wyludnianie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wyniki dla:

⚫ WcN: Świętokrzyskie najszybciej wyludniającym się i starzejącym województwem | JKR: A w Busku?…

15 lipca 2023

Skala urodzeń w woj. świętokrzyskim była w 2022 r. najniższa w kraju, a w porównaniu z urodzeniami w 2012 r. spadła o blisko 30 proc. Świętokrzyskie starzeje się i wyludnia najszybciej w Polsce. Na 100 wnuczków przypada blisko 156 dziadków – najwięcej w kraju – wynika z danych urzędu [...]

7 komentarzy

Dariusz Kisiel: KIELCE I INWESTYCJE. Do Via Carpatia 130 km, do skrzyżowania autostrad A1 i A2 ciut więcej, 169 km – to ogromna szansa na rozwój Kiec i całego województwa. Co zrobiono przez ostatnie 7 lat by to wykorzystać? | JKR: A w Busku?…

19 lipca 2022

Ostatnio pisałem o japońskiej fabryce DAIKIN powstającej na zachód od Kielc, 146km, pod Łodzią, przy węźle Łódź, tzw. Zachodniej Bramie Europy’. Teraz popatrzmy na wschód od Kielc i znów mamy tylko jakieś 130km DK74 do węzła w Kraśniku włączającego nas do Via Carpatia. Zacznijmy łączyć [...]

1 komentarz

TP: Tak wyludnia się Ponidzie. Który powiat stracił najwięcej mieszkańców?

10 kwietnia 2019

Województwo świętokrzyskie jest jednym z najszybciej wyludniających się w kraju! W trend ten wpisuje się także Ponidzie – informuje i analizuje problem Tygodnik Ponidzia. Który powiat w naszym regionie, w ostatnich latach, stracił najwięcej mieszkańców?  Z danych Głównego Urzędu [...]

2 komentarze
Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl