RK: W Jędrzejowie kolejny raz sadzą drzewa - będzie bardziej zielono - może i w Busku by warto? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: W Jędrzejowie kolejny raz sadzą drzewa – będzie bardziej zielono – może i w Busku by warto?

25 kwietnia 2019 | Radio Kielce Ewa Pociejowska-Gawęda 22.04.2019 16:24 / Jarosław Kruk 25.04.2019 | | 7 komentarzy

Prawie 120 drzew i ponad 300 krzewów posadzonych zostanie w różnych częściach Jędrzejowa w ramach 6 już akcji „Zielony Jędrzejów”.

Akcja „Zielony Jędrzejów” w 2018 roku / fot. Miasto Jędrzejów / facebook

Będą to m.in. brzozy, lipy, głogi, świerki oraz dereń czerwony, żółty i ognisty. Po raz pierwszy zasadzone będą również hortensje i tawlina jarzębolistna, czyli krzew oczyszczający powietrze – informuje Agnieszka Chudzik, z wydziału rolnictwa i gospodarki gruntami Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie.

Jak dodaje drzewa sadzone będą m.in. w pasach drogowych, parkach i na placach zabaw. – W tym roku w ramach akcji 50 sadzonek brzozy otrzyma również Ludowy Zespół Sportowy Zryw Skroniów, który posadzi je wokół boiska piłkarskiego.

Jak informuje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa rok rocznie na sadzonki w ramach tej akcji miasto wydaje około….   cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link 

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

7 odpowiedzi na “RK: W Jędrzejowie kolejny raz sadzą drzewa – będzie bardziej zielono – może i w Busku by warto?”

 1. eH!De pisze:

  Nie po to się w TBU wycina żeby sadzić. Busko patelnią ma być i basta!
  😉

 2. siwy pisze:

  Niech zapiekanka zdecyduje się czego chce: drzew, czy parkingów? Zachowuje się, jak dziecko mające co chwilę kolejne zachcianki.

 3. Masakra pisze:

  I dobrze, że dbają  o zieleń, a nie betonują, jak lubawski w Kielcach, który jakoś tak nie przeszkadza redakcji tego podobno niezależnego portalu, tudzież podobno niezależnemu radnemu.

 4. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Kultura na zerowym poziomie prostactwo na poziomie „Szwagrów” 🙂 Mam imię i nazwisko jak chce Pan rozmawiać to pasuje się przedstawić i rozmówce traktować z szacunkiem! Poziom komentarz jest tak żenujący, że nie powinienem na niego odpowiadać. Współczuje Panu, że jest Pan takim prostakiem bez krzty kultury. A Pan czego chce parkingów czy drzew? Ja jestem zwolennikiem nowoczesnych ekoparkingów w technologii smart city oraz ładu przestrzennego miasta. Centrum miasto to nie miejsce na ogródki działkowe. Jestem zwolennikiem miasta przyjaznego mieszkańcom oraz administracji służącej zwykłym ludziom 🙂

 5. Anty-MB pisze:

  Gdzie pan widzi w komentarzach poprzedników brak kultury? Bo ja widzę w pana występach na Radzie z której pan czyni cyrk.

 6. nazywaccz pisze:

  W busku nie b Sikora by zzieleniał!

 7. Melaniec pisze:

  Artykuł wprowadzający w błąd. Od mniej więcej 1997 roku z Jędrzejowa zrobili patelnię wycinając wszystkie większe drzewa. Teraz sadzą jakieś karły, które nigdy nie urosną. Jędrzejów ma być wsią betonową, z dużą ilością sklepów i jak tak dalej pójdzie liczącą za kilkanaście lat poniżej 10000 mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl