ZOZ: Komornik zajął konto buskiego szpitala [AKTUALIZACJA] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ZOZ: Komornik zajął konto buskiego szpitala [AKTUALIZACJA]

29 lutego 2020 | ZOZ Grzegorz Lasak 28.02.2020/ Jarosław Kruk 29.02.2020 | | 11 komentarzy

Z przykrością muszę Państwa poinformować, że w dniu dzisiejszym, tj. 28 lutego 2020 r., w godzinach rannych został zajęty rachunek bankowy Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju przez Komornika Sądowego. Dla naszej placówki oznaczało to wstrzymanie płatności za leki, dostawy materiałów opatrunkowych, jednorazowych itd. informuje dyrektror Grzegorz Lasak na e-stronie ZOZ w Busku-Zdroju

grafika: NBP / Sebastian Hartlaub; Wikimedia / Jarosław Kruk

Chcąc dokonać zakupu masek  i fartuchów ochronnych firmy postawiły warunek, że w pierwszej kolejności należy dokonać przedpłaty i dopiero dostarczą zamówiony asortyment. Ze względu na zablokowane przez Komornika konto nie mogliśmy tego uczynić.

 We wszystkich mediach informowałem, że Szpital dobrowolnie wypłaci zasądzone prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego kwoty tytułem zadośćuczynienia. Potrzebowaliśmy jednak czasu na zgromadzenie tak dużych środków pieniężnych. Nie mieliśmy żadnego ostrzeżenia ani informacji od Kancelarii Prawnej, że ta ma zamiar skierować sprawę do Komornika mimo, iż powtarzam, zamierzaliśmy dobrowolnie  i niezwłocznie wypłacić zadośćuczynienie.

Kiedy około godziny 14 wpłynęły na konto komornika następujące kwoty: 1 622 732, 73 zł (słownie: jeden milion sześćset dwadzieścia dwa tysiące siedemset trzydzieści dwa 73/100 zł) i 123 396, 91 zł (słownie: sto dwadzieścia trzy tysiące trzysta dziewięćdziesiąt sześć 91/100 zł), w tym z tytułu kosztów  egzekucji kwotę 61 095, 17 zł (słownie: sześćdziesiąt jeden tysięcy dziewięćdziesiąt pięć 17/100 zł). Konto Szpitala zostało odblokowane i podjęliśmy normalną działalność w aspekcie rozliczeń, a należności wynikające z faktur zostały uregulowane w terminie.

Pragnę Państwa i pracowników zapewnić, że działalność naszego szpitala nie jest już zagrożona, a sytuacja od kilku godzin jest stabilna. Myślę, że i w tej sytuacji sobie poradzimy.

Grzegorz Lasak
Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej
w Busku-Zdroju

źródło: ZOZ Busko-Zdrój


 

4  Radio Kielce [28.02.2020]: – Skandal! Komornik zablokował konto szpitala: – Komornik zablokował konto Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju. To efekt lutowego wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, na mocy którego lecznica jest zobowiązana do wypłaty odszkodowania choremu chłopcu za błąd lekarski, który doprowadził do jego niepełnosprawności.

Szpital ma uiścić jednorazowo 2 miliony złotych i dożywotnio wypłacać poszkodowanemu 13 tysięcy złotych miesięcznej renty. Grzegorz Lasak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju, jest zaskoczony, że pełnomocnik chorego chłopca i jego matki skierował sprawę do komornika, ponieważ szpital zobowiązał się dobrowolnie wypłacić odszkodowanie w najbliższy poniedziałek. Dyrektor jest oburzony, bo szpital nie może wykonać na koncie żadnych operacji, związanych z funkcjonowaniem lecznicy. Jak dodaje, w związku z postępowaniem egzekucyjnym kancelaria komornicza zajmie dla siebie dodatkowo 61 tys. zł.

Według dyrektora… cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “ZOZ: Komornik zajął konto buskiego szpitala [AKTUALIZACJA]”

 1. Darek pisze:

  W ARTYKULE CZYTAMY: „w tym z tytułu kosztów egzekucji kwotę 61 095, 17 zł”.
  POTWIERDZA TO TEŻ RADIO KIELCE:

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-100850

  „(…)w związku z postępowaniem egzekucyjnym kancelaria komornicza zajmie dla siebie dodatkowo 61 tys. zł.”

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-100872

  „(…)ponad 61 tys. zł z tytułu kosztów egzekucji.”

  CZY TO NIE JEST SKANDAL?
  RANO ZABLOKOWAĆ KONTO, BO PO POŁUDNIU JE ODBLOKOWAĆ I Z TEGO TYTUŁU ZAROBIĆ PONAD 61 TYSIĘCY ZŁ???
  W JAKIM PAŃSTWIE MY ŻYJEMY???
  PRZECIEŻ TO PIENIĄDZE SZPITALA, CZYLI NAS PODATNIKÓW I PACJENTÓW.
  PIENIĄDZE, KTÓRE POWINNY IŚĆ NA LECZENIE, A POSZŁY DO KIESZENI KOMORNIKA!!!!!!!!!!

 2. Łukasz Nowak do maturzystów pisze:

  Wniosek oczywisty: trzeba zostać komornikiem. Wystarczy jedno zajęcie konta i już wpadnie 60 tysiów.

 3. Ela pisze:

  i dziwić się, że PiS chce wyczyścić to bagno?

 4. doktor pisze:

  w Busku ćwierkają sikorki, że szpital ma ponoć już 32 miliony zadłużenia i stare kredyty ponoć spłaca nowymi zaciąganymi w parabankach.

 5. kopiuj/wklej pisze:

  Róbta co chceta do doktor
  28 LUTEGO 2020 O 07:47 (EDYTUJ)
  Ja pierdu! 32 miliony długu? teraz + 2 mln odszkodowania to już 34 miliony! A Skrzypek z Krekorą wyprowadzili szpital na zero z zadłużenia jakie przejęli po poprzednikach! Zarząd Powiatu powołał geniusza Gałuszkę na miejsce Skrzypka w 2011 r : https://echodnia.eu/swietokrzyskie/grzegorz-galuszka-nowym-dyrektorem-buskiego-szpitala/ar/8819515 Teraz mamy 2020, czyżby więc chłopcy z PSL w ciągu 9 lat zadłużyli szpital na 32 miliony?! No pięknie!!! PKS został rozpieprzony a teraz ZOZ rozwalają! Róbta co chceta!

 6. eH!De pisze:

  Fakt, Gałuszka to był miszczu.
  (Proszę mnie nie poprawiać).
  Ale za to jakie miał parcie na szkło!

 7. Nemeczek pisze:

  Długi trzeba płacić w terminie, tytuł egzekucyjny nie zrobił się z dnia na dzień. Teraz płacze jak baba. Wiadomo dlaczego, odsetki i koszty komornicze to osobista odpowiedzialność dyrekcji. Jak by nie było komorników to dopiero byście narzekali

 8. Zdrojowy pisze:

  „Remontu nie ma, łóżek o połowę mniej. Tak uzdrowisko modernizuje szpital.”

  „Uzdrowisko w Busku-Zdroju ma problem z modernizacją szpitala „Krystyna”. Choć nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace, zmniejszono już drastycznie liczbę łóżek.”

  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25730185,remontu-nie-ma-lozek-o-polowe-mniej-jak-uzdrowisko-modernizuje.html

 9. Zdrojowy pisze:

  „Uzdrowisko planuje kolejny kredyt, duże straty z wyłączonych łóżek. Marszałek: Martwią mnie takie perturbacje.”

  „Burzliwie posiedzenie rady nadzorczej podległego marszałkowi województwa uzdrowiska w Busku-Zdroju. Władze spółki chciały zaciągnąć kolejny kredyt, by rozpocząć modernizację szpitala. Decyzję odsunięto w czasie.”

  https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25741637,uzdrowisko-planuje-kolejny-kredyt-duze-straty-z-wylaczonych.html

 10. abc xyz pisze:

  Po tych wydarzeniach opisanych też przez Państwa tj. o zajęciu przez komornika konta, w naszym buskim szpitalu dalej źle się dzieje.

  Jutro tj. 4.03 o godz 13 odbędzie się posiedzenie Powiatowej Komisji Skarg w związku z tym, że do starostwa wpłynęła skarga na dyrektora i wniosek o jego dymisję w sprawie posługiwania się nieprawdziwymi informacjami.

  Dodatkowo w związku ze śmiercią jednej z pacjentek w ub. roku skarżący zawiadomił ministerstwo zdrowia, a obecnie też wobec lekarzy dwóch oddziałów jest prowadzone prokuratorskie śledztwo w Kielcach w związku z niedopełnieniem obowiązków zawodowych ze skutkiem śmiertelnym.

  Warto zadać decydentom pytania o stan bezpieczeństwa w szpitalu oraz o stan bezpieczenstwa ludzi w szpitalu

 11. Łukasz Nowak pisze:

  Proponuję wprowadzenie nowych stref płatnego parkowania:
  1/ uzdrowiskowej -m. in. BSCK
  2/ „urzędowej” – m. in. UMiG, Starostwo, ARiMR

  Proponuję wprowadzenie BEZPŁATNEGO CZASU PARKOWANIA W STREFIE – pierwsze pół godziny, następnie opłaty 2 złote, jak obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl