W Pińczowie przegląd filmowy „Natura Kina”. Wczoraj spotkanie z Edytą Jungowską i Andrzejem Barańskim, dziś z Emilią Krakowską i Magdaleną Popławską [FOTO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

W Pińczowie przegląd filmowy „Natura Kina”. Wczoraj spotkanie z Edytą Jungowską i Andrzejem Barańskim, dziś z Emilią Krakowską i Magdaleną Popławską [FOTO]

23 września 2022 | | | 3 komentarze

Pochodzący z Pińczowa reżyser i scenarzysta Andrzej Barański oraz aktorka Edyta Jungowska byli gośćmi pierwszego dnia przeglądu filmowego „Natura Kina” w Pińczowie. informuje 22.09.2022 portal Radio Kielce

22.09.2022. Pińczów. Festiwal Filmowy „Natura Kina”. Na zdjęciu (od lewej): filmoznawca Łukasz Maciejewski’, aktorka Edyta Jungowska’ i pochodzący z Pińczowa reżyser Andrzej Barański’. / Fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

Andrzej Barański to rodowity pińczowianin, określany mianem mistrza polskiego kina. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że kultura odgrywa w jego życiu ważną rolę. W związku z tym, jest zachwycony działalnością Pińczowskiego Samorządowego Centrum kultury.

– Mało uczestniczę, ale uważnie śledzę, co się dzieje w Pińczowie i jestem tym mocno zbudowany. Widzę rozpiętość działań kulturalnych, które nie ograniczają się tylko do biernego odbioru. Funkcjonowanie tego domu kultury rzeczywiście spełnia główne założenia przyciągnięcia ludzi do kultury – mówił.

Czwartkowe autorskie spotkanie wzbogacone zostało projekcją filmów Andrzeja Barańskiego: „Nad rzeką, której nie ma” oraz „Moja córeczka”. W obsadzie ekranizacji jednego z najlepszych utworów prozatorskich Tadeusza Różewicza znalazła się Edyta Jungowska’, która trzykrotnie występowała w produkcjach Andrzeja Barańskiego.

– To znakomita sztuka. Rzadko oglądam realizacje, w których występuję, a tę sztukę oglądałam dwukrotnie. Moja przygoda z filmem zaczęła się w liceum. Miałam wówczas 16 lat i uczęszczałam do kółka teatralnego Haliny Machulskiej. Wówczas zagrałam w serialu „Szaleństwa panny Ewy”. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcę zostać aktorką – mówiła.

Ci, którzy wzięli udział w przeglądzie podkreślali, że… cały artykuł i galeria zdjęć na źródłowej stronie Radia Kielce


Piątek (23 września):

Godz. 16.30 – Spotkanie z Magdaleną Popławską

Godz. 17.15 – Projekcja filmu „Łowcy miodu” reż. Krystian Matysek (2016)

Godz. 18.30 – Spotkanie z Emilią Krakowską

Godz. 19.15 – Projekcja filmu „Brzezina” reż. Andrzej Wajda (1970)

Przeglądowi towarzyszą warsztaty filmowania przyrody, wystawa makrofotografii przyrodniczej i wystawy malarskie. Udział w spotkaniach i projekcjach filmowych jest bezpłatny – obowiązują wejściówki, które dostępne są w sekretariacie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Wychodząc, można je wymienić na sadzonki drzew m.in. buków, sosen i dębów przekazane przez Nadleśnictwo Pińczów.


Pińczów, 22.09.2022: Przegląd filmowy „Natura Kina” i Muzeum Regionalne w Pińczowie♂ / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

◙ Podobne informacje:

RK: Znani aktorzy zawitają do Pińczowa. 22 i 23 września miasto będzie ponidziańską stolicą filmu

PSCK: Od Nanda Devi do zimowego K2 – opowieść Piotra Trybalskiego o polskim himalaizmie

I ❤ Ponidzie: Pińczów światłem malowany

Bcpl: Spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą w BSCK, 29.07.2020 [VIDEO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “W Pińczowie przegląd filmowy „Natura Kina”. Wczoraj spotkanie z Edytą Jungowską i Andrzejem Barańskim, dziś z Emilią Krakowską i Magdaleną Popławską [FOTO]”

 1. Roman pisze:

  Pani Edyta to moja ulubiona aktorka, szkoda, że nie udało mi się uczestniczyć.

 2. do pseudo-redaktora Kruka pisze:

  Wsadź sobie w miejsce wiadime informację PO FAKCIE.

  Może czytelnicy też by chcieli wziąć udział, ale na tym portalu to tylko po wydarzeniu zdjęcia zobaczyć mogą…

 3. Jarosław Kruk, redaktor do: do pseudo-redaktora Kruka 27 WRZEŚNIA 2022 O 15:26 pisze:

  Witam Szanownego Komentatora!

  z treści wpisu odczytuję – chyba słusznie – wzburzenie i żal autora… Przykro mi bardzo z tego powodu. Impreza PSCK była bardzo ciekawa, atmosfera bardzo przyjazna, goście znakomici – rozumiem więc żal, bo w istocie jest czego żałować.

  Odnośnie zarzutu „PO FAKCIE” dyskretnie pozwolę sobie zauważyć, iż jest on sformułowany niesłusznie, gdyż informację o tym wieczorze z Andrzejem Barańskim i Edytą Jungowską w pińczowskim Belwederze 22.09.2022, opublikowałem dzień wcześniej, 21.09.2022: „RK: Znani aktorzy zawitają do Pińczowa. 22 i 23 września miasto będzie ponidziańską stolicą filmu” [https://infobusko.pl/rk-znani-aktorzy-zawitaja-do-pinczowa-od-22-wrzesnia-miasto-stanie-sie-ponidzianska-stolica-filmu/]

  z głębokim poważaniem
  Jarosław Kruk, redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl