RK: Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju

5 listopada 2018 | Daniel Lenart - Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 10 komentarzy

Waldemar Sikora po raz trzeci z rzędu został wybrany burmistrzem Buska-Zdroju. W drugiej turze wyborów pokonał Jerzego Szydłowskiego. Różnica nie jest duża, bowiem obecny włodarz gminy uzyskał 52,99 procent poparcia.

źródło: Radio Kielce

W sztabie Waldemara Sikory świętowanie sukcesu rozpoczęło się tuż po godzinie 21, kiedy ujawnione zostały wyniki sondażu exit poll, który przygotował ośrodek badawczy „Dobra Opinia” na zlecenie Echa Dnia. Sondaż różnił się znacząco od oficjalnych wyników, bowiem według badania Waldemara Sikorę poparło 67 proc. głosujących. Samorządowiec nie krył zadowolenia.

– Ja się bardzo cieszę, że te wyniki sondażowe dają mi taką dużą przewagę. Bardzo dziękuję za wszystkie głosy na mnie, mieszkańcy docenili to, co robiłem, a ja zapewniam, że będę się starał spełniać ich potrzeby – zapowiada samorządowiec.

Jak mówi Waldemar Sikora, przed nim dużo pracy, bowiem planuje w Busku-Zdroju wiele inwestycji. Przede wszystkim gmina ma być bardziej atrakcyjna i dla turystów, i dla stałych mieszkańców. Podkreśla, że zależy mu na stworzeniu atrakcyjnej oferty dla młodych ludzi.

– Priorytetem jest … dokończenie artykułu na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na ten link

źródło: radio.kielce.pl

 

◙ wyborysamorzadowe.info: – Oficjalne wyniki: Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju na kolejną kadencję!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

10 odpowiedzi na “RK: Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju”

 1. Radziu pisze:

  Brawo Waldi!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Buszczanin pisze:

  Proszę przeanalizować wyniki wyborów. Wieś zadecydowała, bo w mieście P. Sikora przegrał zdecydowanie i to trzeba powiedzieć jasno. Wg mnie powinna nastąpić zmiana postawy P. Burmistrza ponieważ mieszkańcy miasta wybrali p.Szydłowskiego. Wniosek jest jeden Buszczanie nie popierają inwestycji obecnego Burmistrza w samym mieście. Ciekawe czy p. Burmistrz będzie słuchał teraz bardziej zwykłych mieszkańców. Uważam że będzie mu się rządzić teraz gorzej bo ma mniejszą akceptację społeczną niż wcześniej.

 3. I po ptokach pisze:

  Brawo mieszkańcy. Brawo Waldemar Sikora

 4. xyz pisze:

  Zobaczymy jak długo wytrzyma sojusz po Prozumienie-PSL.Jeśli się rozpadnie PIS będzie miał w ręku sejmik i powiat.

 5. EX pisze:

  Patrząc z perspektywy czasu, nie dziwię się że opuściłem to miasto. Nie spotkałem osoby zadowolonej z obecnego burmistrza a ten w wyborach i tak jest wybierany na kolejną kadencję? Na dodatek RM zostaje obsadzona w większości starym betonem, który powinien siedzieć na ławce w parku a nie decydować o przyszłości miasta.
  To wszystko pomimo tego, że nie było mocnego kontrkandydata. Bo Szydłowski tworzy dobre wrażenie, ale jest kojarzony ze starą radą, a Śliwa nie miała szans zawojować jako osoba praktycznie anonimowa, wszyscy o jej istnieniu dowiedzieli się dopiero gdy zaczęła kandydować.
  Trzymam kciuki za mieszkańców…

 6. Mieszkaniec miasta pisze:

  Pan Burmistrzu w samym Busku przegrał. Ciekaw czy wyciągnie z tego jakieś wnioski, bo ponad połowa osób go po prostu skreśliła w Busku.

 7. Mieszkaniec miasta pisze:

  Pan Burmistrzu w Busku przegrał. Ciekaw czy wyciągnie z tego jakieś wnioski, bo ponad połowa osób go po prostu skreśliła w Busku.

 8. Realista pisze:

  Krótko i na temat: Sikora wygrał, Busko przegrało. Niektórzy pytają co dalej? Opcje są dwie. Pierwsza to naturalna selekcja lub, jak ktoś jest wierzący, ingerencja Boska. Druga opcja to kolejne pięć lat „powtórki z rozrywki”. Już za dwa lata zadłużenie Gminy Busko wyniesie prawie 50 mln. Do tego będzie kontynuacja tego co dotychczas. Wyższe i porównywalne do Warszawy podatki, wysokie ceny za wodę, ścieki, wysokie opłaty targowe (np. kupcy w Zdroju nie dość, że płaca za dzierżawę tych drewnianych budek, to dodatkowo płaca opłatę targową), co w konsekwencji będzie owocowało dalszym wyludnianiem Buska. Za to nadal będą się dobrze miały „tłuste koty”, kolesie z furajny, określone firmy i hurtownie żon. My mieszkańcy będziemy nadal zarabiać grosze i płacić wysokie rachunki. Za to będziemy mieć kolejne „pomniki urzędniczej pychy”, tężnię za ciężkie miliony do której jak na razie nie ma solanki, a której koszt miał wynieść 15 mln, a w przetargu który unieważniono najniższa cena oferty to 33 mln, kładkę widokową nad Stawem Niemieckim, do „podziwiania” bloków na Andersa. Za pięć lat będziemy mieć zadłużone po uszy Busko, miasto jeszcze bardziej wyludnione, miasto kuracjuszy i emerytów, „przyodziane” w pomniki „urzędniczej pychy”, bez perspektyw dla młodych i dla pozostałych, którzy tu mieszkają, ale z zadowoloną wąską grupą osób, która się jeszcze bardziej wzbogaci, ich firmy zwiększą obroty kosztem pracowników nadal tyrających za marne grosze, osoby, których rodziny, pociotki, będą piastować lukratywne posady. Pozostała grupa osób, mieszkańców spoza „kręgów znajomości” będzie nadal żyła za nędzne ochłapy i będzie tak jak dotychczas „wykluczona” pod pewnymi względami.

 9. […] w Busku? W Busku rządzący miłościwie od 2010 r. burmistrz Waldemar Sikora♂ kosztem dziesiątek milionów złotych zdołał już wystawić szalet♂, kilkadziesiąt […]

 10. […] w Busku? W Busku rządzący miłościwie od 2010 r. burmistrz Waldemar Sikora♂ kosztem dziesiątek milionów złotych zdołał już wystawić szalet♂, kilkadziesiąt […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl