Uwaga seniorzy! Nowa metoda oszustów na wyłudzenie pieniędzy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Uwaga seniorzy! Nowa metoda oszustów na wyłudzenie pieniędzy

4 września 2018 | Katarzyna Podraza - Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

– Świętokrzyscy funkcjonariusze nie prowadzą w prywatnych domach spisów rzeczy wartościowych – informuje Radio Kielce Artur Majchrzak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak się okazuje, przestępcy nie próżnują i wciąż  wymyślają nowe metody wyłudzenia oszczędności od starszych osób wykorzystując ich łatwowierność.

źróło: dziennikzwiazkowy.com

Znane są metody „na elektrownię”,  „na wnuczka”, „na hydraulika”, a nawet „na skarbówkę”. Seniorzy od lat padają ofiarą oszustów, którzy chcą od nich różnymi metodami wyłudzić pieniądze. Obecnie zaczęli stosować nowy fortel.

– Do osób w podeszłym wieku dzwonią lub przychodzą fałszywi policjanci i informują o konieczności spisu wartościowych rzeczy i gotówki pod pozorem ewidencjonowania w policyjnych zbiorach, co jest przydatne w razie ich utraty. Podczas rzekomych policyjnych spisów dochodzi do kradzieży majątku – informuje Artur Majchrzak.

Jak dodał, policjanci nigdy nie proszą o wydawanie żadnych pieniędzy, czy innych rzeczy wartościowych. Jeżeli ktoś przedstawia się za funkcjonariusza i żąda przekazania pieniędzy, bądź dostępu do konta, czy też chce spisywać nasz majątek bądźmy pewni, że mamy do czynienia z oszustem i zawsze prośmy o wylegitymowanie się.

źródło: Radio Kielce – Uwaga seniorzy! Nowa metoda oszustów na wyłudzenie pieniędzy

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl