XLIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju – 17 marca 2023 r. [Transmisja LIVE] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

XLIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju – 17 marca 2023 r. [Transmisja LIVE]

17 marca 2023 | PolskieRadio.pl 16.03.2023 | infoBusko.pl 16.03.2023 | | 0 komentarzy

XLIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju, odbędzie się w dniu 17 marca 2023 roku (piątek) o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 15. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE. – informuje 16.03.2023 portal busko.com.pl

Porządek obrad:

 1. Otwarcie Sesji.
 2. Stwierdzenie quorum.
 3. Przyjęcie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z XLIII Sesji Rady Powiatu.
 5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres pomiędzy sesjami.
 6. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2023 roku. (projekt uchwały)
 7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2023 roku. (projekt uchwały)
 8. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie zmiany uchwały Nr XLIII/430/2023 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 27 stycznia 2023 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2023 – 2030. (projekt uchwały)
 9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie określenia zadań oraz podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przypadających według algorytmu w 2023 roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Buskim. (projekt uchwały)
 10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie określenia jednostek budżetowych, źródeł dochodów gromadzonych na wydzielonym rachunku i ich przeznaczenia oraz sposobu i trybu sporządzania planów finansowych dla wydzielonych rachunków dochodów. (projekt uchwały)
 11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie przyjęcia od Wojewody Świętokrzyskiego niektórych zadań związanych z przeprowadzeniem kwalifikacji wojskowej w latach 2023-2027. (projekt uchwały)
 12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. „Kompetentna kadra kluczem do sukcesu”. (projekt uchwały)
 13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. „Zagraniczne praktyki – drogą do kariery 3”. (projekt uchwały)
 14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. „Europo witaj – ZSTiO nadchodzi”. (projekt uchwały)
 15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Powiatu Buskiego do realizacji projektu pn. „Geodeci i hotelarze na europejskim poziomie”. (projekt uchwały)
 16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Świętokrzyskiemu na realizację zadania z zakresu kultury. (projekt uchwały)
 17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Busko – Zdrój na realizację zadań z zakresu kultury i kultury fizycznej. (projekt uchwały)
 18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Solec – Zdrój na realizację zadania z zakresu kultury. (projekt uchwały)
 19. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Nowy Korczyn na realizację zadań z zakresu kultury. (projekt uchwały)
 20. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Busko – Zdrój nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego. (projekt uchwały)
 21. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Gminy Pacanów nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Buskiego. (projekt uchwały)
 22. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku – Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku – Zdroju na okres 3 lat powierzchni użytkowej 24,08 m2 z przeznaczeniem pod działalność handlową – sklep spożywczo – przemysłowy. (projekt uchwały)
 23. Informacja Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Buskiego za 2022 rok.
 24. Informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju o stanie bezpieczeństwa na terenie Powiatu Buskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2022 rok.
 25. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Busku – Zdroju o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Powiatu Buskiego za 2022 rok.
 26. Informacja Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku – Zdroju na temat realizacji zadań w zakresie promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz o stanie bezrobocia w 2022 roku na terenie Powiatu Buskiego.
 27. Informacja Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Busku – Zdroju dotycząca zimowego utrzymania dróg na drogach powiatowych w sezonie zimowym 2022/2023 (stan na dzień 06.02.2023 roku).
 28. Sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej Okręgu Kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego za rok 2022 oraz sprawozdanie z działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Buskiego za rok 2022.
 29. Przyjęcie sprawozdań z działalności Komisji Rady Powiatu w Busku – Zdroju za 2022 rok (Komisji Rewizyjnej, Komisji Finansowo – Budżetowej, Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu, Komisji Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej, Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Komisji do spraw Bezrobocia, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji).
 30. Zapoznanie z protokołem z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Powiatu w Busku – Zdroju w Powiatowym Zarządzie Dróg w Busku – Zdroju.
 31. Sprawy różne i wolne wnioski.
 32. Zamknięcie Sesji.

◙ Podobne informacje:

XLIII Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju – 27 stycznia 2023r. [Transmisja LIVE]

XL Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju – 09.12.2022 – Transmisja LIVE

LVIII Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 16 marca 2023r. o godz. 10:00 – Transmisja LIVE

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl