XXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 maja 2026r. o godz. 10:00. Transmisja LIVE - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

XXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 maja 2026r. o godz. 10:00. Transmisja LIVE

28 maja 2026 | busko.com.pl 2026-05-15 | infoBusko.pl 20260525 | | 75 komentarzy
W czwartek, 28 maja 2026r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się XXVI Sesja Rady Miejskiej. – informuje 15.05.2026 portal busko.com.pl

XXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju obejmuje następujący projekt porządku obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z XXV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.

6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:

  • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2026-2040 (druk nr XXVI/341/2026).
  • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2026 rok (druk nr XXVI/342/2026).
  • W sprawie wprowadzenia opłaty uzdrowiskowej, określenia inkasentów, wysokości stawek opłaty uzdrowiskowej oraz zasad jej poboru na obszarze gminy uzdrowiskowej Busko-Zdrój (druk nr XXVI/343/2026).
  • W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu na okres do 3 lat (druk nr XXVI/344/2026).
  • W sprawie zobowiązania Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój do wystąpienia do Wojewody Świętokrzyskiego o nieodpłatne przekazanie Gminie Busko-Zdrój nieruchomości Skarbu Państwa (druk nr XXVI/345/2026).
  • W sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości na rzecz Gminy Busko-Zdrój (druk nr XXVI/346/2026).
  • W sprawie ustalenia dopłat do wybranych grup taryfowych (druk nr XXVI/347/2026).
  • W sprawie uchwalenia Regulaminu określającego zasady i tryb korzystania ze Zbiornika Retencyjno-Rekreacyjnego w Radzanowie, położonego w gminie Busko-Zdrój (druk nr XXVI/348/2026).
  • W sprawie udzielenia w 2026 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (druk nr XXVI/349/2026).
  • W sprawie przyjęcia Kodeksu Etycznego Radnych Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (druk nr XXVI/350/2026).

7. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Busko-Zdrój z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2025 rok.

8. Sprawozdanie z działalności Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju za 2025 rok oraz przedstawienie potrzeb w zakresie pomocy społecznej.

9. Ocena zasobów pomocy społecznej w oparciu o społeczno – demograficzną analizę gminy Busko-Zdrój.

10. Sprawozdanie z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy za 2025 rok.

11. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju Sp. z o.o. za 2025 rok.

12. Sprawozdanie z działalności Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowego „Lotos” Sp. z o.o. w Busku-Zdroju za 2025 rok.

13. Raport ex-post z monitoringu realizacji Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Busko-Zdrój na lata 2015-2025

14. Sprawy różne.

15. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej.

Proponowany porządek XXVI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 28 maja 2026r. [ pdf ].

źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl♂ 



◙ Podobne informacje:

🟥 UMiG: XXIV Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 19 marca 2026r. godz. 10:00 – Transmisja LIVE 🟥 JKR: Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka?

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Łukasz Nowak: Chcesz żyć w demokracji? Patrz władzy na ręce!

RK: Nowe autobusy na ulicach Starachowic | JKR: A w Busku zardzewiała kładka do nikąd, kilometry deptaków, blokady przejazdów i… dworzec kolejowy kilometr od Marconiego

🟥 Samorząd Buska-Zdroju po raz kolejny unieważnił przetarg na zakup 5 autobusów elektrycznych dla komunikacji miejskiej i gminnej 💥Tymczasem do Kielc dotarły już 24 nowe elektryczne niskopodłogowe  Solarisy, które wkrótce zaczną wozić pasażerów

🟥 RK: Stanęła budowa wielokondygnacyjnego parkingu dla około 500 aut na obrzeżach Zdroju. Wykonawca, firma Anna-Bud postawiona w stan upadłości

🟥 Nieopodal Buska powstanie amfiteatr. Obiekt wybudowany zostanie w bezpośrednim sąsiedztwie kamieniołomu we wsi Szaniec, gdzie obecnie są organizowane m.in. Puchary Polski Enduro, zawody crossowe, a także wydarzenia o charakterze paramilitarnym 🟥 JKR: Kiedy obwodnice? Kiedy kanalizacja sołectw? Kiedy nowe miejsca pracy?

nm: Trwa remont na 1 Maja w Busku. Ludzie mocno się niecierpliwią [ZDJĘCIA] 🟥 JKR: Gdzie się podziało 15 milionów złotych?

W Głogoczowie za 5,5 mln zł powstanie kolejna kładka dla pieszych nad Zakopianką. 🟥 JKR: W Busku nad Rzewuskiego powstała kładka dla pieszych za 9,5 mln zł. O 4 miliony drożej!!

🟥 List do Redakcji: Czy Gmina Busko „przyciąga” inwestorów, czy raczej ich „odpycha”? Czy osoba planująca stworzyć zakład produkcyjny i miejsca pracy w Gminie Busko jest „mile widziana”, czy też jest zgoła inaczej?

🟩 Duża firma powstała w regionie. Zatrudnienie znajdzie nawet 350 osób ⬛ JKR: A w Busku: fontanny, deptaki, słoneczka, zardzewiała kładka, bunkier BOSiR, Centrum „lania wody”…, itd., itp…

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

🟥 „INTERWENCJA” TVP3 i Radia Kielce w Siesławicach: Wysokie koszty utrzymania kontra dobro uczniów. Czy świętokrzyski kurator wyda zgodę na zamknięcie PSP Siesławice?

⬛ Publiczna Szkoła Podstawowa w Siesławicach do likwidacji. 🟥 Tak zadecydowała skupiona wokół burmistrza większość radnych Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

TP: Busko się kurczy. „Tu nie ma perspektyw”. JKR: niestety… ✨ Dlaczego gołębie pocztowe wracają do domu?

🟥 „Pięć Biedronek, trzy Lidle i wymarłe centrum”. Upadek lokalnego handlu w Polsce. Tam, gdzie jeszcze niedawno działały sklepy z wieloletnią historią, dziś przybywa pustych witryn… 🟥 A jaki pomysł w tej sytuacji mają władze?

🟥🟥 ED: W Świętokrzyskiem pije się mnóstwo małpek! W tych świętokrzyskich gminach sprzedaje się najwięcej buteleczek z wódką. 🟥 JKR: Nr 1: Busko-Zdrój, ” We are the Champions” cytując burmistrza Szydłowskiego….

🟥 List do Redakcji: „Czy Pan, obecnie już Burmistrz Szydłowski, wywiązuje się ze swoich zobowiązań względem nas wyborców?”

Kalendarium: 2 czerwca 1979 rozpoczęła się pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

75 odpowiedzi do “XXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 maja 2026r. o godz. 10:00. Transmisja LIVE”

  1. Oświadczenie Prezydenta RP Karola Nawrockiego pisze:

    youtube.com/watch?v=Fe6CgoPBHwg

  2. do Ciekawskiego pisze:

    Pytasz:
    „Kto redaguje nowy buski portal?
    facebook.com/61590284832477/”

    Obstawiam, że chłopaki od Maćka i Michała:)

  3. Solaris pisze:

    Władze Kielc zamierzają przekazać 15 autobusów na ukrainę.
    Warto zacytować konentarz 0ana Łukasza Kusiona:
    „Ale mojemu kumplowi schorowanemu ruchowo , który musi dojeżdżać z buska do pracy kilkoma autobusami i pociągiem, który składał petycje i podpisy o zwiększenie ilości linii autobusowych 208 dostał negatywne odwołanie (po uzbieraniu 300 podpisów) ,że nie ma pieniędzy w budżecie… XD Ale dla egotopow którzy wymagają każdej najlepiej Darmowej pomocy to już oczywiście bo jak to obywatel może mieć lepiej od obcokrajowca… Kino”

  4. Zbudują nowe przystanki. Wrócą pociągi z Kiekcdo do Staszowa i Połańca. A W BUSKU KOLEJOWE OBIECANKI CACANKI pisze:

    https://radiokielce.pl/1413535/zbuduja-nowe-przystanki-wroca-pociagi-do-staszowa-i-polanca/

  5. Podobno Leszczyńska i Gadawski otrzymają Buskowianina. Co o tym sądzicie? pisze:

    W środę, 3 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbędzie się uroczysta gala XIX edycji plebiscytu 'Buskowianin Roku 2025′.

    Podobno Leszczyńska i Gadawski otrzymają Buskowianina. Co o tym sądzicie?

  6. do powyżej pisze:

    A kto to w ogóle jest?

  7. Do: do powyżej 3 czerwca 2026 o 09:12 pisze:

    ”A kto to w ogóle jest?” jeśli nie wiesz, to nawet się do tego nie przyznawaj

  8. Druh Boruch pisze:

    Druhna Teresa i druh Adam zostali Buskowianami? Świetna wiadomość! Gratulacje!

  9. Ludwik pisze:

    Tak mi się przypomniało co tam u druha Antoniego Z SP1? Może będzie?

  10. Buskowianin Roku pisze:

    Czytelnicy byli dobrze poinformowani:

    facebook.com/photo/?fbid=122103758133342827

  11. Awaria nowego autobusu elektrycznego w Kielcach pisze:

    https://www.facebook.com/share/1EnwSJ5HmQ/

  12. W Chinach pociągi niebawem będą jeździć z prędkością 1000 km/h pisze:

    W Chinach budują kolej, której pociągi będą kursować z prędkością 1000km/h.

    https://www.facebook.com/share/r/1DNfjwbfqL/

  13. do Kruka powyżej pisze:

    Co to ma wspólnego z Buskiem??!!

  14. Fajny pomysł z tym sondażem w sprawie Buskowianina Roku pisze:

    https://www.facebook.com/61590284832477

  15. DEMOKRACJA to PATOLOGICZNY USTRÓJ twierdzi Korczarowski. Czy mu rozum odjęło? pisze:

    https://www.facebook.com/share/v/16xAePJMon/

  16. Do powyżej pisze:

    Po kliknieciu w link jest informacja, że udostępnia to Jarosław Kruk.
    Panie Kruk, ja też zadam Panu dwa pytania:
    – Po co udostępnia Pan takie „g.wniane” treści?
    – Czy potrafi Pan logicznie myśleć?
    Są dwie formy zarządzania państwem: demokracja albo rządy autorytarne. Ani jedno, ani drugie nie jest ani dobre, ani złe. Jak będzie mądry i dobry dyktator, w państwie bedzie dobrze, a jak bedzie tyran, to będzie źle. Jeśli społeczeństwo jest mądre i światłe, to w demokracji będzie bardzo dobrze, ale jak społeczeństwo będzie ciemne, durne, pełne ignorantów, to będą źle głosować, a wtedy i w demokracji nie będzie dobrze. To nie demokracja jest zła czy dobra – to ludzie są źli albo dobrzy, czyli głupi, ciemni, albo mądrzy i światli.

    Na koniec powiem tak:
    Byłem czytelnikiem tego portalu od samego początku. W tym momencie usuwam infobusko z listy stron, które przeglądam. Niestety sam portal jak i osoba Pana Red. J. Kruka, a konkretnie jego poglądy i sposób patrzenia na świat oraz to, jak ocenia otaczajacą nas rzeczywistość, jest po prostu irytujące, nieznośne i mówiąc wprost – działające na nerwy. Kalendaria, klerykalne treści, a jak już jest artykuł dot. stricte spraw Buska, to w komentarzach Pan Red. J. Kruk zaczyna się produkować i udostępnia co się da, miesza tematy Buska z krajowymi, zagranicznymi, nie omieszkując oczywiście udostąpniać i promować treści i osób z szeroko pojętego środowiska Brauna.

    Panie Red. J. Kruk – Pan się potem dziwi, że jest tak czy siak. Po prostu działa Pan ludziom na nerwy, a potem ma Pan takie czy inne problemy w życiu z tego powodu. Portal działał przez kilka lat, potem nadeszły wybory samorządowe w 2024 roku i nie został Pan Burmistrzem, nie został Pan Radnym. Znaczy się mieszkańcy nie podzielają Pana poglądów, opinii i wizji na Busko. Trzeba było to USZANOWAĆ i się z tym POGODZIĆ, a następnie podziękować, portal zamknąć i zająć się swoim życiem i swoimi sprawami, ale nie, gdzieżby tam, Pan musi dalej prowadzić swoją „wendetę”, dalej krytykować, zygać, wbrew wszystkiemu, na przekór, dalej brnąć w tym fatalnym kierunku, a skutkuje to tym, że robi sobie Pan wrogów na własne życzenie gdzie tylko się da, zupełnie nie wiadomo po co, na co i w jakim celu. Potem będzie się Pan dziwił, że jest Panu źle i ma Pan rozmaite problemy. Zamknij Pan ten portal, przestań Pan jątrzyć, zygać, drażnić ludzi, zajmij się Pan sobą i swoim życiem, siądź Pan sobie na d.pie że się tak wyraże. Ileż można siać zamęt, prowokować, zaczepiać, itd. Daj że sobie Pan spokój Panie Kruk, pogódź się Pan z pewnymi rzeczami i zmień Pan swoje postępowanie, bo Pana osoba staje się już nieznośna oraz irytująca dla otoczenia.
    Ja mam już dość i rezygnuję z czytania tego portalu i to jest mój ostatni komentarz, który zresztą i tak nic nie da i nic nie zmieni, ponieważ Pan Red. J. Kruk jest tak uparty, tak nieustępliwy i nieugięty w swoich poglądach i działaniach, tak oporny i odporny na wszelkie argumenty i rady, że szkoda dalej strzępić język. Szkoda czasu gadać i się produkować.

  17. Errata pisze:

    Jest „Daj że”, a powino być oczywiście napisane razem, czyli „Dajże.”

  18. Polska policja to bandyci w mundurach - nie tylko w Busku pisze:

    https://www.facebook.com/share/r/1BEzvzjq3A/

  19. Polscy policjanci poparli ludobójstwo w Palestynie pisze:

    https://www.facebook.com/share/v/1CKrkbWyMH/

  20. Jedzmy gówno do: Do powyżej 4 czerwca 2026 o 13:39 pisze:

    Uważasz zatem, że jeśli coś jest bardzo popularne lub popierane przez większość, to musi być słuszne lub najlepsze, tak?
    Przytoczę więc co powiedział i napisał w tej materii Waldemar Łysiak:

    „Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno… – miliony much nie mogą się mylić”

    Kawaler Orderu Orła Białego, pisarz, publicysta, eseista, architekt ni mniej ni więcej kpi w dosadny sposób z tzw. myślenia stadnego (argumentum ad populum) że jeśli coś jest bardzo popularne lub popierane przez większość, to musi być słuszne lub najlepsze.

  21. W Lusinie pod Krakowem powstaną Termy Lusina Medical SPA. Nowoczesny obiekt  będzie zlokalizowany bezpośrednio nad źródłem leczniczej wody siarczkowo-solankowej. A w Busku? pisze:

    https://lovekrakow.pl/rusza-budowa-nowoczesnego-kompleksu-uzdrowiskowego
    A w Szańcu koło Buska powstanie amfiteatr letni https://busko.com.pl/powstanie-amfiteatr-w-szancu-gmina-busko-zdroj-rozwaza-now-inwestycje,0,2,1,1,1,41854,n.html

  22. Sławomir Mentzen zakpił z ministry Kultury Cienkowskiej. "Zapraszam na darmowy spacer dendrologiczny!" Rynkowa wartość takiego spaceru to 1,7 mln zł! pisze:

    https://dorzeczy.pl/kraj/897211/mentzen-zakpil-z-minister-cienkowskiej-zapraszam-na-darmowy-spacer-dendrologiczny.html

    „Zapraszam na darmowy spacer dendrologiczny po warszawskich Łazienkach! Podczas spaceru leśnik poopowiada nam, jakie gatunki drzew można spotkać w tym słynnym parku. Spróbujemy też odróżnić sosnę od dębu, a ponadto dowiemy się wielu cennych ciekawostek takich jak to, że wiosną drzewa wypuszczają liście, a jesienią je zrzucają. Rynkowa wartość takiego spaceru to 1,7 mln zł! A my go organizujemy kompletnie za darmo. Tam trzeba być. Taka okazja może się już nie powtórzyć! Spacer będzie nie tylko darmowy, ale też ekskluzywny. W Łazienkach rosną szlachetne gatunki drzew, a minister Cienkowska za pieniadze Z warszawskiego ratusza organizowała spacery dendrologiczzne po zwykłym, pospolitym lesie. Zaczynamy o 17 przy wejściu od strony ul. Myśliwieckiej!” – napisał w serwisie X.

  23. Busko wymiera pisze:

    Facebook.com/share/p/14ftcfD9DqB/

  24. Geopolityk Leszek Sykulski ostrzega, że nadchodzi IV Rozbiór Polski, USA i Rosja już podzieliły nasz kraj, tłumaczy po co jest SAFE, jak narasta kult Bandery na Ukrainie, zaplanowanym na 2027 masowym napływie imigrantów, itd. pisze:

    https://youtu.be/to2kd3k1RE4?is=FfhkChm2GGEHBPYr

  25. "TU JEST MIELEC NIE KOLONIA" SESJA RADY POWIATU NT SZPITALA ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI pisze:

    https://x.com/i/status/2064084601329594391
    Konrad Krajewski: 8.06.2026 W Mielcu mieszkańcy i związkowcy siłą zatrzymani przed drzwiami Starostwa Powiatowego. Nie wpuszczono ich na nadzwyczajną sesję rady poświęconej sytuacji szpitala! itd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl