Wojewódzki zjazd sprawozdawczo wyborczy PSL. Po raz kolejny przewodniczącym partii w województwie został Adam Jarubas - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wojewódzki zjazd sprawozdawczo wyborczy PSL. Po raz kolejny przewodniczącym partii w województwie został Adam Jarubas

19 listopada 2021 | Radio Kielce Marcin Kita 14.11.2021 / infoBusko.pl Jarosław Kruk 18.11.2021 | | 4 komentarze

W niedzielę, 14.11.2021, w kieleckim Grand Hotelu odbył się wojewódzki zjazd sprawozdawczo wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wzięli w nim udział delegaci partii ze wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego. Podczas zjazdu dokonano m.in. wyboru szefa regionalnych struktur PSL na kolejną kadencję. Zgodnie z przewidywaniami, na prezesa ponownie został wybrany Adam Jarubas. Świętokrzyski zjazd ludowców poprzedza ogólnopolską konwencję ugrupowania, która odbędzie się 4 grudnia. – informuje portal Radio Kielce

W trakcie regionalnego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego europosła i dotychczasowego szefa partii w regionie poparła zdecydowana większość delegatów. Adam Jarubas otrzymał 186 głosów. Jego kontrkandydatem był Paweł Garbuzik, na którego głos oddało zaledwie 14 osób. W wojewódzkim zjeździe PSL głosowało 201 delegatów, tylko jeden głos był nieważny.

>>>  #JarubasNews Czy Polskie władze, zrobiły wszystko, aby zażegnać kryzys na granicy? (video)  <<<

Tuż po ogłoszeniu wyników Adam Jarubas, który już od 15 lat stoi na czele świętokrzyskiego PSL, stwierdził, że celem partii w regionie będzie zwycięstwo w kolejnych wyborach samorządowych.

– Struktury PSL, tradycja ich funkcjonowania w powiatach i gminach upoważniają nas do tego, aby mieć duże ambicje we władzach w województwie. Będziemy bronić samorządu, rolników, przedsiębiorców. Będziemy upominać się o obniżkę podatków i wsparcie Polaków w walce z drożyzną. Opowiadamy się za normalizacją relacji z Unią Europejską i odblokowaniem środków z unijnego budżetu. Sprawa kryzysu na granicy z Białorusią powinna być załatwiona wspólnie z innymi państwami UE i NATO – wyjaśnia.

W rozmowie z Radiem Kielce, szef PSL w regionie zaznacza, że w trakcie kongresu dyskutowano między innymi o… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce

◙ Podobne informacje:

RK: Świąteczno-noworoczne spotkanie PSL z udziałem Władysława Kosiniaka-Kamysza

PR24: „Śmiertelne zagrożenie dla PSL”. Jacek Liziniewicz o planach podziału Mazowsza. A w Busku?

eM: ? Czy Zarząd Województwa zostanie odwołany?

RK: Oto posłowie z naszego regionu, którzy zasiądą w Sejmie. Wyniki wyborów w województwie świętokrzyskim

Studio Polityczne Radia Kielce: czy polscy politycy powinni mówić na forum PE jednym głosem? [POSŁUCHAJ]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “Wojewódzki zjazd sprawozdawczo wyborczy PSL. Po raz kolejny przewodniczącym partii w województwie został Adam Jarubas”

 1. krótka pamięć pisze:

  Adaś gdzie wielki polityk spod znaku zielonej koniczynki, guru PSL, pierwszy strażak RP, premier Waldemar Pawlak, wyjątkowy specjalista od kontraktów gazowych co podpisał z Gazpromem kontrakt jamalski na dostawy gazu do Polski do roku 2037 po wyjątkowo korzystnych cenach? Czemu nie został zaproszony jako gość honorowy? Czy ładnie to tak zapominać o kolegach którym się z ręki jadło?

 2. Do powyżej pisze:

  A gdzie Maciek Gawin, stary przyjaciel ich obu? 🙂

 3. Judasz pisze:

  Ciekaw jestem jak nowy stary szef PSL, europoseł Jarubas głosował ostatnio w Brukseli w sprawie odebrania Polsce funduszy europejskich? Czy był za odebraniem Polsce miliardów czy za wypłaceniem?

 4. Stanisław Michalkiewicz "Judaszyzm, czyli frymarczenie suwerennością" pisze:

  Żeby zrozumieć dzisiejszą polską rzeczywistość to warto sięgnąć po książkę Stanisława Michalkiewicza „Judaszyzm, czyli frymarczenie suwerennością” w wersji z autografem kupisz tutaj -https://bit.ly/3s9bSm9 , a imienną dedykacją tutaj – https://bit.ly/3AZleEW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl