Viktoria! AKS1947 Busko-Zdrój zwyciężył w Kajetanowie LKS Lubrzankę 3:2! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Viktoria! AKS1947 Busko-Zdrój zwyciężył w Kajetanowie LKS Lubrzankę 3:2!

5 października 2020 | Jarosław Kruk 05.10.2020 | | 3 komentarze

W sobotnim spotkaniu IV ligi świętokrzyskiej zawodnicy AKS 1947 Busko-Zdrój pokonali w Kajetanowie miejscową drużynę LKS Lubrznka 3:2 i zdobyli 3 punkty. To pierwsze od dłuższego czasu zwycięstwo buskiej jedenastki jest cenne tym bardziej, że odniesione zostało na stadionie przeciwnika.

48 osobowa widownia – jak informuje portal „Łaczy nas piłka  – która przyszła na stadion w Kajetanowie była świadkiem pięciu bramek. Po obiecującym początku i golu dla AKS 1947 18′ Miłosz Jabłoński, gospodarze wzięli się do pracy i po ośmiu minutach odrobili stratę, Patryk Zawierucha 26′. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie to Lubrzanka wyszła na prowadzenie,  Szymon Gryz 54′, jednak szybko wyrównującą bramkę dla Buska zdobył 62′ Piotr Radwański. Wygraną i 3 punkty dla słonecznego AKS 1947 zdobył w doliczonym czasie 90’+1 Mateusz Janiec.

Na @stronie zdrojbusko.futbolowo.pl trener Mariusz Kośmider tak skomtował spotkanie:

W Kajetanowie dobrze weszliśmy w mecz. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Mateusz Janiec trafił w słupek, Tomek Raczyński minimalnie przestrzelił nad poprzeczką. Kolejna akcja Mateusza przyniosła już gola Miłosza Jabłońskiego. Niestety przeciwnikowi udało się odpowiedzieć golem po stałym fragmencie gry. W drugiej połowie mecz stal się bardzo zacięty i wyrównany. Rywale wyszli na prowadzenie 2-1. Jednak dobrze zareagowaliśmy na straconego gola. Szybko doprowadziliśmy do remisu za sprawą Piotra  Radwańskiego i przytomnym zachowaniu pod bramką Damiana Pietrasa. Lubrzanka pomimo swoich okazji nie zdołała strzelić następnej bramki, natomiast my graliśmy konsekwentnie do końca. Po akcji i golu Mateusza Jańca w ostatnich minutach przywozimy z Kajetanowa 3 pkt. Drużyna– cała wypowiedź nowego szkoleniowca i grający skład na źródłowej stronie zdrojbusko.futbolowo.pl – po kliknięciu na link

polskieligi.net [03.10.2020]: – Lubrzanka Kajetanów – AKS 1947 Busko Zdrój

Jarosław Kruk: Zła passa porażek w końcu została została przerwana. Brawa dla trenera , brawa dla zawodników!
Rok temu spotkanie obu drużyn zakończyło się podobnym rezultatem 3:2ale w 2015, spoglądając wstecz na @stronach portalu polskieligi.net można zobaczyć to Kajetanów był górą i pokonał Busko 2:0.

Biorąc pod uwagę te rezultaty i patrząc na zdjęcia stadionu w Kajetanowie google.com i poniższe Radia Kielce (pochodzą z 2017 r. ale przypuszczam, że niewiele różny jest stan obecny) może warto zadać sobie pytanie jaki wpływ na grę i osiągane wyniki mają: stadion, trener, zawodnicy?

○ fot.  Marzena Mąkosa ; Radio Kielce

◙ Podobne informacje:

Radio Kielce [02.08.2017]: – W Lubrzance Kajetanów idzie nowe – Czwartoligowa Lubrzanka Kajetanów rośnie w siłę organizacyjnie. Po rocznej tułaczce po innych boiskach zespól od tego sezonu będzie grał u siebie na całkiem nowym, większym i lepszym obiekcie niż to było dotychczas.

Historyczny mecz AKS 1947 Busko-Zdrój vs PARTYZANT Radoszyce, wynik 3:4

Dotkliwa porażka AKS 1947 Busko-Zdrój 1:5 w meczu z Olimpią Pogoń Staszów. Dymisja trenera Arczewskiego. Nowy szkoleniowiec

AKS 1947 Busko-Zdrój vs. GKS Rudki. Przegrana 0:1 [foto/video]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “Viktoria! AKS1947 Busko-Zdrój zwyciężył w Kajetanowie LKS Lubrzankę 3:2!”