Miasta. Zakład metalowy Sas jest rzut beretem od sanatoriów.
2/ Współczesny przemysł chroni środowisko znacznie lepiej niż przed kilkudziesięcioma laty. Współcześnie bardziej do zanieczyszczenia środowiska przyczyniają się niektóre gospodarstwa domowe (palenie śmieci oraz płyt wiórowych w kopciuchach, wyrzucanie do ziemi elektrośmieci, wycinanie DPF-ów przez gulonów i ciarachów).
A gdzie wyniki z pierwszej tury?
Proponuję, by red. „za mały” Kruk zamiast wklejać propagandę jego ulubieńców z PiS-u (Smoleńsk) wkleił lepiej temat znacznie bliższy mieszkańcom Buska: Chmiel z Muszkietera kolejny raz chce zniszczyć kieleckie MPK – tym razem chce skupić udziały tym przedsiębiorstwie.
Jeśli do tego dojdzie, to mieszkańcy Buska znów stracą wybór przewoźnika na trasie do Kielc. Jedyną możliwością uniknięcia płacenia haraczu i przejazdu w godnych warunkach będzie wtedy przejazd busem na Wełecz i stamtąd koleją – o czym jednak niewielu wie, bo „pan UMiG” nie przykłada się© do informowania, że kolej została przywrócona.
Tak się zastanawiam czytając wywiad z Robertem Reinfussem (dyrektorem personalnym), czy aby nie miał na myśli pracodawców z Buska i okolic Buska:
” – Psycholog biznesu Jacek Santorski powiedział mi w jednej z rozmów, że lata 90. to był czas utrwalania się mikrozarządzania firmami, co przeradzało się często w relacje quasi-feudalne, wręcz dyktatorskie.
– Tak, to się działo w wielu firmach. Niepotrzebna kontrola, próba ręcznego sterowania pracownikiem. I to zjawisko przetrwało do dzisiaj, chociaż może obejmuje mniej firm, bo przedsiębiorstwa tak zarządzane po prostu poupadały – przynajmniej te w Warszawie, Wrocławiu czy innych dużych miastach, gdzie pojawił się zachodni kapitał i zaimportowano inne modele zarządzania.
– Quasi-feudalne zarządzanie firmą przetrwało tylko w mniejszych ośrodkach?
– Głównie tam. Wciąż mamy sporo firm, które dorobiły się całkiem niezłej pozycji rynkowej na pracy quasi-niewolniczej. To są przede wszystkim firmy produkcyjne i usługowe, które znalazły sobie wygodną niszę i dzięki temu są w stanie utrzymywać taki wypaczony styl zarządzania i go finansować. Zatrudniają nawet po kilkaset osób. I co najgorsze, nie ma takiej motywacji, która zmieniłaby ich sposób działania.”
https://forsal.pl/praca/kariera/artykuly/8136926,zarzadzanie-po-polsku-slaba-organizacja-pracy-mniejsza-wydajnosc.html
Tak myślę, że jedyną motywacją dla tych przedsiębiorców do zmiany quasi-niewolniczego modelu biznesowego byłoby wejście nowych inwestorów, z którymi usieliby ci wyzyskiwacze konkurować o pracowników. Dlatego wszelkie próby przyciągnięcia nowych inwestorów są torpedowane przez miejscowych pseudo-biznesmenów powiązanych z waadzą.
Polecam wywiad Moniki Jaruzelskiej „Sebastian Pitoń • Kim jest i jaki jest naprawdę?” https://youtu.be/9p20oYbXUso
To jakie masz wykształcenie że cie nie chcą przyjąć?
Wyrocznio owszem można stawiać zakłady fabryki tuż obok zdroju. Ale kto te zakłady będzie stawiać bo napewno nie gmina. Socjalizm mamy dziś na każdym kroku i wystarczy. Jeśli gmina Busko nie jest atrakcyjna dla różnej maści inwestorów to nikt na to nie poradzi. A można gdybać co by tu było.
Za co Ty sie bierzesz? Nie wzieli Cie do sadzenia kwiatkow w gminie nie wzieli Cie do ubz a dyskutujesz na kazdy temat i sie wymadrzasz wroc czlowieku do szkoly zdobadz jakies wyksztalcenie znajdz prace bo jak sam widzisz nawet do kwiatkow sie nie nadajesz a dopiero pozniej pisz swoje wywody na internecie. PS ja tez legitymacji nie mam ale ukonczylem studia i o dziwo praca jest
I znów manipulujesz:
„Wyrocznio owszem można stawiać zakłady fabryki tuż obok zdroju. Ale kto te zakłady będzie stawiać bo napewno nie gmina.”
Nigdzie nie napisałem, że Gmina.
„Socjalizm mamy dziś na każdym kroku i wystarczy.”
Zwłaszcza w BZ, czego przejawem są podatki wyższe, niż w innych Gminach.
„Jeśli gmina Busko nie jest atrakcyjna dla różnej maści inwestorów to nikt na to nie poradzi.”
No tak: sądźmy w kuckach i narzekajmy, że „niedasie”. Nie po to mieszkańcy płacą podatki, by słyszeć od władz, iż „niedasie”. Atrakcyjność inwestycyjną można poprawić przede wszystkim obniżaniem podatków, ponadto można uzbrajać tereny inwestycyjne i zadbać o wykształcenie kadry lobbując na rzecz utworzenia filii uczelni wyższej.
„Nie wzieli Cie do sadzenia kwiatkow w gminie nie wzieli Cie do ubz” – oczym to niby ma świadczyć?
O tym ze nie masz kompetencji do wykonywania najprostszych czynnosci
„O tym ze nie masz kompetencji do wykonywania najprostszych czynnosci”
Wyłącznie w subiektywnej ocenie kierowników tych jednostek.
Rzeczywiście, nie mam kompetencji do pracy w UBZ (gdzie oczywiście o kadrach nie decyduje polityka, nic a nic…), bo ani nie mam doświadczenia w chorowaniu tak bogatego, jak radny L4, ani takiego doświadczenia w zadłużaniu (Kielczan), jak betonowy Wojtek 🙂
Tu akurat masz racje zwracam honor? te osoby sa nie do zastapienia? nie zapominaj o nowym prezesie mlodzieniaszku i o szefowej buskowianki
Cesarz Kaligula zrobił swojego konia senatorem więc nic nowego pod słońcem buska xD
Lepiej by sie sprawdzily te konie w ubz niz ci dyrektorzy i kierownicy przynajmniej takiego syfu by nie bylo?
Niedawno podczas wizyty na buskiej komendzie pał moją uwagę przykuł ich kalendarz, na którym bagiety pozowały na tle wieży z chrustu za miliony.
Jak widać, „pan KPP” i „pan UMiG” są w znakomitej komitywie.
Wszak buskie pały wolą spisywać Hadżiego, a wiadomej hurtowni „nie widzą”