Wojskowe drony będą powstawać w Skarżysku | JKR: A czy mogłyby w Busku?... Czy Busko ma wciąż być „siarczkowo-pszenno-buraczane”? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wojskowe drony będą powstawać w Skarżysku | JKR: A czy mogłyby w Busku?… Czy Busko ma wciąż być „siarczkowo-pszenno-buraczane”?

4 sierpnia 2022 | | | 7 komentarzy

Drony wojskowe i cywilne będą produkowane w Skarżysku. Grupa WB otwiera tu zakład, w którym docelowo może znaleźć pracę nawet pół tysiąca osób. – informuje 29.07.2022 portal Radio Kielce

FlyEye WB Electronics♂ – Targi wojskowe „Zbroya ta Bezpeka”, Kijów, Ukraina, 2021 / Wikipedia♂

Grupa WB Electronics S.A.’ otrzymała m.in. zamówienie na realizację programu Gladius dla polskiej armii. Wartość umowy, której stronami są Skarb Państwa reprezentowany przez Agencję Uzbrojenia oraz WB Electronics S.A., opiewa ma 2 mld zł, a dostawy już się rozpoczynają.

Grupa WB jest obecnie największym polskim producentem systemów elektronicznego wsparcia pola walki. W Skarżysku produkowane będą struktury kompozytowe i sterownicze platform lotniczych dla bezpilotowców.

Produkcja ma być uruchomiona w ciągu najbliższych trzech miesięcy. W tym czasie wyposażona zostanie hala, przeprowadzona będzie też rekrutacja pracowników. Początkowo ich zadaniem będzie montaż urządzeń z gotowych komponentów przywożonych z innych oddziałów firmy. To zadanie dla ok. 50 osób, jeżeli plany się powiodą, z czasem firma planuje rozbudowę zakładu i zatrudnienie kolejnych… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce


Jarosław Kruk: Ciekaw jestem, czy podobne wytwórnia/montownia struktur kompozytowych i sterowniczych platform lotniczych dla bezpilotowców mogłaby powstać słonecznym Busku-Zdroju? Ja myślę, że tak. Domyślam się, że taki zakład jest bardzo „eko” i nie stanowiłby zagrożenia dla środowiska i uzdrowiska. Natomiast 50 nowych miejsc zakładam, że dobrze płatnej pracy, w przypadku Buska, to byłby duży plus „dodatni”.
Należy sobie jednak zadać pytanie, czy i na ile miłościwie nam panującemu od 12 lat burmistrzowi i kolejnemu garniturowi radnych miejskich zależy na rozwoju ekonomicznym słonecznego miasta i gminy ze złotą monstrancją w herbie’, na poprawie bytu mieszkańców? Czy Busko ma wciąż być „siarczkowo-pszenno-buraczane”?

◙ Podobne informacje:

JKR: UMiG i burmistrz nie tworzą miejsc pracy. Czy na pewno?!

I ❤ Świętokrzyskie: Powstanie białogońskiej fabryki fabryk. Machiny z Białogonu napędzały wielkie zakłady produkcyjne Staropolskiego Okręgu Przemysłowego [PODCAST]

RK: Marcin Perz: nowe przepisy zwiększyły atrakcyjność inwestycyjną regionu świętokrzyskiego – może czas na Buską Strefę Ekonomiczną?

Dariusz Kisiel: KIELCE I INWESTYCJE. Do Via Carpatia 130 km, do skrzyżowania autostrad A1 i A2 ciut więcej, 169 km – to ogromna szansa na rozwój Kiec i całego województwa. Co zrobiono przez ostatnie 7 lat by to wykorzystać? | JKR: A w Busku?…

RK: Kolejna włoska firma, znana z produkcji kosmetyków, chce inwestować w Świętokrzyskiem | JKR: Czemu nie w Busku?

ED: Nowoczesny spichlerz na 3 tys. ton czosnku powstaje w Bogucicach Pierwszych pod Pińczowem. Będzie miał zasięg światowy [WIDEO] | JKR: Wielka szkoda, że nie na terenie buskiej gminy…

RK: Boom inwestycyjny w Jędrzejowie. W Busku sen o potędze…

RK: Działki sprzedane. Będą kolejne inwestycje w strefie „Jędrzejów Południe” – a w Busku?

RK: Jędrzejów sam będzie produkował ekologiczny opał do ogrzewania mieszkań socjalnych? A w Busku?

RK: Nowe miejsca pracy w staszowskiej podstrefie ekonomicznej – strefa i nowe inwestycje przydałyby się i w gminie Busko

RK: Nowi przedsiębiorcy w gminie Staszów na terenach inwestycyjnych objętych SSE „Starachowice”. A w Busku?

nm: Nowa 1200 metrowa ulica w Końskich za 4,7 mln zł otworzy inwestycyjny teren dla biznesu. Powstanie 1000 nowych miejsc pracy. A w Busku?

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “Wojskowe drony będą powstawać w Skarżysku | JKR: A czy mogłyby w Busku?… Czy Busko ma wciąż być „siarczkowo-pszenno-buraczane”?”

 1. HiHi pisze:

  Zdaniem redaktora wojskowe drony można by produkować w Busku-Zdroju! Panie redaktorze czy można wiedzieć jakie zioła pan zażywa?

 2. a w Busku pisze:

  A w Busku to redaktor miał szanse być przynajmniej radnym, ale nawet w tej roli nikt go nie chciał, teraz dosyć że w Busku nie mieszka to przy…..la się do wszystkiego, a i tak każdy ma to w d…pie.

 3. Star 200 pisze:

  Kto, gdzie i kim miałby to produkować? W Busku to potrafią co najwyżej pospawać kontener na gruz.

 4. Romek pisze:

  Przecież będziemy mieć Międzyuczelniane Europejskie Centrum Wody i Siarki zamiast Górki. No i zardzewiałą kładkę doń prowadzącą …

 5. Do Star 200 pisze:

  No w Dexwalu mogliby produkować. Hihi 🙂

 6. Łukasz Nowak do HiHi pisze:

  Zamiast kpić racz łaskawie napisać, jakie widzisz przeciwwskazania dla produkcji dronów na terenie naszej Gminy?

  Chyba, że sam coś bierzesz i nie jesteś w stanie przyswajać wiedzy. W końcu czego można spodziewać się po klakierze od Marońskich? Ano, tylko prymitywnych obelg.

 7. do pana Łukasza Nowaka pisze:

  Wiem, że składa pan różne ciekawe propozycje do włodarzy Buska.
  Jakie branże Pana zdaniem należy rozwijać w naszej Gminie? Może zechce Pan w3 tej sprawie napisać, np. do Rady Miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl