TK: Egzotyczne i rodzime płazy, gady i owady w Targach Kielce - 12-13 kwietnia - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TK: Egzotyczne i rodzime płazy, gady i owady w Targach Kielce – 12-13 kwietnia

12 kwietnia 2019 | Radio Kielce Izabela Mortas 12.04.2019 07:59 / Jarosław Kruk 12.04.2019 | | 0 komentarzy

Dziś i jutro,  12-13 .04,  w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbywają się Targi Terrarystyczne. W stolicy regionu słynnego śladami tatrapoda pokazywanych jest wiele egzotycznych istot – płazy, owady, pajęczaki czy skorupiaki.

źródło: Targi Kielce

Na tegorocznych Targach Terrarystycznych będą też również rośliny tropikalne i kompozycje roślinne przeznaczone do terrariów, akwariów oraz do tradycyjnych ozdób.  Jedną z największych atrakcji tego wydarzenia będzie pokaz żywych, egzotycznych motyli.

– Firma postawi konstrukcję o wymiarach 6 metrów na 3 metry. Na środku rozstawimy stolik, na którym pojawią się egzotyczne owoce. Wokół nich zgromadzą się wypuszczone motyle. Będzie można je karmić – mówi Piotr Sołkiewicz, prezes Zarządu Fundacji Naukowej Twórcze Myślenie, współorganizator wydarzenia. Kolorowych fruwających stawonogów ma być blisko 50.

źródło: google.com

 

Wydarzenie jest dobrą okazją, by porozmawiać z profesjonalistami i zrobić udane zakupy, zaopatrzyć się choćby w ogrzewanie, oświetlenie, przyrządy pomiarowe, zraszacze, podłoża, pokarmy, witaminy i suplementy. Jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się jak założyć własną hodowlę i jak świadomie nabyć swoje pierwsze zwierzę.

W piątek wystawa będzie otwarta od 10:00 do 17:00, natomiast w sobotę od 9:00 do 17:00.

Ceny biletów, to:

  • normalny – 15 zł,
  • ulgowy – 10 zł,
  • rodzinny – 10 zł,
  • a dzieci do 4 lat mają wstęp wolny.

Organizatorem Targów jest Fundacja Naukowa Twórcze Myślenie we współpracy z Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

Zapraszamy do Centrum Kongresowego Targów Kielce na Targi Terrarystyczne.


JKR: Impreza jest znakomitą okazją dla szkół i nauczycieli by swoim uczniom zorganizować dziś lub jutro atrakcyjną”żywą” lekcję biologii. Może dałoby się udostępnić gimbusy na wspólny wyjazd np. rodziców z dziećmi.

8  Radio Kielce: – Egzotyczne płazy, gady i owady w Targach Kielce

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl