Żółto-zielone wyniki pomiarów powietrza 8.02 - z czerwoną "wisienką" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Żółto-zielone wyniki pomiarów powietrza 8.02 – z czerwoną „wisienką”

9 lutego 2019 | Jarosław Kruk | | 4 komentarze

Piątek, 8 lutego, był dniem o najgorszej jakości powietrza w Busku-Zdroju – oceniając to od czasu uruchomienia automatycznych pomiarów w połowie grudnia 2018.

Wyniki pomiarów z dnia 8.02.2019 / źródło: umig.busko.pl

Mimo, że temperatura podczas dnia i po zachodzie słońca nie była zbyt niska – były mroźniejsze dni – to wskazania czujnika prawie przez całą dobę świeciły głównie w żółtym kolorze. Wydaje się, że ma na to wpływ też przeniesienie czujnika z dachu – gdzie pierwotnie został zainstalowany – na poziom pierwszego piętra, gdzie znajduje się obecnie. Im niżej, tym gęstość zapylenia wzrasta.

Może warto pomyśleć o zaopatrzeniu i Zdroju w podobny system pomiarowy? W niżej położonej, uzdrowiskowej i rekreacyjnej części miasta, gdzie zlokalizowana jest większość obiektów sanatoryjnych wydaje się zasadne dokonywanie analogicznych jak na al. Mickiewicza pomiarów. Znając aktualne parametry powierza można bezpieczniej planować pory aktywności na świeżym powietrzu.

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “Żółto-zielone wyniki pomiarów powietrza 8.02 – z czerwoną „wisienką””

 1. Maria pisze:

  Ups! no to teraz trzeba się modlić by nie przyjechała do BZ aktorka Grażyna Wolszczak, która ostatnio wygrała w sądzie 5.000 zadośćuczynienia za smog…

 2. ftr pisze:

  Ile razy można tłumaczyć że w części zdrojowej już od dawna jest stacja WIOŚ na ul. Rokosza, a dane można sprawdzać na stronach WIOŚ?

 3. redakcja pisze:

  JKR do ftr: Na ulicy Rokosza jest miernik jakości powietrza, owszem, ale nie jest to miernik automatyczny, mierzy tylko PM10, wynik pomiarów jest średnią dobową a nie odczytem bieżącym, który może istotnie się od tej średniej różnić i co najistotniejsze – wyniki pomiarów podawane są z bodaj miesięcznym opóźnieniem.
  Nie jest to też stacja WIOŚ wg. info WIOŚ.
  Takie uśrednione dane sprzed miesiąca raczej nie zainteresują kuracjusza, który tu i teraz zamierza wybrać się na spacer po parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl