Układ Sikorski-Majski - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wyniki dla:

Kalendarium: 30 lipca 1941 w Londynie podpisany został Układ Sikorski-Majski. Porozumienie, na którym zależało Anglikom, przywracało stosunki dyplomatyczne między Polską a ZSRR, zerwane 17 września 1939 z chwilą sowieckiej agresji

30 lipca 2025

30 lipca 1941 roku wznowione zostały stosunki dyplomatyczne między Polską a ZSRR. Układ podpisali premier Rządu Polskiego na Uchodźstwie gen. Władysław Sikorski i rezydujący w Londynie ambasador ZSRR Iwan Majski. W trudnych rozmowach pośredniczyli Brytyjczycy. Generał Sikorski, podpisując [...]

0 komentarzy

Kalendarium: 4 grudnia 1941 gen. Władysław Sikorski i Józef Stalin podpisali deklarację, w której Polska zobowiązała się stanąć po stronie aliantów i prowadzić wojnę z Niemcami. W zamian liczyła na wsparcie ZSRR podczas ustalania po wojnie nowego porządku w Europie

4 grudnia 2023

4 grudnia 1941 roku gen. Władysław Sikorski i Józef Stalin podpisali deklarację, w której Polska zobowiązała się stanąć po stronie aliantów i prowadzić wojnę z Niemcami. W zamian liczyła na wsparcie ZSRR podczas ustalania po wojnie nowego porządku w Europie. Jak się później okazało i Sikorski, [...]

0 komentarzy
Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl