Valerjan Romanovski - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wyniki dla:

Valerjan Romanovski: dwa miesiące pod gołym niebem, pod kołem podbiegunowym, na zamarzniętej rzece

11 grudnia 2020

Valerjan Romanovski, buszczanin, wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa, udał się na podbój północnej Finlandii, a dokładniej do Laponii. Tym razem zamieszkał samotnie na zamarzniętej rzece Ounasjoki w Rovaniemi, kilka kilometrów na południe od koła podbiegunowego. – informuje portal [...]

2 komentarze

RK: Z Syberii powrócił na tarczy ale bogaty… w cenne doświadczenie

20 lutego 2020

Valerjan Romanovski, buski kolarz wyczynowy, wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa powrócił z ekstremalnej wyprawy YAKUTIA 2020 na Syberię. Rowerem w skrajnie niskiej temperaturze przejechał 400 z zaplanowanych 1000 kilometrów.– informuje Radio Kielce Do planowanej pięciodniowej [...]

0 komentarzy

YAKUTIA 2020: Start > – 60 °C / 4 doby / 361 km > Pas 30.01.2020

1 lutego 2020

WIEŚCI Z JAKUCJI [30 stycznia o 14:07 ]: – Valerjanowi udało się przejechać Góry Wierchojańskie, jednak w istotny sposób nie zwiększył tempa. Dlatego dziś podjęliśmy decyzję, że nasz projekt ukoronujemy dystansem 361 km. 4 doby spędzone przez niego na trasie Ojmiakon-Razvilka to i tak [...]

3 komentarze

Projekt VR: – Przed nami kilka lub kilkanaście dni morderczej wyprawy. Trzymajcie za nas kciuki

31 stycznia 2020

– Przed nami kilka lub kilkanaście dni morderczej wyprawy. – napisał 25 stycznia na fb profilu Projekt VR buskowianin Valerjan Romanovski.  – Piotr już wczoraj wyruszył w samotną podróż, pozostała część ekipy szykuje się do wyjścia. Na dworze panuje temperatura oscylująca w [...]

1 komentarz

RK: Buszczanin wyruszył na Syberię. Valerjan Romanovski chce przejechać tysiąc kilometrów w skrajnie niskiej temperaturze – z logo Buska-Zdroju

22 stycznia 2020

Valerjan Romanovski – wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa, zwany także „Cold Man”, wyruszył na podbój Syberii. Kolarz z Buska po raz kolejny chce sprawdzić, jak ludzki organizm zachowa się w skrajnie niskiej temperaturze. – informuje Radio Kielce W lutym 2017 roku, podczas [...]

4 komentarze

PR: „Oswajamy mróz”. Niezwykła podróż do Jakucji buskowianina Valerjana Romanovskiego – może z logo Buska?

1 stycznia 2020

 – 20 stycznia wyjeżdżamy do Jakucji, najzimniejszego regionu na świecie, żeby tam zrealizować końcowy etap naszego projektu „Oswajamy mróz”. Chcemy przeanalizować, czy dobrze odrobiliśmy pracę w projektach wcześniejszych realizowanych w Polsce, gdzie mieszkaliśmy w komorze [...]

1 komentarz
Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl