Wyniki wyborów samorządowych do buskiej Rady Miejskiej - 21 X 2018 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wyniki wyborów samorządowych do buskiej Rady Miejskiej – 21 X 2018

22 października 2018 | UMiG Busko-Zdrój / Jarosław Kruk | | 18 komentarzy

Urna wyborcza w Obwodowej Komisji Wyborczej, w ZDZ, w Busku-Zdroju     fot. Jarosław Kruk

Na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju opublikowane zostały wyniki niedzielnych wyborów do Rady Miejskiej.
Przedstawiają się następująco:

 • Zestawienie wyników głosowania i podziału mandatów w okręgu wyborczym nr pdf ].
  SZUMILAS Łukasz Jakub  – KWW ELŻBIETY ŚLIWY
  NUREK Justyna Anna – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  WOJNOWSKA Lucyna Stanisława – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  OZGOWICZ Jan Zbigniew – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  SŁUŻALSKI Jerzy Stanisław – GOSPODARNA GMINA BUSKO-ZDRÓJ
 • Zestawienie wyników głosowania i podziału mandatów w okręgu wyborczym nr 2 [ pdf ].
  KONIECZNA-RÓŻYCKA Magdalena Anna   – KWW ELŻBIETY ŚLIWY
  SZYDŁOWSKI Jerzy Marek – KWW BUSKO NASZ DOM
  ZWIERZ Andrzej Robert – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  LESZCZYŃSKA Teresa Halina – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  GAJEWSKI Witold – GOSPODARNA GMINA BUSKO-ZDRÓJ
 • Zestawienie wyników głosowania i podziału mandatów w okręgu wyborczym nr 3 [ pdf ].
  GRĘDA Marek Rafał   – KWW ELŻBIETY ŚLIWY
  BURCHAN Robert – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  PRĘDKI Artur Janusz – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  KORNAŚ Arkadiusz Robert – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  PRĘDKA Danuta – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  BŁASZCZYK Bogdan Stanisław – GOSPODARNA GMINA BUSKO-ZDRÓJ
 • Zestawienie wyników głosowania i podziału mandatów w okręgu wyborczym nr 4 [ pdf ].
  LACH Anna   – KWW ELŻBIETY ŚLIWY
  LEWICKI Jacek Andrzej – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  WIELGO Barbara – POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  CIEPLIŃSKI Radosław –  POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ
  WACH Jacek   – GOSPODARNA GMINA BUSKO-ZDRÓJ

źródło: umig.busko.pl: – Protokół z wyborów do Rady Miejskiej w Busku-Zdroju sporządzony dnia 22 października 2018 r. przez Miejską Komisję Wyborczą w Busku-Zdroju

infobusko.pl: –  Kandydaci do RM z KWW Elżbiety Śliwy 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

18 odpowiedzi na “Wyniki wyborów samorządowych do buskiej Rady Miejskiej – 21 X 2018”

 1. Władysław pisze:

  Ja skomentuje wyniki wyborów słowami poety,oraz fragmentem Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych:

  „Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

  „Doświadczenie zaś wykazało też, że ludzie wolą raczej ścierpieć wszelkie zło, które jest do zniesienia, aniżeli prostować swoje ścieżki przez unicestwienie form, do których są przyzwyczajeni.”

  Cóż nawet Bismarck powiedzał o Polakach:

  „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.”

 2. Marek pisze:

  W Polsce większość wyborców ma zerowe wręcz pojęcie o polityce i tak się interesuje sprawami swojej ojczyzny, jak zeszłorocznym śniegiem. Do tego duża część nie idzie nawet głosować. Ot mądrość Polaków. Przypominacie sobie wybory prezydenckie z 1990 roku, jak w sumie nie tak wiele brakowało, a prezydentem Polski zostałby niejaki Stan Tymiński, co to z Peru przyjechał z żoną o urodzie indianki i paradował z czarną teczką, w której rzekomo miał program, którego chyba nikt nie widział. Na tego człowieka z nikąd głosowało miliony Polaków. Chciele go wybrać prezydentem Polski… Taki oto jest „mądry” naród Polski, tacy „mądrzy” są Polacy…

 3. mieszkaniec pisze:

  praktycznie same stare zakapiory, rada gminy obsadzona ludźmi Sikory, nawet jeśli Szydłowski wygra będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. Szkoda że ludzie boją się stawiać na młodych. Te zasiedziałe od lat w gminie pierdy nic nowego i dobrego dla miasta nie zrobią… żal na to patrzec.

 4. Moher pisze:

  Zgadzam się z „mieszkaniec”. A potem chodzenie i szukanie ratunku, bo burmistrz czy rada podjęli decyzje, które nie pasują. Głosować trzeba, zmieniać a nie tkwić przy tych co po rękach całują i gruszki na wierzbie obiecują. Fakt, morał z tego, że Polak „i przed szkodą i po szkodzie głupi.”
  CZemu nie głosowaliście , ludziska, na młodych i aktywnych?

 5. Karol pisze:

  Brakuje rzetelnej informacji. Mieszkańcy niewiele wiedzą o tym co się dzieje w UMIG i Radzie, jak się rządzi miejskim groszem.
  Cieszą się w kampanii, że odwiedził ich kandydat od Sikory i dostali „cukierek” od niego po to by oddali w wyborach głos na niego, a zupełnie nie wiedzą, że ten cukierek i udzielony głos kosztuje ich choćby tylko z tytułu planowanej tężni – 1.000 zł – każdego z 32000 statystycznych mieszkańców gminy 1.000 zł bo na dziś tężnia, którą koniecznie chce budować WSikora ma kosztować 33.000.000 zł.
  1.000 zł od każdego na obiekt, który nigdy się nie spłaci i co miesiąc będzie pochłaniał kolejne tysiące lub dziesiątki tysięcy na jego utrzymanie.

 6. Rolnik pisze:

  Płacz i lament po przegranej

 7. Do mieszkaniec pisze:

  Spokojnie, jak, miejmy nadzieję Szydłowski wygra, to sądzisz, że z tych 12 osób nikt nie przejdzie do jego obozu? Co, będą siedzieć 5 lat w opozycji? Zapewniam Cie, że co niektórzy szybciutko dołączą do Szydłowskiego. Jedną z pierwszych osób może być na przykład J. Nurek, która uwielbia błyszczeć jako przewodnicząca. Jest tam jeszcze paru innych nazwijmy to karierowiczów, którzy zaraz zmienią barwy partyjne. Co, brakuje tam takich, co już się przefarbowywali?…No właśnie…

 8. mieszkaniec pisze:

  Wiem że przejdą, ale tacy nie są nic warci, pójdą tam gdzie będą mieli stołki. oni nic nie zrobią i nie wniosą nowego, zajmą się jedynie własnym interesem. Władza dla młodych i dwukadencyjność, to jest sposób na skuteczne i mądre zmiany.

 9. mieszkaniec pisze:

  Wiem że przejdą, ale tacy nie są nic warci, pójdą tam gdzie będą mieli stołki. oni nic nie zrobią i nie wniosą nowego, zajmą się jedynie własnym interesem. Władza dla młodych i dwukadencyjność, to jest sposób na skuteczne i mądre zmiany.

 10. Jurek pisze:

  A ja mam pytanie, gdzie to się podziewa niegdysiejszy doradca Sikory Jarosław Zatorski? Dzięki zmianom przepisów wprowadzonym przez PIS burmistrz nie może już mieć doradców. Gdzie jest zatem teraz Zatorski? Czy to prawda, że dostał „ciepłą posadkę” szefa hispicjum, mieszczącego się w buskim szpitalu? To w szpitalu nie ma dyrektora, czy kierwników, że trzeba kolejne kierownicze stanowisko stworzyć? Kto płaci Zatorskiemu? Szpital? A może Gmina Busko? Czy tak być powinno? Inni ludzie nie mają pracy, emigrują albo pracują za marne grosze poniżej swoich kwalifikacji, ale dla „swoich kolegów” intratny etat zawsze się zanajdzie, prawda?

 11. Jurek pisze:

  Nie zapominajmy też o Włodzimierzu Marchewce, dawnym szefie MPGK, który jako fachowiec o spraw komunalnych, od wody, rur, ścieków, śmieci, po zwolnieniu go z MPGK przez Wąsowicza został…Dyrektorem Domu Kulturyvw Chmielniku. A kto był wtedy burmistrzem Czmielnika? Ano Jarosław Zatorski. Jak cztery lata temu przestał być burmistrzem, to i Pan Marchewka pożegnał się z Domem Kultury. Czy poszedł na bezrobocie? Ależ nie! Zadbał o niego W. Sikora, podobnie jak o Zatorskiego. Zatorski został nadwornym doradcą Waldemara, a Marchewka urzędnikiem w magistracie, w dziale spraw komunalnych. Po pewnym czasie trafił do wydziału oświaty. Jak widać to bardzo wszechstronny fachowiec, od rur i wody począwszy poprzez kulturę i sztukę, a na oświacie skończywszy…

 12. Marek pisze:

  A zatrudnianie w urzędzie biednych emerytów, którzy maja po 5 , 7, czy 8, 9 tysięcy emerytury, no i nie wystarcza im na życie, dlatego muszą sobie dorobić…
  A młodzi nie mają pracy.
  Mowa o Panu Kazimierzu Ścibiło i o Panu Komendancie Straży miejskiej Jerzym Fabijańskim.

 13. zez pisze:

  do Marek zatrudnia się fachowców a nie ubeków Mareczku

 14. Zenon pisze:

  Niech zatrudniom młodych fachowców, niech młodzi majom prace! Wszyscy do Anglii nie wyjadom. Dosyć już tych emerytów. To samo na przewozach dzieci do szkół co to przecież urząd gminy finansuje te dowozy. Tam też same dziadki emeryty Pekaesiorze i też emerytury majom nie małe. Mój chłopok w Anglii, bo tu albo emeryty albo z PEEZELU albo po znajomości. Już szlag człowieka trafia. Synowa w chałpie siedzi z wnuczkiem a mój w Anglii. Co to za system? Rodziny w rozłące, chłop baby nie widzi, dzieci ojca, a tu taki Ścibiło, Fabijański se siedzom na stołkach. Wstydu byśta miały troche i nie zabierali miejsc młodym.

 15. zez pisze:

  Zenon, daj tych kandydatów na miejsca emerytów , daj też kierowców na busy zamiast pekaesiorzy. Wstań Zenek wstań bo nisko upadłeś. Niech se siedzo jak jest z nich jakiś pożytek bo z ciebie nigdy nic dobrego nie było chłopie.

 16. Do zez pisze:

  I co mądrego powiedziałeś? Jaki z Ciebie jest pożytek? Taki, że bzdury pleciesz? Zenon gość może i prosty człowiek, ale widać, że mądry życiowo. Co złego powiedział? Ja uważam, że ma rację i się z nim zgadzam. Zenon ma dawać kandydatów do pracy? Bezrobocie nadal jest, choć mniejsze niż dawniej, bo po prostu młodzi wyjeżdżają stąd. Dokąd będą pracować za 1500 zł, do tego na czarno albo na śmieciówce? Jak prywaciarze ludzi traktują? Jak śmieci. Z kolei do budżetówki nie idzie się dostać bez znajomości. Jak się zatrudnia na czarno, na śmieciówce, za marne grosze, z kolei do budżetówki tylko po znajomości, do tego także emerytów, to młodych, wykształconych ubywa stąd. To tak trudno zrozumieć? Znam tych buskich pseudo – biznesmenów. Sam u kilku pracowałem, a o reszcie wiem od ludzi tyle, że ho ho. To zwykli przestępcy, którzy okradają ludzi z ich emerytury i państwo okradają. To mówi Art. 219 Kodeksu Karnego:
  Kto narusza przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych, nie zgłaszając, nawet za zgodą zainteresowanego, wymaganych danych albo zgłaszając nieprawdziwe dane mające wpływ na prawo do świadczeń albo ich wysokość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Wiesz jaką będę miał emeryturę na dzień dzisiejszy? 21 zł! Tak mnie okradali na każdym kroku ci buscy prywaciarze. Bo on biedny, koszty ma, pracownika nie ubezpieczy, a sam furą jeździ za 100 czy 150 tysięcy złotych. Taka jest prawda. Ani Zenon ani ktokolwiek inny nie będzie prywaciarzom pracowników szukał. O ile im zaczyna ludzi brakować do pracy, to bardzo dobrze. Dobrze, że się tak dzieje, bo jak ludzi traktują jak śmieci, to niech sobie pracują sami za te grosze, co ludzim oferują chamy. Dość poniewierki ludźmi. Mało razy mi taki cham powiedział: „Jak ci nie pasuje to sie zwolnij”, a zatrudniał mnie śmieć na czarno za marne grosze, że na jedzenie i opłaty ledwie wystarczało. Albo jak byłem chory, na antybityku, to taki śmieć mi mówi: „Albo chorujesz, albo pracujesz. U mnie nie ma chodzenia na chorobowe”. To tak się ludzi traktuje? A po co emerytów się zatrudnia? Bo pracują na czarno, bo mają już emerytury. Trzeba młodym zaoferować uczciwe wynagrodzenie i ubezpieczenie, to będzie mnóstwo chętnych do pracy, bo i z Anglii co niektórzy chętnie by wrócili, i z Kielc czy Krakowa też by wrócili. Tylko trzeba ich godziwie wynagradzać i przede wszystkim szanować, a nie traktować jak pachołków, bo każdy ma swoą godność i zasługuje na szacunek.

 17. zez pisze:

  Do powyżej,
  Wyzysk był, jest i będzie ale państwo polskie samo do tego doprowadza. Prywaciarze buscy to w większości uczciwi przedsiębiorcy odprowadzający do 80% podatków, czyli są dojeni prze państwo.
  Dzisiaj nie ma bezrobocia bo 500+ za leżenie nie pozwala na legalne się zatrudnienie, sami wolimy pracować na czarno. Teraz podniesiono chociażby dochód z hektara na ponad 3 tys. zł, tylko po to by nie płacić na pierwsze dziecko, kogoś trzeba okraść a najszybciej rolnika. Głosujmy dalej jak to robimy do tej pory a będziemy nie pachołkami a niewolnikami.

 18. Do powyżej pisze:

  Napisałeś: „Prywaciarze buscy to w większości uczciwi przedsiębiorcy”.

  Tacy uczciwi, że będę miał na dzień dzisiejszy 21 zł emerytury?
  Ja uważam dokładnie na odwrót. Większość to złodzieje i oszuści, naruszający art. 219 KK.
  Są uczciwi, ale to zdecydowana mniejszość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl