Z dyrektora buskiej „Krystyny” na p.o. dyrektora szpitala w Proszowicach - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Z dyrektora buskiej „Krystyny” na p.o. dyrektora szpitala w Proszowicach

15 maja 2019 | wyborcza.pl Angelina Kosiek 13.05.2019 15:45 / Jarosław Kruk 14.05.2019 | | 1 komentarz

Świętokrzyski radny Polskiego Stronnictwa Ludowego, mający wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w służbie zdrowia, doktor nauk medycznych Grzegorz Gałuszka, został powołany na pełniącego obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Proszowicach, w Małopolsce – informuje kielecka wyborcza.pl.

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach / źródło: fb Szpital w Proszowicach

Doświadczony menadżer zastąpił na stanowisku Leszka Kołacza, z którym władze powiatu proszowickiego rozwiązały umowę, tłumacząc to utratą zaufania.

– To szpital z perspektywami, tylko trzeba go organizacyjnie poukładać – mówi Grzegorz Gałuszka, który do marca kierował szpitalem uzdrowiskowym „Krystyna” w Busku-Zdroju, a wcześniej kilka lat buskim szpitalem powiatowym. W opinii nowego szefa sporym wyzwaniem będą sprawy finansowe liczącej kilkanaście oddziałów lecznicy.

Nowy dyrektor szpitala na razie nie planuje przeprowadzki do Proszowic, do pracy będzie dojeżdżał około… – cały artykuł na źródłowej stronie wyborcza.pl – po kliknięciu na link

8 Radio Kielce [15.05.2019]: – Grzegorz Gałuszka ponownie dyrektorem szpitala
8 Echo Dnia [15.05.2019]: – Grzegorz Gałuszka, były dyrektor buskiego szpitala – nowym dyrektorem szpitala w Proszowicach

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Z dyrektora buskiej „Krystyny” na p.o. dyrektora szpitala w Proszowicach”

  1. anty-MB pisze:

    Przynajmniej ma wykształcenie w zawodzie i doświadczenie, w odróżnieniu od następcy w „Krystynie”.

    Ciekawe, czy z powodu odległości będzie miał brykę służbową jak lubawski (choć lubawski ma też mieszkanie służbowe w jednym z domków nad potokiem w parku).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl