RK: Wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa z tytułem „Buskowianina Roku” - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa z tytułem „Buskowianina Roku”

3 grudnia 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 03.12.2020 / Jarosław Kruk 03.12.2020 | | 37 komentarzy

Za nami 13. edycja plebiscytu „Buskowianin Roku”. Ten prestiżowy tytuł otrzymał Valerjan Romanovski – wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa, zwany także „Cold Man”. – informuje Radio Kielce ♂

03.12.2020. Busko-Zdrój. 13. edycja plebiscytu „Buskowianin Roku”. Tytuł Buskowianina Roku otrzymał Valerjan Romanovski. Na zdjęciu (od lewej): Michał Maroński – zastępca burmistrza, Buska-Zdroju, Robert Burchan – przewodniczący rady miejskiej w Busku-Zdroju, Zdzisław Dudek – nominowany za wieloletnią działalność na rzecz umacniania oferty uzdrowiskowej gminy, Valerjan Romanovski – nominowany za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję Gminy Busko-Zdrój w kraju i za granicą, Sylwana Mazur – nominowana za liczne sukcesy sportowe, upowszechnienie zamiłowania do tańca wśród dzieci i młodzieży z terenu Buska–Zdroju oraz Waldemar Sikora – burmistrz Buska-Zdroju /Fot. Grzegorz Tarasiuk , UMiG Busko-Zdrój

Jak mówi cieszy się, że został wyróżniony, że doceniono prace jego zespołu „Oswajamy żywioły”♂. Dodaje, że to dla niego duża satysfakcja.

Taki tytuł zmusza do coraz aktywniejszej pracy nad sobą, nad realizacją dalszych projektów. Poprzez różnego rodzaju projekty zdobywamy doświadczenie, prowadzimy różne szkolenia i tym się dzielimy. Dzięki temu bardziej się bogacimy sami i to nam sprawia ogromną satysfakcję -  zaznacza Valerjan Romanovski.

Władze buskiego samorządu są dumne, że tak wybitny sportowiec promuje gminę osiągając kolejne rekordy Guinnessa w kolarstwie ekstremalnym.

Valerjan Romanovski otrzymał także statuetkę „Siewcy”, symbolizującą rzetelność, dobroć, ofiarność i chęć pomocy innym.

W plebiscycie wyróżniono także Sylwanę Mazur – instruktorkę tańca, właścicielkę szkoły tańca, choreografa z Buska-Zdroju oraz Zdzisława Dudka, byłego prezesa buskiego Sanatorium Nida-Zdrój. Z uwagi na pandemię uroczystość odbyła się w kameralnym gronie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.

Przypomnijmy, że Valerian Romanovski mieszka w Busku-Zdroju ponad 20 lat. W lutym 2017 roku, podczas próby na Syberii, Valerjan Romanovski ustanowił swój pierwszy rekord w warunkach zimowych. Jako pierwszy człowiek przejechał na rowerze, przez dwie doby non stop, blisko pół tysiąca kilometrów w temperaturze czterdziestu stopni na minusie. Z kolei  w styczniu br., w syberyjskiej Jakucji przez cztery doby pokonał na rowerze prawie… – cały artykuł na źródłowej @stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

RK: Buszczanin wyruszył na Syberię. Valerjan Romanovski chce przejechać tysiąc kilometrów w skrajnie niskiej temperaturze – z logo Buska-Zdroju

PR: „Oswajamy mróz”. Niezwykła podróż do Jakucji buskowianina Valerjana Romanovskiego – może z logo Buska?

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

37 odpowiedzi na “RK: Wielokrotny rekordzista księgi Guinnessa z tytułem „Buskowianina Roku””

 1. I tak trzymać pisze:

  Gratulacje

 2. czy to nie o tej blondynce ze zdjęcia komentarz? pisze:

  Czy to prawda, że w BSCK za poprzedniego dyrektora Dąbala miała miejsce niegospodarność ?
  2 GRUDNIA 2020 O 08:38
  Czy to prawda, że w BSCK za poprzedniego dyrektora Dąbala miała miejsce niegospodarność polegająca na tym, że co niektórzy latami korzystali z pomieszczeń i wyposażenia BSCK nie wnosząc do BSCK z tego tytułu żadnych opłat lub płacąc stawki zaniżone w stosunku do tych jakie normalnie były pobierane przez BSCK od wszystkich inni korzystających? Jakie straty finansowe na przestrzeni poszczególnych lat poniosło BSCK z tego tytułu? Dlaczego ta niegospodarność była tolerowana przez lata? Dlaczego UMIG nie widział tej ewidentnej niegospodarności, czyżby kontrola nad jednostką podległą była latami niewłaściwie prowadzona podobnie jak to ma prawdopodobnie miejsce w przypadku kontroli przewoźników i komunikacji? Kto w UMIG ma nadzór nad BSCK i czy i kiedy zostanie przeprowadzona w tej sprawie rzetelna kontrola i czy osoby które za to są odpowiedzialne poniosą konsekwencje? Czy to prawda, że kres temu procederowi położyła pani dyrektor Kępczyk czym bardzo się naraziła pewnym osobom i to prawdopodobnie było przyczyną „rozstania się” z panią Kępczyk?

 3. czy ten pan i pani są w sobie zakochani czy ta pani tego pana chce pisze:

  Piękna kompozycja zdjęcia. Czy to interesujące i sugestywne ustawienie osób na zdjęciu to zasługa fotografa czy freudowska pomyłka?

 4. xyz pisze:

  A ja mam pytanie czy Pana Prezesa Uzdrowiska nie stac na wynajem mieszkania badz kupno samochodu skoro mieszka w domku w parku i jezdzi „sluzbowa” skoda… moze mu dac podwyzke bo jak widac nie starcza do 1-go i co z tym szumnie mowieniem ze mlodzi sa potrzebni skoro emeryt piastuje takie stanowisko?

 5. Anty-muszkieter pisze:

  Czy ta blondyna wystąpiła w reklamie pato-przewoźnika, któremu wydaje się, że ma wyłączność na trasę Kielce – Busko?

 6. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji do Anty-muszkieter pisze:

  ta blondynka jeśli dobrze pamiętam to wystąpiła w filmiku wyborczym Sikory i podobnie jak Roma namawiała do głosowania na Waldusia. W jakiej reklamie „pato-przewoźnika” miałaby wystąpić?

 7. Siwy Bolek pokaż dyplom! pisze:

  i odpowiedz na interpelację Radnego Łukasza Szumilasa o transakcje UMIG z hurtownią SAWA!

 8. Burmistrz wyrzucił byłą wojewodę. Za brak zaufania. "To śmieszne i straszne" pisze:

  Zaledwie na kilkadziesiąt sekund niedawna wojewoda świętokrzyska wróciła na stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Natychmiast zwolnił ją burmistrz Waldemar Sikora. – To zemsta – komentuje Bożentyna Pałka-Koruba.
  Na zajmowane przed objęciem funkcji wojewody świętokrzyskiego stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju Bożentyna Pałka-Koruba miała wrócić w ostatni piątek. Gwarantuje jej to ustawa o pracownikach administracji. Ale – jak poinformowało w niedzielę Radio Kielce – niemal natychmiast została zwolniona z pracy.
  – I pan burmistrz zaznaczył, że to nie jest prima aprilis – mówi Bożentyna Pałka-Koruba w rozmowie z „Wyborczą”. – Zostałam zaproszona pod pretekstem protokolarnego przekazania MGOPS, chociaż nigdy takiego przekazania wcześniej nie robił. W pierwszych 30 sekundach pracy dostałam warunki takie jak w 2007 roku. Zgodziłam się na nie, na co pan burmistrz w następnych 30 sekundach wyciągnął wypowiedzenie – relacjonuje była wojewoda. (https://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,19866881,burmistrz-wyrzucil-byla-wojewode-za-brak-zaufania-to-smieszne.html)

 9. anty-muszkiet pisze:

  Chodzi o zamieszczone na jej profilu na fejsbuniu zdjęcie tego nowego kilkunastoletniego nabytku, który pato-przewoźni8k pomalował w barwy kojarzone z MPK z opisem, że wybiera tego „przewoźnika”.

 10. Głos poparcia dla Karoliny Kępczyk pisze:

  Zachęcam do polubienia grupy na fb o tej nazwie.

 11. Pointy pisze:

  Mam kilka pytań do „pana UMiG” i do „pana BSCK” oraz „pana BOSIR”:
  1. Czy Perfecta płaci za sale w BSCK i jaką kwotę?
  2. Jaki status prawny ma Perfecta?
  3. Jakie wsparcie otrzymuje Perfecta z budżetu gminy?
  4. Jakie jest wsparcie dla innych klubów, jak AKS, Unia, Handballove?

 12. Do anty-muszkiet pisze:

  Patrzyłem na fb tej pani, ale nie widzę nic takiego, o czym piszesz. Możesz coś bliżej o tym napisać? A może link jakiś mógłbyś podać? A masz może screena?

 13. Max pisze:

  Widzę że trolle na tej stronie internetowej nawet dobre wiadomości sprowadzaja do poziomu szamba. Gratuluje czytelników redaktorku.

 14. Łukasz Nowak pisze:

  Skoro pojawił się już tutaj temat muszkietera: napisałem do Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach oraz do Urzędu Marszałkowskiego by wzięli przykład z buskiego Zakładu Usług Komunalnych.

 15. Do Max pisze:

  Napisałeś „do poziomu szamba.”, a może raczej do poziomu prawdy?

 16. kielecki radny Maciej Bursztein - a w Busku? pisze:

  8 mln 210 tysięcy na tereny inwestycyjne w Kielcach na ostatniej prostej.
  ?Kolejny, duży krok w kierunku otwarcia Kielc na nowe miejsca pracy.
  Komisja Finansów Publicznych Rady Miasta Kielce przegłosowała dziś zwiększenie proponowanej przez prezydenta Bogdana Wenty, w budżecie na 2021 rok, kwoty 320 tysięcy, na ponad 8 mln.
  ?‍?Kiedy przyjmowaliśmy na sesji w październiku rezolucję wzywającą prezydenta Kielc do przekazania na ten cel 10 mln złotych, był to ogromny sukces nas wszystkich.
  ?Radnych wszystkich klubów – przyjmowaliśmy bowiem ten projekt jednogłośnie, wnioskodawców z klubu PIS i BIN, społeczników z Przyjaznych Kielc, którzy zainicjowali ten proces, ale przede wszystkim – był to ogromny sukces nasz wszystkich. Mieszkańców.
  ?Bo dzięki temu, pierwszy raz w historii naszego miasta, na poważnie zaczęliśmy nie tylko rozmawiać o najważniejszym elemencie czyli gospodarce, ale także – za słowami poszły czyny.
  ?Dziś, wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku. Wniosek poparło 5 z 7 członków komisji: Katarzyna Suchańska
  , Kamil Suchański
  , Piotr Kisiel Radny Miasta Kielce
  , Marcin Stępniewski – Radny Miasta Kielce
  , Jarosław Karyś – Radny Rady Miasta Kielce
  Wstrzymał się od głosu Marcin Chłodnicki – radny
  , a przeciw była Anna Kibortt – Radna Miasta Kielce
  .
  ?‍♀️I przyznam się, że nie rozumiem tego głosu sprzeciwu. Szczególnie, że Ania nie była przecież przeciw, gdy przejmowaliśmy rezolucję o 10 mln. (wstrzymała się od głosu)
  Teraz jednak, gdy przyszło do konkretów: jako jedyna była na nie.
  ?Dla mnie te pieniądze są tak ważne – i wiem, że nie będą zmarnowane, bo zwrócą się już przy sprzedaży terenów inwestorowi (a potem wręcz będą tylko zarabiać dla Kielczan, z podatków które będą płacone dzięki fabrykom, które tam powstaną), że…nawet gdybym miał zaciągnąć kredyt na ten cel jako miasto, to…bym zaciągnął.
  ?Bo tereny inwestycyjne – których tak rozpaczliwie w Kielcach brakuje, to samograj.
  ?‍♀️Koleżanko Anno – głosujesz za środkami na Koronę i wydatki socjalne. A przecież aby móc pieniądze wydawać, najpierw je trzeba zarobić. I temu właśnie służą tereny inwestycyjne.
  ?‍?Teraz – już tylko od prezydenta zależy czy przeznaczy te 8,21 mln na najważniejszą z inwestycji na sesji budżetowej 17 grudnia.

 17. Karolina Kępczyk FB 04.12.2020 pisze:

  Granty złożone do Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  ??
  ? Wesele Starościanki – Powrót do Korzeni o wartości 109 880 zł
  ? Modernizacja widowni Buskiego Samorządowego Centrum Kultury o wartości 875 000 zł
  ? Mapping Busko-Zdrój. Historia z solą i siarką o wartości 100 000 zł
  ? XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz o wartości 1 155 000 zł
  ? Krystyna Jamroz przez dziurkę od klucza o wartości 76 500 zł
  ? Czarodziejka Muzyka Dzieciom o wartości 58 900 zł

 18. do kieleckiego radnego Macieja Burszteina pisze:

  No i po co to przygotowanie terenów by przyciągać inwestorów?
  Weźcie przykład z buskich władz, które celowo wręcz zniechęcają nowych inwestorów.
  Jak to ujął były wiceprzewodniczący Staś Walasek: „Biznes kieruje się tym, czy jest biznes, czy nie ma biznesu. Gdy widzi, że może zrobić biznes, no to wchodzi w temat… A teraz, że burmistrz, czy radni mają inwestorów przyciąga, to to jest proszę pana takie… To cóż to jest za biznesmen, jak jemu trzeba palcem pokazać, gdzie ma pieniądze zarabiać? To nie jest biznesmen, do pracy niehc się najmnie i tyle.”

 19. Żelek pisze:

  ” Karolina Kępczyk FB 04.12.2020

  Granty złożone do Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

  Czy poprzednik pani Karoliny w BSCK raczy pokazać analogiczną listę na temat jego kadencji?

 20. youtube.com/watch?v=ECB5IyyRXYg&feature=youtu.be pisze:

  Ktoś powyżej napisał:

  „Towarzystwo Wzajemnej Adoracji do Anty-muszkieter
  4 GRUDNIA 2020 O 10:26
  ta blondynka jeśli dobrze pamiętam to wystąpiła w filmiku wyborczym Sikory i podobnie jak Roma namawiała do głosowania na Waldusia. W jakiej reklamie „pato-przewoźnika” miałaby wystąpić?”

  Tu link do tego filmu, na którym jest ta pani, czas od 07:54

 21. do youtube.com/watch?v=ECB5IyyRXYg&feature=youtu.be pisze:

  a czy ta blond pani, co na tym filmiku jako pierwsza sławi Siwego i namawia do głosowania na niego to przypadkiem również za czasów żelka nie miała taryfy ulgowej za korzystanie z BSCK? czy aby kres tej podejrzanej hojności nie położyła pani Karolina Kępczyk w rramach robienia porządków po poprzedniku i przywracaniu normalności w BSCK?

 22. Może pora, by opublikować pisze:

  stawki Perfekty za korzystanie z BSCK na przestrzeni lat?

 23. $$$ pisze:

  Kto przez lata minione przymykał oko na te patologie w BSCK? Jak mogła do tego dopuścić księgowa? jak mogły to przeoczyć kontrole?

 24. €€€€ do $$$ pisze:

  Gdyby księgowa reagowała, to pewnie podzieliła by los pani Karoliny Kępczyk.

 25. Siwy Bolek pokaż dyplom! pisze:

  i odpowiedz na interpelację Radnego Łukasza Szumilasa o transakcje UMIG z hurtownią SAWA!

 26. do Nowaka pisze:

  Dobrze, że dba Pan o transport publiczny. Mam nadzieję, że pana działania w sprawie muszkietera przyniosą skutek.

 27. Niestety, ale... pisze:

  Niestety ale w Busku różne rzeczy się dzieją. Oczywiście mam na myśli działalność różnych jednostek publicznych.
  Weźmy na ten przykład MGOPS (Opieka Społeczna), która jako jednostka umig podlega pod burmistrza.
  Jakie są wyniki kontroli NIK-u za lata 2016-2018 (I półrocze)?
  Jak się pracuje pracownikom w MGOPS-e?
  Przytoczę wybrane tylko fragmenty:

  1). Z uzyskanych od 17 pracowników socjalnych MGOPS odpowiedzi w formie anonimowych ankiet wynika, że zdaniem 88% ankietowanych, wynagrodzenie pracownika socjalnego nie jest satysfakcjonujące i wraz z premiami i nagrodami nie motywuje do lepszej pracy. (Dowód: akta kontroli str. 138)

  2). Ankietowani pracownicy socjalni odpowiadając na pytanie, czy w ich odczuciu w ciągu ostatnich trzech lat dochodziło w MGOPS do przypadków: mobbingu – 71% z nich wskazało na występowanie takiego zjawiska, nierównego traktowania – 88% oraz dyskryminacji – 53%. (Dowód: akta kontroli str. 137)

  3). Z odpowiedzi udzielonych przez 94% do 100% ankietowanych wynika, że w ciągu ostatnich 3 lat pracodawca nie zapewnił im możliwości uczestniczenia w szkoleniach wspierających rozwój osobisty, których tematem byłoby m.in.: radzenie sobie ze stresem i emocjami, komunikacja interpersonalna, praca zespołowa, wypalenie zawodowe. Zdaniem 88% ankietowanych pracodawca nie zapewnił im wsparcia psychologicznego (np. w związku ze stresem i wypaleniem zawodowym) oraz skorzystania z superwizji – 94% ankietowanych. (Dowód: akta kontroli str. 137-138

 28. Niestety, ale... pisze:

  A jak obecna Pani Dyrektor MGOPS-u dba o publiczne środki?

  Zapraszam do artykułu pt.: „W Busku Zdroju wyłudzanie publicznych pieniędzy nie jest czynem zabronionym”?

  salon24.pl/u/halo/966603,w-busku-zdroju-wyludzanie-publicznych-pieniedzy-nie-jest-czynem-zabronionym

 29. Po co wozi się ludzi na Podgaje? pisze:

  Codziennie bus zabiera ludzi spod budynku na Górce, gdzie były warsztaty samopomocy i zawozi ludzi na Podgaje?
  Po co to było przensoić, wyrzucać pieniądze na remont na Podgajach, skoro budynek na Górce w dobrym stanie (przeciwnie, niż pawilony socjalne)? Po co wozić ludzi codziennie z miasta na wygwizdowie?

 30. Do powyżej pisze:

  A ja też coś dorzucę od siebie o domu pomocy w Podgajach:

  Pod artykułem „Bcpl: Kielecka fundacja „Nadzieja Rodzinie” otworzyła w Podgajach Środowiskowy Dom Samopomocy”

  infobusko.pl/bcpl-kielecka-fundacja-nadzieja-rodzinie-otworzyla-w-podgajach-srodowiskowy-dom-samopomocy/

  Jest taki oto komentarz:

  Mati
  13 WRZEŚNIA 2020 O 00:02

  Na busko.com.pl mamy artykuł o otwarciu ŚDS w Podgajach. Niestety nie ma możliwości dodawania komentarzy. Cenzura? Prawda w oczy koli…?
  Pytam zatem tutaj: Czy to prawda, że zatrudnienie w tym ośrodku znalazł syn radnej Danuty Prędkiej z Oleszek?
  Jeśli tak, to czy ma kwalifikacje na zajmowane przez siebie stanowisko? Z tego co mi wiadomo, wcześniej handlował samochodami? Jakie ma zatem kwalifikacje do opieki nad osobami niepełnosprawnymi?

 31. do Do Max 4 GRUDNIA 2020 O 14:28 pisze:

  Moim zdaniem i Ty masz rację i Max 4 GRUDNIA 2020 O 14:18 nie mija się z prawdą pisząc: „Widzę że trolle na tej stronie internetowej nawet dobre wiadomości sprowadzaja do poziomu szamba.” , Tak uważam albowiem przy nieco wnikliwszym spojrzeniu i większej wiedzy na temat buskiej ośmiorniczki ja oceniam, że istniejący układ jest na poziomie szamba, że istniejąca od pewnego czasu buska rzeczywistość wyewoluowana pod patronatem Siwego Bolka jest swoistym szambem. Problem w tym, że nie ma Herkulesa który by tę buską stajnię Augiasza wyczyścił. Wydawało się, że uda się to radnemu Łukaszowi Szumilasowi, ale okazało się, że nie. Szkoda.

 32. Do osoby 4 GRUDNIA 2020 O 18:43 pisze:

  A nawet gdyby ta osoba miała takie kwalifikacje to co? Ale bo syn radnej i zabiera pracę bezrobotnym?
  By mieć kwalifikacje do opieki nad osobami niepełnosprawnymi wystarczy nawet pójść do kilku szkół w Busku i w rok czy w dwa lata zdać szkołe jak i zaliczyć tzn egzamin i masz kwalifikacje do opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

  A to czy ta owa osoba handlowała samochodami czy nie to już jest mało ważne.

 33. Do powyżej pisze:

  Wiem że to niekulturalnie, aby odpowiadać pytaniem na pytanie, wybacz mi to proszę, ale zrobię wyjątek, ponieważ akuratnie tutaj tak pasuje.
  Czy w Busku każdy bezrobotny, czy nie bezrobotny, ma takie same szanse na dostanie pracy w jakiejś jednostce sektora publicznego???
  Czy ten, kto dostaje pracę w sektorze publicznym ma zawsze najwyższe kompetencje i doświadczenie i dostaje tą pracę li tylko w wyniku posiadania swoich umiejętności???
  Tyle, nic więcej nie mówię… Każdy niech sam sobie odpowie na te pytania.

  „A to czy ta owa osoba handlowała samochodami czy nie to już jest mało ważne.”
  Przemilczę tą kwestię… To nie jest temat na publiczne rozmowy, tyle Ci powiem.

 34. Do osoby 4 GRUDNIA 2020 O 19:30 pisze:

  To teraz ja odpowiem

  Wiadomo że do przeważnie każdej pracy trzeba mieć pewne kwalifikacje. Jeśli dana jednostka potrzebuje pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami a taki bezrobotny ma te kwalifikacje to ten bezrobotny na jak najbardziej szansę by objąć takie owe stanowisko pracy w jednostce sektora publicznego. A jeśli bezrobotny nie ma takich kwalifikacji to przecież można postarać się by zdobyć podobne kwalifikacje lub nawet takie same kwalifikacje. Na ostatnie twoje pytanie odpowiem tak że przykład dla jednostek sektora publicznego idzie z samej Warszawy z aleji Ujazdowskich gdzie od upadku komuny nie zmieniło się nic czy to SLD PSL PO PIS to dany rząd wstawia swoich partyjnych kolegów gdzie popadnie lub wstawia nawet i swoje rodziny czy kolegów lub przyjaciół.

  „„A to czy ta owa osoba handlowała samochodami czy nie to już jest mało ważne.”
  Przemilczę tą kwestię… To nie jest temat na publiczne rozmowy, tyle Ci powiem.”

  To czemu osoba 4 GRUDNIA 2020 O 18:43
  Przywołuje komentarz napisany przez inną osobę który może być prawda ale też może nie być prawdą.

 35. Do powyżej pisze:

  Masz rację! Przykład idzie z góry, a „ryba psuje się od głowy”. PIS, PO, SLD, no i oczywiście PSL, wszyscy to sami robili i robią.

  „Jeśli dana jednostka potrzebuje pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami a taki bezrobotny ma te kwalifikacje to ten bezrobotny na jak najbardziej szansę by objąć takie owe stanowisko pracy w jednostce sektora publicznego.”

  Otóż nie. Myślisz że każdy bezrobotny ma takie same szanse na pracę w sektorze publicznym? Jest jeszcze jedno zasadnicze kryterium ponad wszystkie inne kryteria, ponad doświadczenie, nawet ponad kompetencje. Domyślasz się chyba jakie to kryterium… Oczywiście zdarzyć się może wyjątek , bo „wyjątek potwierdza regułę”, ale regułą jest to, że… I tak jest od samej góry, od Warszawy po Busko.

  „To czemu osoba 4 GRUDNIA 2020 O 18:43
  Przywołuje komentarz napisany przez inną osobę który może być prawda ale też może nie być prawdą.”

  Bo widocznie ma pewną wiedzę w tym temacie, dlatego przywołuje…?

 36. Po co wozi się ludzi na Podgaje? bo Kolonia Górka zostanie sprywatyzowana pisze:

  Po co Codziennie bus zabiera ludzi spod budynku na Górce, gdzie były warsztaty samopomocy i zawozi ludzi na Podgaje?
  Po co to było przensoić, wyrzucać pieniądze na remont na Podgajach, skoro budynek na Górce w dobrym stanie (przeciwnie, niż pawilony socjalne)?
  Po co wozić ludzi codziennie z miasta na wygwizdowie?
  dodam
  Po co budować za 9,5 melona Most na Górkę?
  Po co oddany miesiące temu do użytku hotelowiec świeci pustkami?
  odpowiedz: bo moim zdaniem Władza po cichu szykuje sprzedaż Kolonii Górka Tajemniczemu Inwestorowi, który tam pewnie wybuduje hotel, sanatorium lub luksusowe osiedle strzeżone. I po to właśnie cała akcja zohydzania mieszkańców Kolonii Górka, po to epitety „patologia”, by mieszkańcy gładko przyjęli przyszłą decyzję Władzy o eksmisji do hotelowca lokatorów Kolonii Górka i sprzedaż „ruin po patologii” Tajemniczemu Inwestorowi. Na ewentualny zarzut że pawilon z warsztatami jest wyremontowany i w dobrym stanie będzie odpowiedź, że tak, ale przecież stoi bezużyteczny bo wszyscy zainteresowani korzystają ze specjalnie w celu podmiany wyremontowanego budynku w Podgajach, więc po co dalej utrzymywać pusty budynek na Górce. Tylko pytanie jest po co wcześniej zostały wydane pieniądze na remont tego pawilonu na Górce. Odpowiedź moim zdaniem jest taka, ze wtedy nie było jeszcze zainteresowania Tajemniczego Inwestora Górką i z tego względu były inne plany. Pojawił się Tajemniczy inwestor to się zmieniło. Postanowiono by opróżnić Górkę wyremontować budynek w Podgajach, rozbudować hotelowiec by zrobić miejsc e dla „patologii” z Kolonii Górka. No i ufundować za pieniądze gminy Tajemniczemu inwestorowi piękny most z Górki prosto do serca Parku i praktycznie do podnóża super tężni. A propos, składając te domyślne klocki, zastanawiam się czy sama budowa super tężni nie jest elementem tej wielkiej finansowej operacji, bo dziwnym trafem pasuje do tego powstającego układu przestrzennego. Czas pokaże czy to co mi się wydaje to teoria spiskowa czy mega szwindel Władz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl