UMiG: KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ z dnia 12.03.2020 r. w sprawie działań Gminy Busko-Zdrój związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG: KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ z dnia 12.03.2020 r. w sprawie działań Gminy Busko-Zdrój związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

13 marca 2020 | umig.busko.pl 12.03.2020 / Jarosław Kruk 13.03.2020 | | 30 komentarzy

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ
z dnia 12.03.2020 r.
w sprawie działań Gminy Busko-Zdrój związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19

źródło: fb ; Wikipedia

Szanowni Państwo!

W związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia dotyczącą wydania rozporządzenia wprowadzającego stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce informuję, że od dnia 13.03.2020 r. ograniczony zostanie ruch i obsługa interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

Na czas nieokreślony zamknięte zostaną drzwi główne od ul. Mickiewicza a wejście do budynku możliwe będzie jedynie od strony parkingu wejściem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Do użytku publicznego pozostaje jedynie prawe skrzydło parteru, gdzie poza Biurem Obsługi Interesanta dostępni będą pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego i spraw obywatelskich oraz Wydziału Finansowo-Budżetowego. Pozostała część budynku, w tym kasa Banku Spółdzielczego w lewym skrzydle parteru, pozostanie zamknięta do odwołania.

Wpłaty zobowiązań na rzecz gminy należy dokonywać bez pobierania dodatkowych opłat w kasach Banku Spółdzielczego przy ul. Batorego. Rekomenduje się również aby do minimum ograniczyć wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju a wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie, mailowo lub poprzez inne dostępne środki zdalnej komunikacji.

O ewentualnych dalszych decyzjach związanych z ograniczeniem transmisji wirusa COVID-19 będziemy informować na bieżąco. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy Państwa o wyrozumiałość.

Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ].

2  źródło: umig.busko.pl

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

30 odpowiedzi na “UMiG: KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY BUSKO-ZDRÓJ z dnia 12.03.2020 r. w sprawie działań Gminy Busko-Zdrój związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19”

 1. Buszczanka pisze:

  Szanowny Panie Burmistrzu, czytam z uwagą, że w związku z koronawirusem władze Buska podjęły decyzję o zabarykadowaniu się w Urzędzie. Domyślam się, że w to trosce o własne bezpieczeństwo. Faktem jest, że ktoś musi rządzić. Ale bardzo chciałabym się dowiedzieć jakie Szanowne buskie władze podjęły decyzje odnośnie bezpieczeństwa nas mieszkańców? Bo jak nas zabraknie to kim Państwo będziecie rządzić i kto będzie płacił Wam pensje?

 2. klaps pisze:

  Szanowny Panie Burmistrzu, a jak jest przygotowane MPGK nie wyobrażam sobie, że nie będą odbierane śmieci od mieszkańców lub nie będzie dostarczana woda dla mieszkańców.

 3. RG pisze:

  Szanowny Panie Burmistrzu, a co z MGOPS? czy pomoc świadczona będzie też tylko w przedsionku? czy pracownicy MGOPS będą odwiedzać potrzebujących, czy teraz potrzebujący będą sami musieli się zgłaszać po pomoc?

 4. O Boże pisze:

  Wy kurwa chyba nie rozumiecie co się dzisiaj dzieje macie siedzieć na dupie o tyle. To nie są wakacje lub ferie to jest epidemia więc musicie zrozumieć że pewne rzeczy będą ukrucone.

 5. do O Boże pisze:

  MACIE SIEDZIEĆ NA DUPIE! i to rozumiem! to jest komunikat! zwięzły, treściwy, konkretny! wszystko wiadomo, wszelkie wątpliwości ukrÓcone, thaks!

 6. Buskowianka pisze:

  Pomyslmy o kuracjuszach ktorzy zjezdzaja sie z calej Polski na nowe turnusy. Ciekawe co nam przywioza?Samo zamknięcie urzędu nic nie da. Przecież w sanatoriach pracują nasi znajomi, rodzina.

 7. Buskowianka pisze:

  Co z tego że zostaniemy w domu. Jak ktoś musi iść i obsługiwać kuracjuszy. Wykonywać zabiegi itp. Tam dopiero jest skupisko ludzi.

 8. ??? pisze:

  no właśnie, Panie Burmistrzu co z kuracjuszami? co z sanatoriami?

 9. Oho pisze:

  W Polsce powinno się radykalnie złagodzić i zlikwidować wirusa.
  Zamknąć granice kraju by tylko towar mógł dojeżdżać, wprowadzić godzinę policyjna, większe prawa dla policji w przypadku gdzie ludzie nie chcą iść do domu lub uciekają z kwarantanny,pozamykac hotele sanatoria itp. By społeczeństwo mogło stanąć a państwo mogło działać.
  Ale niestety z uwagi na prawa człowieka jak i opozycję tak nie będzie bo zaraz będzie darcie dyktatura itp.

 10. Do redakcji pisze:

  Panie Kruku echo daje że kielce nieprzygotowane na wirusa bo Nima środku dezynfejujacych do autobusów.

 11. Mieszkanka pisze:

  No tak najlepiej chronić urzędników, nauczycieli (bo najbardziej narażeni) a co z pracownikami sanatoriów? Kiedy w końcu zostaną wstrzymane przyjazdy kuracjuszy? Przecież te wszystkie działania nie mają sensu jeśli do miasta będą się nadal zjezdzac ludzie z całej Polski…

 12. Do mieszkanki pisze:

  Tak jesteś przerażona to pisz do umig do sanatoriów do starostwa do władz województwa i do centralnego PISu.
  Zacznij coś działać!!

 13. do powyżej pisze:

  Jeśli chodzi o sanatoria itp prywatne lokale to właściciele muszą podjąć decyzję a nie umig starostwo um czy centrale władze. Umig się zabezpieczylo starostwo też policja też szpital i dowidzenia.

 14. do: klaps pisze:

  Tobie MPGK wodę do domu w butelkach dostarcza? Bo reszta ma z rurociągu.

 15. Adam do klapsa pisze:

  Na to wygląda haha

 16. Klaps pisze:

  Czytaj ze zrozumieniem.

 17. Ehhhh pisze:

  Klapsie czyli ty chcesz by więcej osób się zarazilo??
  Teraz obywatel ma sam o siebie zadbać

 18. Haha pisze:

  No klapsik jakiś psychol ale tu dużo takich

 19. Oho pisze:

  W końcu PIS ma jaja na radykalne restrykcje !!!!

 20. sklepowa pisze:

  Szanowny Panie Burmistrzu, widzę, że w związku z koronawirusem podjął Pan decyzję o zabarykadowaniu się z urzędnikami w Urzędzie. Zapewne to w trosce o własne zdrowie. Ja jestem ekspedientką w sklepie bliskiego Pana sercu PSS Społem. U nas każdego dnia tysiące klientów robi zakupy, 10 razy więcej osób niż w UMIG i mimo to sklep jest szeroko otwarty. Czy ja i inni pracownicy sklepów jesteśmy gorszym sortem niż urzędnicy? Jeśli Pan zamknął UMIG dla klientów to uprzejmie proszę również zamknąć sklepy, wprowadzić sprzedaż przez okienko by nas również zabezpieczyć przed wirusem. Z góry dziękuję.

 21. Do sklepowej pisze:

  Ale UMIG nie może zamknąć sklepów tak jak np marketów lub robić ograniczenia. Od zamykania sklepów jest władza centralna czyli PIS i żeby nie było paniki a ni problemów z dostawami żywności to nie ma zakazu.

 22. Oby tak nie bylo pisze:

  Trzeba zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt np zaraża się jeden z pracowników odbierających śmieci i zaraz na kwarantannę idza wszyscy pozostali. I co wtedy kto odbierze śmieci. W tedy mamy epidemie sanitarna. MYŚLĘ ŻE TO BARDZO WAŻNE UWAGA PORUSZONE PRZEZ POPRZEDNIKA. nie wspomnę o oczyszczalni ścieków i pompowni pompowni wody.

 23. Uuu pisze:

  I od dzisiaj wszystkie sanatoria na terenie całego kraju zamknięte

 24. Lecim pisze:

  Jebut 103 zakażenia i 3 trupy

 25. Busko pisze:

  Rozumiem iż władze dbają o mieszkańców Buska… Kasa w gminie zamknięta ale za to wpłacamy pieniążki w kasie Banku Spółdzielczego – gdzie pracują przecież kosmici z Marsa ( oni się nie zaraża)

 26. Profesjonalizm pisze:

  Rozumiem iż władze dbają o mieszkańców Buska… Kasa w gminie zamknięta ale za to wpłacamy pieniążki w kasie Banku Spółdzielczego – gdzie pracują przecież kosmici z Marsa ( oni się nie zaraża)

 27. banda pozerów a nie menadżerów pisze:

  Ja od dawna uważam, że burmistrz i cała reszta to banda pozerów a nie menadżerów, teraz to widać wyraźnie

 28. Do powyżej pisze:

  Haha oj kogoś ciśnie znowu na buska władze.
  Buska władza słucha się centralnych restrykcji PISu czyli budynki publicznego użytkowania zamknięte to samo magistraty itp.
  Jeśli ktoś ma do tego wonty to jest debilem.
  Dziękuję

 29. do powyżej banda pozerów a nie menadżerów pisze:

  banda pozerów? a może patałachów? hah

 30. W Chinach z koronawirusem walczą totalnie, w BZ burmistrz walczy odsyłając wpłacających z UMIG do kasy w BS pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=J3U2tfsxxik&feature=share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl