W progi Boże w godnym ubiorze - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

W progi Boże w godnym ubiorze

21 sierpnia 2019 | Gosc.pl ks. Marcin Nabożny 2 lipca 2019 / Jarosław Kruk 21.08.2019 | | 1 komentarz

Nie chcemy nikogo obrażać. Pragniemy jedynie uświadomić wielu dobrym ludziom, że ich strój czasami nie jest godny miejsca – mówi na stronie portalu Gosc.pl prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Halina Szydełko.

Parafia św. Brata Alberta w Busku-Zdroju.  / fot. Jarosław Kruk

ks. Marcin Nabożny: – Akcja Katolicka przygotowała plakat w którym dopomina się o godny strój w Kościele. Skąd taki pomysł?

Halina Szydełko: – Myślę, że to istotne. Ktoś może powie: są inne ważniejsze sprawy, ale pamiętajmy: kto nie jest wierny w rzeczach małych, jak może być wierny w wielkich?  Liczymy, że nasza kampania spotka się ze zrozumienie. Nie chcemy nikogo obrażać. Pragniemy jedynie uświadomić wielu dobrym ludziom, że ich strój czasami nie jest godny miejsca. Może trzeba aby powiedzieli to ludzie świeccy, nie tylko kapłani.

Wiele osób uważa, że nie ma znaczenia, w co się ubierzemy, ważne abyśmy w ogóle do kościoła przyszli.

– Nie mogę się z tym zgodzić. „Przyjacielu, jakżeś tu wszedł nie mając stroju weselnego” (Mt 22,12). Czytając te słowa Ewangelii Świętego Mateusza, mamy świadomość, że odnoszą się do czegoś więcej niż stroju. To dusza ma być przygotowana na spotkanie z Bogiem. Ma być godna tego zaszczytu. Czy jednak strój nie jest ważny? Skoro Jezus posłużył się takim przykładem, to znaczy, że to, w co jesteśmy odziani też ma swoje znaczenie. Strój oddaje nasz stosunek do rangi wydarzenia. Inaczej ubierzemy się na spotkanie towarzyskie, a inaczej na oficjalną uroczystość w gronie ludzi, którzy oczekują od nas szacunku. Niestety, dziś coraz trudniej o wyczucie co jest stosowne na konkretną okazję.

Zmieniają się obyczaje. Dziś ludzie nie przywiązują już takiego znaczenia do ubioru. Lubią czuć się swobodnie.

– To nie do końca jest prawdą. Widzimy przecież  pracowników znanych firm na co dzień w garniturach i kostiumach. To z szacunku dla klienta i dbałości o wizerunek firmy. A co z szacunkiem dla Boga?

A zatem jaki powinien być ten strój? – cały artykuł na źródłowej stronie Gosc.pl – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “W progi Boże w godnym ubiorze”

  1. Kamila pisze:

    Ale to głupie… Pan Bóg (jeśli takowy istnieje…) wg. Testamentu stworzył człowieka nagim ? I co dalej? Mamy się wstydzić własnego ciała? I ubierać „odpowiednio”? Dla kogo odpowiednio? Dla tego wyimaginowanego starca z siwą brodą, zasiadającego na „tronie niebieskim”? ? Bo patrzy i się oburza? Fakt, człowiek jest brzydki – blady, nieowłosiony, czasem koślawy i gruby, stary… Ale takiego go Pan Bóg stworzył więc w czym problem? ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl