XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - czwartek, 23 czerwca 2022 r., godzina 8:00 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – czwartek, 23 czerwca 2022 r., godzina 8:00

22 czerwca 2022 | | | 9 komentarzy

W czwartek, 23 czerwca 2022r. , wcześniej niż zazwyczaj, bo o godz. 8:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju rozpocznie się XLVIII Sesja Rady Miejskiej. Na żywo obrady słonecznego „parlamentu” transmitować będzie  Telewizja internetowa Ponidzie TV♂

 

Proponowany porządek XLVIII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 23 czerwca 2022r. [ pdf ].

Projekty uchwał Rady Miejskiej:

 • W sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój wotum zaufania (druk nr XLVIII/570/2022♂).
 • W sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Busko-Zdrój za 2021 rok (druk nr XLVIII/571/2022♂).
 • W sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok (druk nr XLVIII/572/2022♂).
 • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2022-2040 (druk nr XLVIII/573/2022♂).
 • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2022 rok (druk nr XLVIII/574/2022♂).
 • W sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Busko – Zdrój (druk nr XLVIII/575/2022♂).
 • W sprawie ustalenia kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Gmina Busko – Zdrój jest organem prowadzącym (druk nr XLVIII/576/2022♂).
 • W sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju za rok 2021 (druk nr XLVIII/577/2022♂).
 • W sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w gminie Busko-Zdrój na rok szkolny 2022/2023 (druk nr XLVIII/578/2022♂).
 • W sprawie określenia wysokości diety dla radnych Rady Miejskiej w Busku-Zdroju (druk nr XLVIII/579/2022♂).
 • W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu i dzierżawy na okres do 3 lat (druk nr XLVIII/580/2022♂).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (druk nr XLVIII/581/2022♂).
 • W sprawie wyrażenia zgody na przyznanie nieruchomości zamiennej w ramach odszkodowania za grunt przejęty pod drogę gminną (druk nr XLVIII/582/2022♂).
 • W sprawie określenia wstępnej lokalizacji przystanków autobusowych na terenie Gminy Busko-Zdrój w miejscowości Kawczyce (druk nr XLVIII/583/2022♂).
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – czwartek, 23 czerwca 2022 r., godzina 8:00”

 1. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  „W sumie dzięki wsparciu finansowemu województwa w łącznej wysokości ponad 1,5 mln na południu Małopolski powstanie 10 tężni wraz z infrastrukturą towarzyszącą: m.in. elementami drewnianymi, ławeczkami i oświetleniem. (…)

  Tężnie będą BEZPŁATNE i ogólnodostępne zarówno dla mieszkańców jak i turystów.”

  https://lovekrakow.pl/aktualnosci/w-malopolsce-powstana-nowe-teznie-bedzie-ich-ponad-20_46182.html

  Tymczasem jutro u nas w Busku kolejna odsłona kabaretu zwanego także Radą Miejską. Ciekawe pod jakim pretekstem (bez)radni odrzucą mój wniosek by zobowiązać burmistrza do raportowania na co wydawane są wpływy z opłat za parkowanie? (To, żer odwołają jest pewne tak, jak to, że po dniu przychodzi noc.)

 2. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Polecam obejrzeć moje wystąpienie na poprzedniej sesji. Trzeba słuchać mniej – więcej pół godziny od końca.
  Sikora perorował, że czynsze buskich mieszkań socjalnych są „niskie”, bo wynoszą „tylko” 50% stawki za mieszkania tzw. komunalne pod „panem MPGK”. Nie stanowi to żadnej łaski, bo do tego „pana UMiG” zobowiązuje ustawa. Tymczasem kwota bazowa za mieszkania komunalne (lepsze) jest u nas tak horrendalnie wysoka, że nawet 50% od niej to i tak… więcej, niż w SM Busko.
  Sikora perorował ponadto, że niby te stawki są skutkiem zarządzenia wojewody. To bardzo ciekawe, bo w czynsze socjalne w Kielcach wynoszą koło 1,5 złotego, a w Starachowicach koło złotówki. Czy te miasta są w innym województwie, skoro ich włodarze potrafią zaoferować czynsze wynoszące mniej niż połowę czynszów u „pana MPGK Busko”? Co więcej i w Starachowicach i w Kielcach oddano w tej kadencji do użytku nowe mieszkania socjalne. A w Busku nic.

  W porządku obrad widzę kolejną uchwałę w sprawie diet (zapewne znów podwyżka? Wszak (bez)radni muszą  bronić swe kieszenie przed inflacją). Może pora, by zaskarżyć dotychczasowe uchwały w tej kwestii podejmowane tylko po to, by pozbawić Szumilasa wynagrodzenia radnego? Ciekawe, że gdy na zwolnieniach był radny Gawin, to jego koledzy w radzie wtedy nie zmienili zasad.

 3. do Łukasza Nowaka pisze:

  „Balneologia, która zajmuje się badaniem właściwości leczniczych wód podziemnych i borowin, faktycznie wskazuje, że solanka ma działanie stymulujące układ immunologiczny. Jednak mówimy tu np. o ogromnej tężni w Ciechocinku, w Kopalni Soli „Wieliczka” czy o działaniu klimatu nadmorskiego. Nie istnieją żadne badania na temat wpływu mikrotężni na zdrowie. O leczeniu nie ma mowy, ale nie znam żadnych badań czy publikacji medycznych, które udowadniałyby chociażby działanie profilaktyczne – mówi Piotr Dąbrowiecki, specjalista od chorób wewnętrznych i alergologii, przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. I dodaje: – Osobiście jestem dalece sceptyczny. Miniaturowe tężnie nie zaszkodzą, ale powinny wisieć na nich tabliczki informujące, że nie mają działania leczniczego”
  Kolego Łukasz Nowak to co piszesz o tych 10 mini tezniach to zwykly pic na wode…

 4. Jan pisze:

  Te mieszkania socjalne czy komunalne to powinno sie wyburzyc moze co nie ktrorzy w sile wieku laskawie ruszyli by swoje cztery litery do pracy a nie tylko wyciagali reke zeby im dawac…

 5. Łukasz Nowak (ten od kolei) pisze:

  Czy masz na myśli twych kolegów z Rady Miejskiej, którzy w tej kadencji nie napisali bodaj żadnej własnej uchwały (poza jedną linczującą Łukasza Szumilasa), a jedynie bezkrytycznie popierają wszystko, co im napiszą urzędasy pod Sikorą i tylko wyciągają ręce po diety (które sami sobie podwyższyli)? 🙂

 6. Piwniczniak pisze:

  Z tego co wiem to sam Pan chciał do Rady Miejskiej się dostać No ale głosów było chyba kilka i się nie udało😬 a jak Pan nazwie faceta grubo po 30 bez pracy ale za to dumnie nazywający się „działaczem” który siedzi na w socjalnym mieszkaniu przed komputerem?

 7. do Piwniczniaka pisze:

  Jak nazwać faceta, który obraża innych nie mając nawet odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem? 🙂

 8. Do powyzej pisze:

  Czy ja kogoś obrażam? Imieniem i nazwiskiem z tego co widzę podpisują się osoby które kandydują do Rady Miasta Sejmiku itp ja nie mam takich aspiracji wiec nie uważam ze ma sens promowanie swojego imienia i nazwiska … moim zdaniem narzekanie siedząc na „socjalu” nie podejmując żadnej pracy nazywanie się „działaczem” i krytykowanie wszystkiego i wszystkich jest słabe bo sam się pchał do rady a żeby wymagać od innych nalezy zacząć od siebie

 9. SPRAWA POŁANIECKA pisze:

  Sprawa połaniecka jest tak zdumiewająca, że do tej pory wraca z pytaniami, na które normalnemu człowiekowi brakuje odpowiedzi. W tym materiale wracamy do Wigilii 1976 roku.
  https://www.youtube.com/watch?v=0E4XGVF9u5g

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl