XXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 maja 2026r. o godz. 10:00. Transmisja LIVE
XXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju obejmuje następujący projekt porządku obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołu z XXV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.
6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:
- W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2026-2040 (druk nr XXVI/341/2026).
- W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2026 rok (druk nr XXVI/342/2026).
- W sprawie wprowadzenia opłaty uzdrowiskowej, określenia inkasentów, wysokości stawek opłaty uzdrowiskowej oraz zasad jej poboru na obszarze gminy uzdrowiskowej Busko-Zdrój (druk nr XXVI/343/2026).
- W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu na okres do 3 lat (druk nr XXVI/344/2026).
- W sprawie zobowiązania Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój do wystąpienia do Wojewody Świętokrzyskiego o nieodpłatne przekazanie Gminie Busko-Zdrój nieruchomości Skarbu Państwa (druk nr XXVI/345/2026).
- W sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości na rzecz Gminy Busko-Zdrój (druk nr XXVI/346/2026).
- W sprawie ustalenia dopłat do wybranych grup taryfowych (druk nr XXVI/347/2026).
- W sprawie uchwalenia Regulaminu określającego zasady i tryb korzystania ze Zbiornika Retencyjno-Rekreacyjnego w Radzanowie, położonego w gminie Busko-Zdrój (druk nr XXVI/348/2026).
- W sprawie udzielenia w 2026 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (druk nr XXVI/349/2026).
- W sprawie przyjęcia Kodeksu Etycznego Radnych Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (druk nr XXVI/350/2026).
7. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Busko-Zdrój z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2025 rok.
8. Sprawozdanie z działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju za 2025 rok oraz przedstawienie potrzeb w zakresie pomocy społecznej.
9. Ocena zasobów pomocy społecznej w oparciu o społeczno – demograficzną analizę gminy Busko-Zdrój.
10. Sprawozdanie z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy za 2025 rok.
11. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju Sp. z o.o. za 2025 rok.
12. Sprawozdanie z działalności Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego „Lotos” Sp. z o.o. w Busku-Zdroju za 2025 rok.
13. Raport ex-post z monitoringu realizacji Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Busko-Zdrój na lata 2015-2025
14. Sprawy różne.
15. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej.
Proponowany porządek XXVI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 28 maja 2026r. [ pdf ].
○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl♂
>>> XXV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE <<<
○ busko.com.pl [30.04.2026]: – W czwartek, 30 kwietnia 2026r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej…♂

◙ Podobne informacje:
Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!
Łukasz Nowak: Chcesz żyć w demokracji? Patrz władzy na ręce!
RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]
































75 odpowiedzi do “XXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 maja 2026r. o godz. 10:00. Transmisja LIVE”
youtube.com/watch?v=Fe6CgoPBHwg
Pytasz:
„Kto redaguje nowy buski portal?
facebook.com/61590284832477/”
Obstawiam, że chłopaki od Maćka i Michała:)
Władze Kielc zamierzają przekazać 15 autobusów na ukrainę.
Warto zacytować konentarz 0ana Łukasza Kusiona:
„Ale mojemu kumplowi schorowanemu ruchowo , który musi dojeżdżać z buska do pracy kilkoma autobusami i pociągiem, który składał petycje i podpisy o zwiększenie ilości linii autobusowych 208 dostał negatywne odwołanie (po uzbieraniu 300 podpisów) ,że nie ma pieniędzy w budżecie… XD Ale dla egotopow którzy wymagają każdej najlepiej Darmowej pomocy to już oczywiście bo jak to obywatel może mieć lepiej od obcokrajowca… Kino”
https://radiokielce.pl/1413535/zbuduja-nowe-przystanki-wroca-pociagi-do-staszowa-i-polanca/
W środę, 3 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się uroczysta gala XIX edycji plebiscytu 'Buskowianin Roku 2025′.
Podobno Leszczyńska i Gadawski otrzymają Buskowianina. Co o tym sądzicie?
A kto to w ogóle jest?
”A kto to w ogóle jest?” jeśli nie wiesz, to nawet się do tego nie przyznawaj
Druhna Teresa i druh Adam zostali Buskowianami? Świetna wiadomość! Gratulacje!
Tak mi się przypomniało co tam u druha Antoniego Z SP1? Może będzie?
Czytelnicy byli dobrze poinformowani:
facebook.com/photo/?fbid=122103758133342827
https://www.facebook.com/share/1EnwSJ5HmQ/
W Chinach budują kolej, której pociągi będą kursować z prędkością 1000km/h.
https://www.facebook.com/share/r/1DNfjwbfqL/
Co to ma wspólnego z Buskiem??!!
https://www.facebook.com/61590284832477
https://www.facebook.com/share/v/16xAePJMon/
Po kliknieciu w link jest informacja, że udostępnia to Jarosław Kruk.
Panie Kruk, ja też zadam Panu dwa pytania:
– Po co udostępnia Pan takie „g.wniane” treści?
– Czy potrafi Pan logicznie myśleć?
Są dwie formy zarządzania państwem: demokracja albo rządy autorytarne. Ani jedno, ani drugie nie jest ani dobre, ani złe. Jak będzie mądry i dobry dyktator, w państwie bedzie dobrze, a jak bedzie tyran, to będzie źle. Jeśli społeczeństwo jest mądre i światłe, to w demokracji będzie bardzo dobrze, ale jak społeczeństwo będzie ciemne, durne, pełne ignorantów, to będą źle głosować, a wtedy i w demokracji nie będzie dobrze. To nie demokracja jest zła czy dobra – to ludzie są źli albo dobrzy, czyli głupi, ciemni, albo mądrzy i światli.
Na koniec powiem tak:
Byłem czytelnikiem tego portalu od samego początku. W tym momencie usuwam infobusko z listy stron, które przeglądam. Niestety sam portal jak i osoba Pana Red. J. Kruka, a konkretnie jego poglądy i sposób patrzenia na świat oraz to, jak ocenia otaczajacą nas rzeczywistość, jest po prostu irytujące, nieznośne i mówiąc wprost – działające na nerwy. Kalendaria, klerykalne treści, a jak już jest artykuł dot. stricte spraw Buska, to w komentarzach Pan Red. J. Kruk zaczyna się produkować i udostępnia co się da, miesza tematy Buska z krajowymi, zagranicznymi, nie omieszkując oczywiście udostąpniać i promować treści i osób z szeroko pojętego środowiska Brauna.
Panie Red. J. Kruk – Pan się potem dziwi, że jest tak czy siak. Po prostu działa Pan ludziom na nerwy, a potem ma Pan takie czy inne problemy w życiu z tego powodu. Portal działał przez kilka lat, potem nadeszły wybory samorządowe w 2024 roku i nie został Pan Burmistrzem, nie został Pan Radnym. Znaczy się mieszkańcy nie podzielają Pana poglądów, opinii i wizji na Busko. Trzeba było to USZANOWAĆ i się z tym POGODZIĆ, a następnie podziękować, portal zamknąć i zająć się swoim życiem i swoimi sprawami, ale nie, gdzieżby tam, Pan musi dalej prowadzić swoją „wendetę”, dalej krytykować, zygać, wbrew wszystkiemu, na przekór, dalej brnąć w tym fatalnym kierunku, a skutkuje to tym, że robi sobie Pan wrogów na własne życzenie gdzie tylko się da, zupełnie nie wiadomo po co, na co i w jakim celu. Potem będzie się Pan dziwił, że jest Panu źle i ma Pan rozmaite problemy. Zamknij Pan ten portal, przestań Pan jątrzyć, zygać, drażnić ludzi, zajmij się Pan sobą i swoim życiem, siądź Pan sobie na d.pie że się tak wyraże. Ileż można siać zamęt, prowokować, zaczepiać, itd. Daj że sobie Pan spokój Panie Kruk, pogódź się Pan z pewnymi rzeczami i zmień Pan swoje postępowanie, bo Pana osoba staje się już nieznośna oraz irytująca dla otoczenia.
Ja mam już dość i rezygnuję z czytania tego portalu i to jest mój ostatni komentarz, który zresztą i tak nic nie da i nic nie zmieni, ponieważ Pan Red. J. Kruk jest tak uparty, tak nieustępliwy i nieugięty w swoich poglądach i działaniach, tak oporny i odporny na wszelkie argumenty i rady, że szkoda dalej strzępić język. Szkoda czasu gadać i się produkować.
Jest „Daj że”, a powino być oczywiście napisane razem, czyli „Dajże.”
https://www.facebook.com/share/r/1BEzvzjq3A/
https://www.facebook.com/share/v/1CKrkbWyMH/
Uważasz zatem, że jeśli coś jest bardzo popularne lub popierane przez większość, to musi być słuszne lub najlepsze, tak?
Przytoczę więc co powiedział i napisał w tej materii Waldemar Łysiak:
„Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno… – miliony much nie mogą się mylić”
Kawaler Orderu Orła Białego, pisarz, publicysta, eseista, architekt ni mniej ni więcej kpi w dosadny sposób z tzw. myślenia stadnego (argumentum ad populum) że jeśli coś jest bardzo popularne lub popierane przez większość, to musi być słuszne lub najlepsze.
https://lovekrakow.pl/rusza-budowa-nowoczesnego-kompleksu-uzdrowiskowego
A w Szańcu koło Buska powstanie amfiteatr letni https://busko.com.pl/powstanie-amfiteatr-w-szancu-gmina-busko-zdroj-rozwaza-now-inwestycje,0,2,1,1,1,41854,n.html
https://dorzeczy.pl/kraj/897211/mentzen-zakpil-z-minister-cienkowskiej-zapraszam-na-darmowy-spacer-dendrologiczny.html
„Zapraszam na darmowy spacer dendrologiczny po warszawskich Łazienkach! Podczas spaceru leśnik poopowiada nam, jakie gatunki drzew można spotkać w tym słynnym parku. Spróbujemy też odróżnić sosnę od dębu, a ponadto dowiemy się wielu cennych ciekawostek takich jak to, że wiosną drzewa wypuszczają liście, a jesienią je zrzucają. Rynkowa wartość takiego spaceru to 1,7 mln zł! A my go organizujemy kompletnie za darmo. Tam trzeba być. Taka okazja może się już nie powtórzyć! Spacer będzie nie tylko darmowy, ale też ekskluzywny. W Łazienkach rosną szlachetne gatunki drzew, a minister Cienkowska za pieniadze Z warszawskiego ratusza organizowała spacery dendrologiczzne po zwykłym, pospolitym lesie. Zaczynamy o 17 przy wejściu od strony ul. Myśliwieckiej!” – napisał w serwisie X.
Facebook.com/share/p/14ftcfD9DqB/
https://youtu.be/to2kd3k1RE4?is=FfhkChm2GGEHBPYr
https://x.com/i/status/2064084601329594391
Konrad Krajewski: 8.06.2026 W Mielcu mieszkańcy i związkowcy siłą zatrzymani przed drzwiami Starostwa Powiatowego. Nie wpuszczono ich na nadzwyczajną sesję rady poświęconej sytuacji szpitala! itd