Wernisaż ekspozycji "Krzysztof Bucki - Wystawa Monograficzna" w Muzeum Regionalnym w Pińczowie | JKR: W Pińczowie dnieje - w Pińczowie się dzieje! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wernisaż ekspozycji „Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna” w Muzeum Regionalnym w Pińczowie | JKR: W Pińczowie dnieje – w Pińczowie się dzieje!

26 lutego 2023 | Jarosław Kruk infoBusko.pl 26.02.2023 | | 29 komentarzy

W sobotni wieczór, 25 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Pińczowie zainaugurowano uroczyście ekspozycję „Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna”. W liczących blisko 600 lat wnętrzach dawnego klasztoru ojców paulinów, ufundowanego przez kard. Zbigniewa Oleśnickiego, dziś siedziby PSCK i Muzeum Regionalnego, zgromadzono ok. 200 prac urodzonego w Pińczowie w 1936 r. artysty malarza.

 25 lutego 2023 r. o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Pińczowie zainaugurowano uroczyście ekspozycję „Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna”./ fot. infoBusko.pl

Krzysztof Bucki’ urodził się 10 kwietnia 1936 w Pińczowie i u podnóża góry świętej Anny’ mieszkał do 10 roku życia. Po zakończeniu IIWŚ z rodzicami przeprowadził się do Świnoujścia’, gdzie zdobył edukację ogólnokształcącą. W latach 1953-1959 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie’, był uczniem Jana Świderskiego i Wacława Taranczewskiego.

>>> Krzysztof Bucki (1936-1983)  <<<
nowafiguracja.com

Dalsze swoje życie artysta związał z Opolem. W latach 1961-1970 pracował jako nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, w latach 1974-1976 w Zakładzie Wychowania Plastycznego, w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zespołowych, w Polsce i za granicą. W 1974 został laureatem Nagrody im. Jana Cybisa’. Mimo dystansu geograficznego, Pińczów zawsze był mu bliski, pojawiał się w jego obrazach, z tego powodu, w świadomości wielu osób, zapisał się jako „Malarz Pińczowa”. Artysta zmarł w wieku niespełna 47 lat, 5 lutego 1983 r.i zgodnie z jego wolą został pochowany na cmentarzu w Pińczowie, u podnóża św. Anny.

>>>  Najbardziej wyczekiwana wystawa roku w Muzeum Regionalne w Pińczowie już otwarta  <<<
Muzeum Regionalne w Pińczowie fb [26.02.2023]

Na wystawie zainaugurowanej 25 lutego prezentowanych jest blisko 200 obiektów (obrazy olejne, akwarele, pastele, szkice, szkicowniki, pamiątki, dokumenty, fotografie) związanych z życiem i twórczością artysty. Eksponaty zostały wypożyczone z Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Dwa obrazy pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Regionalnego w Pińczowie.

 25 lutego 2023 r. o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Pińczowie zainaugurowano uroczyście ekspozycję „Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna”./ fot. infoBusko.pl



Jarosław Kruk: Kolejna z rzędu wspaniała wystawa w Muzeum Regionalnym w Pińczowie, którą w ostatnim czasie miałem przyjemność oglądać w pińczowskim Belwederze’. Poprzednia ekspozycja – zatytułowana „Dygasiński- Malczewski- Relacje”♂, poświęcona była Adolfowi Dygasińskiemu,  „piewcy Ponidzia”’ oraz Jackowi Malczewskiemu’, malarzowi, jednemu z głównych przedstawicieli symbolizmu przełomu XIX i XX wieku, nad którym, w młodości,  przez cztery lata opiekę pedagogiczną’ sprawował Adolf Dygasiński, –  zrobiła na mnie duże wrażenie.

Podobnie było i tym razem. W pełni profesjonalna wystawa, bogata ekspozycja, wszystko dopracowane do ostatniego szczegółu – klimaty podobne do tych, z którymi można obcować w muzeach i galeriach Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.  Wielkie słowa uznania!

W Pińczowie nie tylko dnieje, w Pińczowie również się dzieje!

Gorąco zachęcam do odwiedzenia wystawy.



Jarosław Kruk: A w Busku? Busko wśród swoich synów miało również obdarzonego dużym talentem i wrażliwością artystę, „kolorowego ptaka”, któremu w tamtym czasie nie dane było rozwinąć skrzydeł:

Czesław Król (ur. 6 lutego 1931, zm. 9 września 1971 w Busku-Zdroju) – syn Jana Króla, artysta rzeźbiarz, samouk, z zawodu piekarz, pierwowzór bohatera „Ballady o Cześku Piekarzu” Wojciecha Belona’.

Z zamiłowania rzeźbiarz, „dusza artysty”, po zdanej z kłopotami maturze startował na Akademię Sztuk Pięknych. Nie został przyjęty. Pewnie zaszkodziło mu w tym pochodzenie – jego ojciec, Jan Król, był przed II wojną światową działaczem PPS, w latach 1928–1930 posłem na Sejm RP. W tej sytuacji Czesław podjął pracę w piekarni ojca, mieszczącej się w Busku-Zdroju, na zapleczu rodzinnego domu przy ul. Bohaterów Warszawy 6. Nocami wypiekał pieczywo, w dzień odsypiał, a w wolnych chwilach rzeźbił. Spod jego dłuta wyszły liczne płaskorzeźby, portrety, prace o tematyce sakralnej. W latach 60., pewnie za sprawą podobieństwa charakterów, zaprzyjaźnił się z nim buski licealista Wojciech Belon, ponidziański bard. Często przychodził do piekarni Króla i spędzał tam wiele czasu.

1. Dom Rodziny Królów – Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy 6♂ / fot. Jarosław Kruk, infoBusko.pl, Wikimedia Commons♂
2. Grób Czesława Króla’ we wspólnym grobowcu rodzinnym na cmentarzu w Busku-Zdroju (2008-12-31) / fot. Jarosław Kruk, Wikipedia♂ / mogily.pl♂ 

9 września 1971 z niewyjaśnionych przyczyn Czesław Król popełnił samobójstwo, powiesił się w domu na wojskowym pasie – jak opisuje to Belon w „Balladzie o Cześku piekarzu”’. Jego śmierć odbiła się głośnym echem w mieście.

„Ballada o Cześku piekarzu”’ śpiewana przez zespół Wolna Grupa Bukowina’ należy do kanonu piosenki turystycznej.

○ źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Kr%C3%B3l

Ballada o Cześku Piekarzu
autor: Wojciech Belon’

Chleba takiego jak ten od Cześka
Nie kupisz nigdzie nawet w Warszawie
Bo Czesiek piekarz nie piekł lecz tworzył
Bochny jak z mąki słonecznej kołacze

Kłaniali mu się ludzie gdy wyjrzał
Przez okno w kitlu łyknąć powietrza
A kromkę masłem smarując każdy mówił
Nad chleby ten chleb od Cześka

Chleb się chlebie chleb się chlebie
Ponad chleb być może co
Chleb się chlebie chleb się chlebie
Nich ci nigdy nie zabraknie
Drożdży wody rąk i ziarna
Mruczał Czesiek tak noc w noc

A o porankach chlebem pachnących
Gdy pora idzie spać na piekarzy
Zaczerwienione przymykał oczy
Czesiek i siadał z dłutem przy stole

Ciągle te same włosy i trochę
Za duży nos w drewnie cierpliwym
Pieściły ręce dziesiątki razy
W poranki świeżym chlebem pachnące

Chleb się chlebie chleb się chlebie
Ponad chleb być może co
Chleb się chlebie chleb się chlebie
Nich ci nigdy nie zabraknie
Drożdży wody rąk i ziarna
Mruczał Czesiek tak noc w noc

Nikt takich słów jak miasto miastem
Nie znał i źle się dzieje mówili
Na obraz czerniał Czesiek razowca
Kruszał podobnie bułce zleżałej

Gdy go znaleźli na pasku z wojska
Dłuto jak wbite w bochen miał w garści
I nie wie nikt co Cześka wzięło
Lecz śpiewa każdy jak miasto miastem

Chleb się chlebie chleb się chlebie
Ponad chleb być może co
Chleb się chlebie chleb się chlebie
Nich ci nigdy nie zabraknie
Drożdży wody rąk i ziarna

Chleb się chlebie chleb się chlebie
Ponad chleb być może co

 

◙ Podobne informacje:

RK: Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, jako jedna z dwóch instytucji w Polsce, znalazło się w prestiżowym wydawnictwie Narodowego Centrum Kultury | JKR: A w Busku…

I ❤ Ponidzie: Pińczów światłem malowany

nm: Ferie 2023 w Pińczowie. Dużo ciekawych zajęć dla dzieci | RK: Mobilne Planetarium zawita do Pińczowa | JKR: A w Busku?…

PSCK: Świetne koncerty drugiego dnia 18. Pińczowskich Zaduszek Jazzowych A.D.2022 [FOTO]

RK: Znani aktorzy zawitają do Pińczowa. 22 i 23 września miasto będzie ponidziańską stolicą filmu

W Pińczowie przegląd filmowy „Natura Kina”. Wczoraj spotkanie z Edytą Jungowską i Andrzejem Barańskim, dziś z Emilią Krakowską i Magdaleną Popławską [FOTO]

PSCK: Od Nanda Devi do zimowego K2 – opowieść Piotra Trybalskiego o polskim himalaizmie

Bcpl: Spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą w BSCK, 29.07.2020 [VIDEO]

Karolina Kępczyk: Z uwagi na negatywną opinię Kierownictwa UMiG w Busku-Zdroju współpraca ze mną nie będzie kontynuowana…

RK: Gmina Pińczów coraz bliżej statusu uzdrowiska – a co z Buskiem?

ED: Obwodnica Pińczowa na finiszu! Znamy termin oddania do użytku (ZDJĘCIA I WIDEO Z DRONA) – a co ze stadionem w Busku?

RK: Pińczów inwestuje w komunikację miejską. W przyszłym roku pińczowian będą woziły autobusy hybrydowe | JKR: A w Busku?

Włoska firma Herbolario Industries poszukuje w gminie Pińczów terenów pod budowę fabryki oraz uprawę roślin | A może inwestorów zaprosić do Buska?

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

29 odpowiedzi na “Wernisaż ekspozycji „Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna” w Muzeum Regionalnym w Pińczowie | JKR: W Pińczowie dnieje – w Pińczowie się dzieje!”

  1. a w Busku? pisze:

    Panie redaktorze brakuje mi ”a w Busku?”, zapomniał się pan?

  2. maestro pisze:

    ”a w Busku” wkrótce będzie otwarcie wspaniałego muzeum i jeszcze wspanialszej galerii sztuki w wyremontowanej Willi Polonia przy al. Mickiewicza. Muzeum i galeria będą ponoć podległe pod BSCK i pod dyrektorki o wyjątkowo wyjątkowych talentach i kwalifikacjach. Niebawem więc Busko pokaże Pińczowowi jak się tworzy kulturę przez duże K!

  3. Jarosław Kruk, redaktor do: a w Busku? 26 LUTEGO 2023 O 20:49 pisze:

    A w Busku? Busko wśród swoich synów miało również obdarzonego dużym talentem i wrażliwością artystę, któremu w tamtym czasie nie dane było rozwinąć skrzydeł:

    ○ Czesław Król (ur. 6 lutego 1931, zm. 9 września 1971 w Busku-Zdroju) – syn Jana Króla, artysta rzeźbiarz, samouk, z zawodu piekarz, pierwowzór bohatera „Ballady o Cześku Piekarzu” Wojciecha Belona.

    Z zamiłowania rzeźbiarz, „dusza artysty”, po zdanej z kłopotami maturze startował na Akademię Sztuk Pięknych. Nie został przyjęty. Pewnie zaszkodziło mu w tym pochodzenie – jego ojciec, Jan Król, był przed II wojną światową działaczem PPS, w latach 1928–1930 posłem na Sejm RP. W tej sytuacji Czesław podjął pracę w piekarni ojca, mieszczącej się w Busku-Zdroju, na zapleczu rodzinnego domu przy ul. Bohaterów Warszawy 6. Nocami wypiekał pieczywo, w dzień odsypiał, a w wolnych chwilach rzeźbił. Spod jego dłuta wyszły liczne płaskorzeźby, portrety, prace o tematyce sakralnej. W latach 60., pewnie za sprawą podobieństwa charakterów, zaprzyjaźnił się z nim buski licealista Wojciech Belon, ponidziański bard. Często przychodził do piekarni Króla i spędzał tam wiele czasu.

    9 września 1971 z niewyjaśnionych przyczyn Czesław Król popełnił samobójstwo, powiesił się w domu na wojskowym pasie – jak opisuje to Belon w „Balladzie o Cześku piekarzu”. Jego śmierć odbiła się głośnym echem w mieście.

    „Ballada o Cześku piekarzu” śpiewana przez zespół Wolna Grupa Bukowina należy do kanonu piosenki turystycznej.

    źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Kr%C3%B3l

  4. B. pisze:

    POLECAM ZOBACZYĆ TĘ WYSTAWĘ W PINCZOWIE . PEŁEN PROFESJONALIZM POD KAŻDYM WZGLĘDEM , NIE TO CO W BUSKU. WSZYSTKO PRZYGOTOWANE NA SZÓSTKĘ Z WIELKIM PLUSEM.

  5. Pińczów pisze:

    w Pińczowie jest jedna pani dyrektor w PSCK ktora realizuje swoje plany przy obsadzie 6 osób a w Busku dwie papugi nierozłączki ,które prawdopodobnie są do innych celów.

  6. do: Pińczów 27 LUTEGO 2023 O 08:34 pisze:

    W PSCK pracuje jak się nie mylę 12 osób. W BSCK jeśli się nie mylę ponad 30….

  7. charem pisze:

    co kraj to obyczaj

  8. W BSCK etaty mnożą się jak króliki w Australii?: w maju 2019 r.: 23 pracowników, w listopadzie 2021 r.: 32 pracowników pisze:

    Buskie Samorządowe Centrum Kultury 28-100 Busko-Zdrój, ul. Mickiewicza 22

    10.11.2021: 32 pracowników

    https://www.umig.busko.pl/dane-teleadresowe-bsck/17086-buskie-samorzadowe-centrum-kultury.html

    Dyrekcja

    1 Maria Wiśniewska tel. 41 370 54 05 Dyrektor BSCK
    2 Katarzyna Legawiec – 41 370 54 06 Zastępca Dyrektora

    Dział finansowo księgowy (FK) – 41 370 54 20

    3 Lidia Kosiuba – 41 370 54 22 Główny Księgowy
    4 Małgorzata Malczewska – księgowy – 41 370 54 21
    5 Katarzyna Szczukiewicz-Kałużna – księgowy – 41 370 54 21

    Dział Turystki (TT) – 41 370 54 10

    6 Małgorzata Donoch – Kierownik działu – 41 370 54 17
    7 Aleksandra Grabowska – specjalista ds. obsługi turysty – 41 370 54 30
    8 Aleksandra Adlis – specjalista ds. obsługi turysty
    9 Agnieszka Żuber – specjalista ds. obsługi turysty
    10 Agnieszka Dudek – specjalista ds. turystyki i promocji
    11 Maciej Dzieciątkowski – specjalista ds. turystyki i promocji – 41 370 54 15

    Dział Kultury (KT)

    12 Anna Stępień- kierownik działu – 41 370 54 19
    13 Mariola Żak – Główny specjalista ds. animacji kultury – 41 370 54 27
    14 Tomasz Śledź – specjalista ds. organizacji pracy artystycznej – 41 370 54 18
    15 Joanna Małkowska – specjalista ds. organizacji pracy artystycznej

    Dział Techniczny (TC)

    16 Przemysław Drzazga – kierownik działu – 41 370 54 32
    17 Sergiusz Wachowski – specjalista ds. obsługi urządzeń audiowizualnych i akust.
    18 Mirosław Styczeń – specjalista ds. kinematografii i obsługi urządzeń elektrycznych
    19 Ryszard Rogowski – konserwator kierowca
    20 Marek Makowski – konserwator
    21 Andrzej Grochowski – konserwator
    22 Jacek Bławat – konserwator
    23 Damian Kawalec – konserwator
    24 Paweł Szumilas – pracownik gospodarczy

    Dział administracji (AD)

    25 Edyta Pakosińska – kierownik działu – 41 370 54 29
    26 Patrycja Furman-Kaszuba – specjalista ds. kadr i administracji
    27 Dorota Sokołowska – pracownik gospodarczy
    28 Celina Milewicz – pracownik gospodarczy
    29 Anna Cieplińska – pracownik gospodarczy
    30 Dżesika Sosin – pracownik gospodarczy
    31 Daniel Piwowarczyk – spec. ds. komunikacji informatyki i grafiki (KP) – 41 370 54 05
    32 Dominika Gozdek – specjalista ds. komunikacji i promocji (KP) – 41 370 54 05

    ____________________________________

    19.12.2019: 23 pracowników
    https://www2.bsck.busko.pl/pl/strona-gowna/dyrekcja-pracownicy.html

    Dyrekcja

    1 Robert Dąbal – Dyrektor BSCK
    2 Tomasz Śledź, Z-ca dyrektora BSCK, główny instruktor ds. muzyki, akustyk
    3 Aleksandra Sikora, Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia

    Dział Kultury i Turystyki

    4 Małgorzata Donoch – Kierownik działu
    5 Katarzyna Legawiec – Organizator pracy artystycznej
    6 Anna Stępień – Organizator pracy artystycznej
    7 Maciej Dzieciątkowski – Specjalista ds. informacji turystycznej
    8 Dominika Dytkowska – Specjalista ds. informacji turystycznej
    9 Sergiusz Wachowski – Specjalista ds. urządzeń audiowizualnych i akustycznych

    Kino „Zdrój”

    10 Bożena Sienkiewicz,

    Dział Finansowo-Księgowy

    11 Bożena Małek – Główny księgowy
    12 Lidia Kosiuba – Księgowy
    13 Małgorzata Malczewska – Specjalista ds. Finansowo-Księgowych

    Dział Organizacyjno – Administracyjny

    14 Edyta Pakosińska – Kierownik Działu
    15 Dominika Gozdek – Specjalista ds. obsługi sekretariatu
    16 Andrzej Grochowski – Konserwator
    17 Mirosław Styczeń – Konserwator
    18 Ryszard Rogowski – Konserwator
    19 Celina Milewicz – Pracownik gospodarczy
    20 Dorota Sokołowska – Pracownik gospodarczy
    21 Paweł Szumilas – Pracownik gospodarczy

    Stanowisko ds. animacji kultury

    22 Mariola Żak – Główny Specjalista ds. animacji kultury

    Stanowisko ds. informatyki i grafiki komputerowej

    23 Daniel Piwowarczyk – Grafik

  9. luz pisze:

    Drodzy komentujący jak zabieracie głos sprawie to proszę sprawdzić wszystkie fakty:
    1. Organizatorem wystawy jest Muzeum Regionalne w Pińczowie nie PSCK – dwie osobne jednostki;
    2. Co do oceny pracy Pani Dyrektor się nie wypowiadam ale oglądając wypowiedź Radnego Rady Miejskiej w Pińczowie – Pana Jaklewicza – ocena pracy nie jest pozytywna – https://pinczow.esesja.pl/transmisja/34674/sesja-rady-w-dniu-wtorek-7-lutego-2023.htm od 3:07:00

    Wszędzie jest dobrze, tam gdzie nas nie ma. A pan redaktor jest typowym przykładem tak znanego powiedzenia „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Jako mieszkaniec Pińczowa dużo bym dał aby Pińczów tak wyglądał i tak się rozwijał jak Busko, i nie jestem osamotniony w tych poglądach – proszę wejść na jakiekolwiek forum Pińczowa np: Nowy Pińczów

  10. Olek pisze:

    W Pińczowie wiedzą jak z niczego zrobić coś. W Busku natomiast z czegoś robi się wielkie nic.
    Stawiam dolary przeciwko orzechom, że u nas żadnej galerii porządnej nie będzie. Od czasu do czasu wrzucą jakieś dziadostwo, byleby coś było. A dlaczego? Bo bsck jest obecnie marne. Tę marność widać było chociażby na ubiegłotygodniowym konkursie wokalnym, podobno ogólnopolskim, gdzie nawet nie potrafiono nastroić fortepianu! Wstyd przed uczestnikami jak cholera.

  11. abc do luz 27 LUTEGO 2023 O 10:53 pisze:

    ”Co do oceny pracy Pani Dyrektor się nie wypowiadam ale oglądając wypowiedź Radnego Rady Miejskiej w Pińczowie – Pana Jaklewicza – ocena pracy nie jest pozytywna – https://pinczow.esesja.pl/transmisja/34674/sesja-rady-w-dniu-wtorek-7-lutego-2023.htm od 3:07:00” nie słuchałem, nie mam teraz czasu, ale mam pytanie czy w Pińczowie radni są podobni do tych w BZ? jeśli tak to ja nie muszę już słuchać Pana Jaklewicza

  12. Pińczów pisze:

    Do luza:
    Obejrzałem wypociny pana radnego bo rzeczywiście chciałem posłuchać opinii o negatywnym funkcjonowaniu muzeum.

    Hehehehehehehehehehehehehe 🙂

    Chłopina „pofatygowała się” tam chyba po raz pierwszy w życiu tylko po to aby szukać dziury w całym.
    Pińczowie! Ekipa w waszym Muzeum robi świetną robotę! Nie słuchajcie dziadka, który ma fiu bździu w głowie tylko idźcie sami na wystawy, zobaczcie i doceńcie robotę.

  13. smart do: luz 27 LUTEGO 2023 O 10:53 pisze:

    By oceniać czyjąś pracę tu oważam, że należy wpierw samem mieć się czym pochwalić. Czy możesz przedstawić jakieś dossier Pana Jaklewicza?

  14. główka pracuje do Olek 27 lutego 2023 o 12:20 pisze:

    ”W Pińczowie wiedzą jak z niczego zrobić coś. W Busku natomiast z czegoś robi się wielkie nic.
    Stawiam dolary przeciwko orzechom, że u nas żadnej galerii porządnej nie będzie. Od czasu do czasu wrzucą jakieś dziadostwo, byleby coś było. A dlaczego? Bo bsck jest obecnie marne. Tę marność widać było chociażby na ubiegłotygodniowym konkursie wokalnym, podobno ogólnopolskim, gdzie nawet nie potrafiono nastroić fortepianu! Wstyd przed uczestnikami jak cholera.” może nie jest tak źle jak piszesz? może ten rozstrojony fortepian to było celowe sprytne zamierzenie konkursowe? Może organizatorzy uznali, że jak ktoś jest dobry to zaśpiewa przy akompaniamencie rozstrojonego fortepianu dając tym dowód swoich dużych umiejętności? nie oceniaj więc pochopnie BSCK 🙂

  15. Przechowalnia? pisze:

    32 pracowników
    4 zajmujeuje się kulturą.
    3 księgowe
    8 pracowników administracji

    Co to jest?
    Co to za działalność√, że takie wielkie biuro? Jakaś fabryka tam jest w piwnicy?

  16. prawda czasu prawda ekranu DO: główka pracuje do Olek 27 lutego 2023 o 12:20 pisze:

    to niby, że w BSCK od 2 lat MisiaII kręcą? 😅 https://youtu.be/NE4LfdZkB8s

  17. JUŻ NIEDŁUGO WYBORY pisze:

    A BURMISTRZ SIKORA TO O TYM NIE WIE , CZY MOZE NIE CHCE WIEDZIEĆ ,PRZECIEZ TO ZONA JEGO KOLEGI . A MOZE PAN PRZEW. RADY BURCHAN BY POMÓGŁ SPRAWDZIĆ CO ROBIA 2 DYREKTORKI W BSCK I ZA CO TAK NAPRAWDE BIORA POBORY. JUŻ JEDNA PRACOWAŁA W URZEDZIE TO POKAZAŁA CO POTRAFI. ABY DO WYBORÓW !!!!!!!!!!

  18. luz pisze:

    Luz do Smart
    „By oceniać czyjąś pracę tu oważam, że należy wpierw samem mieć się czym pochwalić.” – masz rację. I polecam każdemu tu piszącemu i na każdym innym forum aby najpierw pomyśleć czym ja się mogę pochwalić i co zrobiłem, a dopiero oceniać pracę innych. A jak komuś nie pasuje praca Radnego, Burmistrza to już za rok wybory. Proszę startować, wygrać wybory i realizować własną wizję rozwoju miasta, gminy. A jak Cię nie wybiorą to oznacza że twa wizja jest do ….
    Pozdrawiam wszystkich krytykujących

  19. Andrzej do JUŻ NIEDŁUGO WYBORY 27 LUTEGO 2023 O 15:07 pisze:

    ” JUŻ JEDNA PRACOWAŁA W URZEDZIE TO POKAZAŁA CO POTRAFI. ABY DO WYBORÓW !!!!!!!!!!” co pokazała?

  20. Ola do Andrzej do JUŻ NIEDŁUGO WYBORY 27 LUTEGO 2023 O 15:07 pisze:

    jak to co pokazała? wyraźnie jest napisane: CO POTRAFI

  21. Andrzej do Ola do Andrzej pisze:

    no dobrze, to teraz zapytam o to co ona potrafi?

  22. ZK Do: Andrzej do Ola do Andrzej 27 LUTEGO 2023 O 17:41 pisze:

    hohoho! ponoć ona potrafi baaaardzo dużo 🤣 to co ona potrafi to ponoć najlepiej wie siwy kogucik 🤣

  23. Wiejski głupek pisze:

    Luz, wyluzuj! Przy wyborach wizja nie ma nic wspólnego z wyborem. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Dopiero później poparcie partyjne.

  24. Olek pisze:

    Potrzebuję pralki. Kontakt przez sms 790493192.

  25. "Po owocach ich poznacie" do : luz 27 LUTEGO 2023 O 15:26 pisze:

    „Luz do Smart
    „By oceniać czyjąś pracę tu oważam, że należy wpierw samem mieć się czym pochwalić.” – masz rację. I polecam każdemu tu piszącemu i na każdym innym forum aby najpierw pomyśleć czym ja się mogę pochwalić i co zrobiłem, a dopiero oceniać pracę innych. A jak komuś nie pasuje praca Radnego, Burmistrza to już za rok wybory. Proszę startować, wygrać wybory i realizować własną wizję rozwoju miasta, gminy. A jak Cię nie wybiorą to oznacza że twa wizja jest do ….”
    dobrze prawicie, ale zapominacie, że są jeszcze inne, wyższe rangą zasady oceny. Tak jak sygnały policjanta drogówki są ważniejsze od znaków drogowych, tak tutaj ważniejsza jest biblijna zasada ujęta w słowach: „Po owocach ich poznacie”.

  26. SKANDAL do: W BSCK etaty mnożą się jak króliki w Australii?: w maju 2019 r.: 23 pracowników, w listopadzie 2021 r.: 32 pracowników pisze:

    Na dzień 28.02.2023 w BSCK już nie 32 osoby są zatrudnione ale 38 osób! Skandal! BSCK jest idealnym przykładem, na którym można zaobserwować rozrost biurokracji https://www.umig.busko.pl/dane-teleadresowe-bsck/17086-buskie-samorzadowe-centrum-kultury.html:

    19.12.2019: 23 pracowników
    10.11.2021: 32 pracowników
    28.02.2023: 38 pracowników
    Jak tak dalej pójdzie to nie będę zdziwiony jeśli za rok o tej porze w BSCK będzie pracować 50 osób, w buskiej kultrze będzie się dziać tyle co teraz, albo jeszcze mniej.

    Buskie Samorządowe Centrum Kultury
    w Busku-Zdroju
    al. Mickiewicza 22
    28-100 Busko-Zdrój

    tel. 41 370 54 00

    https://www.bsck.busko.pl/

    e-mail: sekretariat@bsck.busko.pl

    Dyrektor BSCK
    Maria Wiśniewska

    Struktura organizacyjna Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku-Zdroju

    Dyrekcja

    1. Maria Wiśniewska Dyrektor BSCK m.wisniewska@bsck.busko.pl – 41 370 54 00
    2. Katarzyna Legawiec Zastępca Dyrektora k.legawiec@bsck.busko.pl – 41 370 54 06

    Dział Finansowo-Księgowy (FK)

    3. Lidia Kosiuba Główny Księgowy l.kosiuba@bsck.busko.pl 41 370 54 20
    4. Małgorzata Malczewska księgowy m.malczewska@bsck.busko.pl 41 370 54 20
    5. Katarzyna Szczukiewicz-Kalużna księgowy k.kaluzna@bsck.busko.pl 41 370 54 20

    Dział Turystyki (TT)

    41 370 54 10

    6. Małgorzata Donoch Kierownik działu m.donoch@bsck.busko.pl – 41 370 54 17
    7. Aleksandra Grabowska specjalista ds. obsługi turysty a.grabowska@bsck.busko.pl – 41 370 54 30
    8. Aleksandra Adlis specjalista ds. turystyki i promocji a.adlis@bsck.busko.pl – 41 370 54 30
    9. Ewelina Bławat specjalista ds. obsługi turysty e.blawat@bsck.busko.pl – 41 370 54 30
    10. Patrycja Majcher specjalista ds. obsługi turysty p.majcher@bsck.busko.pl
    11. Dorota Pila specjalista ds. obsługi turysty d.pila@bsck.busko.pl
    12. Samanta Borek specjalista ds. obsługi turysty s.borek@bsck.busko.pl – 41 370 54 30
    13. Maciej Dzieciątkowski specjalista ds. turystyki i promocji m.dzieciatkowski@bsck.busko.pl – 41 370 54 15

    Dział Kultury (KT)

    14. Anna Stępień Kierownik działu a.stepien@bsck.busko.pl – 41 370 54 19
    15. Mariola Żak główny specjalista ds. animacji kultury m.zak@bsck.busko.pl – 41 370 54 27
    16. Tomasz Śledź specjalista ds. organizacji pracy artystycznej t.sledz@bsck.busko.pl – 41 370 54 19
    17.Joanna Małkowska specjalista ds. organizacji pracy artystycznej j.malkowska@bsck.busko.pl – 41 370 54 19

    Dział Administracji (AD)

    41 370 54 29

    e-mail: sekretariat@bsck.busko.pl
    18. Edyta Pakosińska Kierownik działu e.pakosinska@bsck.busko.pl – 41 370 54 29
    19. Patrycja Furman-Kaszuba specjalista ds. kadr i administracji p.furman@bsck.busko.pl – 41 370 54 29
    20. Dorota Sokołowska pracownik gospodarczy
    21. Celina Milewicz pracownik gospodarczy
    22. Anna Cieplińska pracownik gospodarczy
    23. Agnieszka Sadowska pracownik gospodarczy

    Dział Techniczny (TC)

    24. Przemysław Drzazga Kierownik działu p.drzazga@bsck.busko.pl – 41 370 54 32
    25. Jacek Kalużny specjalista ds. automatyki j.kaluzny@bsck.busko.pl – 41 370 54 33
    27. Sergiusz Wachowski specjalista ds. obsługi urządzeń audiowizualnych
    i akustycznych s.wachowski@bsck.busko.pl
    28. Mirosław Styczeń specjalista ds. kinematografii i obsługi urządzeń elektrycznych kultura@bsck.busko.pl
    29. Ryszard Rogowski konserwator, kierowca
    30. Marek Makowski konserwator
    31. Jacek Bławat konserwator
    32. Rafał Walas konserwator
    33. Damian Kawalec konserwator
    34. Paweł Szumilas pracownik gospodarczy

    Dział Komunikacji i Promocji (KP)

    35. Dariusz Garlej Kierownik Działu d.garlej@bsck.busko.pl – 41 370 54 14
    36. Dominika Gozdek specjalista ds. komunikacji i promocji d.gozdek@bsck.busko.pl – 41 370 54 05
    37. Aleksandra Grabowska specjalista ds. komunikacji i promocji a.grabowska@bsck.busko.pl – 41 370 54 14
    38. Daniel Piwowarczyk specjalista ds. komunikacji informatyki i grafiki d.piwowarczyk@bsck.busko.pl – 41 370 54 05

  27. Do powyżej pisze:

    Ooooo firma rodzinna..

  28. Familiada do Do powyżej pisze:

    Tak. Masz rację. 6 jest bodaj ciotką 5.

  29. 5 mln zł w gotówce. Według śledczych w latach 2020–2022 w podległym warszawskiemu ratuszowi Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania miało dochodzić do ustawiania intratnych przetargów na zagospodarowanie odpadów. A W BUSKU? pisze:

    warszawa.tvp.pl/66872951/cba-zatrzymalo-bylego-ministra-skarbu-obecnie-sekretarza-warszawy-wlodzimierza-k

    Według śledczych w latach 2020–2022 w podległym warszawskiemu ratuszowi Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania miało dochodzić do ustawiania intratnych przetargów na zagospodarowanie odpadów.

    Kluczową rolę w tym procederze miał odgrywać Baniak. Według śledczych za załatwienie opiewających w sumie na 600 mln zł kontraktów miał otrzymać blisko 5 mln zł w gotówce.

    Jak informowały media, służby sprawdzają, „czy Baniak dzielił się otrzymywanymi pieniędzmi z innymi osobami, w tym z sekretarzem Warszawy Włodzimierzem K. nadzorującym stołeczny rynek śmieci, wcześniej prezesem MPO”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl