UMiG: Do 28 lutego 2023 r. można zgłosić kandydata do tytułu „Buskowianin Roku 2022” - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

UMiG: Do 28 lutego 2023 r. można zgłosić kandydata do tytułu „Buskowianin Roku 2022”

28 lutego 2023 | | | 10 komentarzy

Zgłoszenie wymaga pisemnego wniosku, zgodnego ze wzorem określonym w Regulaminie plebiscytu ,,Buskowianin Roku”: https://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2022/2022_LIV_654.pdf♂

Wzór wniosku: https://dl.umig.busko.pl/…/201901/Buskowianin_Wniosek.pdf♂

Wniosek w zamkniętej kopercie należy dostarczyć do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 27 lub przy ul. Różanej 2, w godz. 8:00 – 16:00 w poniedziałki oraz w godz. 7:00 – 15:00 od wtorku do piątku, z adnotacją: „Buskowianin Roku”.

Kandydatem może być osoba pełnoletnia lub grupa osób pochodzących z terenu gminy Busko-Zdrój, zamieszkujących na tym terenie lub bezpośrednio z nim związanych, które wyróżniały się na tle innych swoją działalnością, na rzecz dobra publicznego, inicjatywą społeczną a także nienaganną postawą etyczno-moralną, szczególnie w okresie 12 miesięcy poprzedzających ogłoszenie plebiscytu. Należy pamiętać, że zgłoszenie kandydata powinno być opatrzone jego pisemną zgodą.

Prawo do zgłoszenia kandydatów mają:

 • mieszkańcy, których wniosek musi być  poparty przez co najmniej 30 osób,
 • burmistrz,
 • grupa radnych w liczbie co najmniej 6 osób,
 • instytucje, organizacje społeczne, gospodarcze, stowarzyszenia a także kościoły i związki wyznaniowe działające na terenie gminy Busko-Zdrój.

Każdy z uprawnionych może zgłosić tylko jednego kandydata.

O tym komu zostanie przyznany tytuł decyduje kapituła, która ma również prawo przyznać dodatkowo dwa wyróżnienia.

Tytuł „Buskowianin Roku” jest wyrazem najwyższego uznania dla osób działających na rzecz społeczności lokalnej Gminy Busko-Zdrój.

źródło: busko.com.pl♂

◙ Podobne informacje:

PKW: POSTANOWIENIE NR 1/2023 KOMISARZA WYBORCZEGO W KIELCACH II z dnia 2 lutego 2023 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego RM w Busku-Zdroju w okręgu wyborczym nr 1 Łukasza Szumilasa

Gala „Buskowianin Roku 2021”. Finał XV edycji konkursu 14 maja w Kościele św. Brata Alberta o 15:00 [@Transmisja LIVE] | JKR: Buskowianin czy Buszczanin, a może Busczanin?..

RK: Jarosław Zatorski „Buskowianinem Roku 2020”

RK: Wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa z tytułem „Buskowianina Roku”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

10 odpowiedzi na “UMiG: Do 28 lutego 2023 r. można zgłosić kandydata do tytułu „Buskowianin Roku 2022””

 1. mieszkaniec pisze:

  Wedlug mnie tytuł Buskowianin 2022 bezsprzecznie należy się Panu Łukaszowi Szumilas owi!

 2. Do mieszkańca pisze:

  Za co?

 3. Marcin Kawalera pisze:

  Czy w tym zacnym gronie jest nasz dobrodziej Burmistrz nasz Buski
  Kim Dzong Un? I co w ogóle u niego słychać?

 4. obywatel pisze:

  Ja proponuje Radnego Wojewodzkiego za kompetencje. Przez pewien krotki okres dzieki Jego kompetencjom Busko bylo reklamowane we wszystkich mediach. Pracowitosc w Sejmiku Wojewodzkim rowniez nie moze przejsc uwadze

 5. trolest pisze:

  Proponuje Pana burmistrza w kategorii upiększanie rdzą

 6. do poprzednika pisze:

  a ja proponuje dla niego inna kategorie – kłamca i oszust,,ewentualnie mściciel,

 7. Atrakcyjny Waldemar pisze:

  Czy to mąż, czy nie mąż, był sprawcą wielu ciąż

 8. Targu w Busku nie wykończyli zaborcy, nie wykończył ani Hitler, ani Stalin, ani komuna, ani Covid. Wygląda mi niestety na to, że chyba nastąpi to teraz! pisze:

  Dziś środa, 1 luty, dzień targowy, mój znajomy udał się więc rano na duży targ przy królowej Jadwigi na zakupy i plotki. To co zobaczył przeszło jego najgorsze wyobrażenia. Gość się przeraził bo około 8 na targu było aż……….2 sprzedających! W ŚRODĘ NA TARGU W BUSKU BYLO 2 SPRZEDAJĄCYCH! Brak mi słów cenzuralnych by wyrazić co o tym myślę! Masakra!

 9. W pisze:

  Zawsze środa to było święto w Busku od samego rana był handelek można było kupić sprzedać dowiedzieć się co się dzieje. Sam pamietam jak pierwsze króle kupiłem w 80 roku to potem przez 10 lat nie brakło nam mięsa.

 10. A - PROPO pisze:

  JA PROPONUJĘ MŚCICIELA BURMISTRZA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl