RK: Warta 47 mln obwodnica Chmielnika przejezdna jeszcze przed Bożym Narodzeniem? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Warta 47 mln obwodnica Chmielnika przejezdna jeszcze przed Bożym Narodzeniem?

8 grudnia 2018 | Wiktor Dziarmaga - Radio Kielce 08122018 / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Dobiegają końca prace przy budowie obwodnicy Chmielnika. W ramach inwestycji został zbudowany 1,5-kilometrowy odcinek trasy krajowej nr 73 oraz prawie 3-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej 765. Niewykluczone, że kierowcy pojadą obwodnicą jeszcze przed świętami.

źródło: Mapy Google

Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach informuje, że na budowanej trasie trwają jeszcze prace wykończeniowe. Pierwotnie droga miała być gotowa w październiku, jednak ze względu na konieczność modernizacji sieci gazociągowej roboty zostały wydłużone do 15 grudnia.

Nowa obwodnica o długości ponad 2,5 km omija Chmielnik od północy. Rozpoczyna się od pięciowlotowego ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 73 i biegnie w kierunku wschodnim, gdzie na skrzyżowaniu z drogą powiatową powstał wiadukt drogowy.

W dalszej części trasa przebiega w kierunku południowo-wschodnim do skrzyżowania z drogą powiatową, gdzie zaprojektowano czterowlotowe rondo i następnie aż do połączenia z istniejącym śladem drogi wojewódzkiej nr 765.

Inwestycja jest … – Czytaj całość na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

źródło: Radio Kielce

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl