Szpital buski od 1 stycznia nie tylko dla pacjentów z COVID-19 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Szpital buski od 1 stycznia nie tylko dla pacjentów z COVID-19

21 grudnia 2020 | szpitalbusko.pl 21.12.2020 / Jarosław Kruk 21.12.2020 | | 4 komentarze

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 15 grudnia 2020 r. (skan poniżej), z dniem 1 stycznia 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju pozostają tylko dwa oddziały dedykowane dla pacjentów z COVID-19, tj. Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Oddział Chorób Zakaźnych. – informuje Grzegorz Lasak, Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

źródło: szpitalbusko.pl♂

Pozostałe oddziały w tym: Oddział Chirurgiczny, Ortopedyczny, Ginekologiczno-Położniczy i inne przyjmować będą pacjentów wg. odpowiednich jednostek chorobowych.

Z końcem bieżącego roku, przystąpimy do pełnej dezynfekcji oddziałów, które leczyły pacjentów z COVID-19. Ponieważ wykorzystana będzie metoda zamgławiania powierzchni środkiem dezynfekcyjnym, przyjęcia pacjentów będą realizowane po wykonaniu pełnej dezynfekcji oddziału.
Także wszystkie poradnie specjalistyczne, m.in. Chirurgiczna, Ortopedyczna, Urologiczna oraz Nefrologiczna przyjmować będą pacjentów w dawnej lokalizacji.

Natomiast Dział Rehabilitacji Leczniczej, Punkt pobrań materiału do badań laboratoryjnych a także Punkt Szczepień przeciwko COVID-19 zlokalizowane będą w budynkach naprzeciw szpitala (dawna szkoła budowlana).

Bardzo proszę o przestrzeganie dotychczasowych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego w tym obowiązku zakrywania nosa i ust.

Z poważaniem

Grzegorz Lasak

Dyrektor ZOZ w Busku-Zdroju

 

◙ Podobne informacje:

Gorąca linia: Buski ZOZ wkrótce szpitalem jednoimiennym? Tak. Wojewoda podjął decyzję

ZOZ: Dyrektor wnioskuje do wojewody o zmianę decyzji w sprawie utworzenia szpitala jednoimiennego. Odpowiedź jest odmowna. Informacja dyrektora o sytuacji w szpitalu

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “Szpital buski od 1 stycznia nie tylko dla pacjentów z COVID-19”

 1. eH!De pisze:

  A wypłat dodatków dla personelu za pracę przy COVID które pisy obiecali nadal nie widać.

 2. Do eH!De pisze:

  Skandal!

 3. ku chwale ojczyzny pisze:

  „A wypłat dodatków dla personelu za pracę przy COVID które pisy obiecali nadal nie widać” – zapomnij naiwniaku ;P

 4. ilka pisze:

  Nikt kto ma jakąś inną alternatywę raczej do szpitala w Busku się nie wybierze. Smutne to, ale prawdziwe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl