RK: W Busku Powiat wyznaczył obiekt do kwarantanny zbiorowej i uruchomił rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: W Busku Powiat wyznaczył obiekt do kwarantanny zbiorowej i uruchomił rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych

24 marca 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 23.03.2020 / Jarosław Kruk 24.03.2020 | | 11 komentarzy

9 osób z powiatu buskiego przebywa obecnie w Willi Cyprys, obiekcie wyznaczonym do kwarantanny zbiorowej, który 11 marca decyzją władz powiatu buskiego przeznaczony został dla osób, które z różnych powodów nie mogą odbywać kwarantanny w swoich domach informuje Radio Kielce

Willa Cyprys ulicy Słonecznej – obiekt wyznaczony do kwarantanny zbiorowej w Busku-Zdroju / fot. Jarosław Kruk

To budynek przy ulicy Słonecznej w Busku-Zdroju, który dotychczas wykorzystywało uzdrowisko. Liczy 26 miejsc. Jak informuje Jerzy Kolarz, starosta buski, do piątku przebywały tam dwie osoby objęte kwarantanną. W sobotę i niedziele zgłosiło się siedem osób. Dodaje, że ci którzy tam przebywają mają pełne wyżywienie. Codziennie dowożone są trzy posiłki. Koszty pokrywa powiat.

– Dziś uruchomiłem rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych. Z tej rezerwy finansujemy wszystkie koszty związane zarówno z wyżywieniem, jak i wynajęciem tego obiektu – dodaje.

Zgodnie z zaleceniem wojewody władze powiatu podjęły działania zmierzające do wyznaczenia kolejnych miejsc, które mogą służyć za kwarantanny. Wśród takich obiektów jest Szpital Wojskowy.

– Wówczas mielibyśmy do dyspozycji ponad 200 miejsc, jednoosobowych pokoi. Obecnie czekamy na decyzję i zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej – zaznacza starosta Jerzy Kolarz. – Jeśli zgody nie będzie, mamy zielone światło, aby do kwarantanny zbiorowej wykorzystać pozostałe obiekty uzdrowiskowe lub Sanatorium… cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link 

>> naszemiasto.pl [19.03.2020]: – Jak działa buski obiekt kwarantanny zbiorowej, czyli Willa Cyprys? Jest tam jedna osoba SZCZEGÓŁY

 

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “RK: W Busku Powiat wyznaczył obiekt do kwarantanny zbiorowej i uruchomił rezerwę dotyczącą klęsk żywiołowych”

 1. RG pisze:

  Eh… obiekt powiatowej kwarantanny w centrum Zdroju, zamiast gdzieś na peryferiach… eh… to jeszcze proponuję Eugeniuszom pójść za ciosem i Słoneczną przemianować na Zakaźną a Cyprys na Willa Korona, eh..

 2. jj pisze:

  Ten budynek nie jest zabezpieczony sanitarnie , nie powiadomiono o tym sąsiadów na ulicy .

 3. Pres pisze:

  Było tyle czasu aby przemyśleć decyzje o obiekcie wyznaczonym na kwarantannę !!!!! ale jak zwykle w ostatniej chwil zadecydowano ze bedzie to miejsce w samym centrum Uzdrowiska gdzie dookoła w bliskiej odległości prywatne domy !!!!!! Ciekawe czy Burmstrz lub Starosta chcieliby mieć za sąsiada wylęgarnie VIRUSA ??? Mysle ze raczej nie !!!! Dla mnie to skandaliczne posunięcie stawiające Nas mieszkańców Słonecznej w niekomfortowej sytuacji !!!!

 4. Epidemiolog dr Hałat w Radio Wnet: Koronawirus może powodować bezpłodność u mężczyzn. Są głosy, że pandemia potrwa dwa lata pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=zbyfgKPC5pQ

 5. do powyżej pisze:

  Od tego zacznijmy ze willa Cyprys należy do Uzdrowiska SA i pewnie Pan Lubawski dał pomysł lub przyszło do z góry.

 6. Brawo Kolarz! pisze:

  To uobcy wojewoda z Pińczowa na szczęście odsunął koronawirusa od Buska wyznaczając na wojewódzki szpital jednoimienny placówkę w Starachowicach, a swojak starosta z Broniny wrąbał kwarantannę zbiorową w środek Zdroju, hah ! Brawo Kolarz!

 7. zaraza pisze:

  Trzeba grodzić miasto (pierwszy szlaban na Wełczu), szykować kościół w rynku na kostnicy no i kopać doły z wapnem.

 8. bronwid pisze:

  słusznie prawisz! ale nie do końca. Szlaban, tak, ale nie z tej strony, bo jak widać co złe to do Buska raczej od wschodu ma dostęp

 9. Krystyna pisze:

  Szanowny Panie Burmistrzu Sikora, z całym szacunkiem, ale w tych trudnych dniach oczekiwałabym od Pana więcej zaangażowania, więcej decyzyjności, więcej informacji. Póki co powtarza Pan zalecenia rządowe, które powtarza każda telewizja, radio i internet i na tym Pana rola jak widzę się kończy. Zgromadził Pan jak słyszę sztab swoich doradców, zamknęliście się w Urzędzie i co my mieszkańcy z Was mamy? Co dalej z Buskiem, co ze zwalnianymi kolejnymi pracownikami? co z podatkami na rzecz Gminy? czy zostaną zawieszone? czy może w obecnej sytuacji zostaną zmniejszone lub najlepiej odpuszczone by ludzie mieli z czego żyć! Co z opłatami parkingowymi? Co z komunikacją? Panie Burmistrzu proszę wyjść do ludzi, zorganizować telekonferencję i odpowiedzieć na moje pytania i pytania wszystkich innych osób, które nie wiedzą co robić i dalej będzie. Panie Burmistrzu czekamy!

 10. koronawirus pisze:

  Aktualny bilans 26.03.2020 (liczba osób zakażonych koronawirusem/osoby zmarłe): 1085/15

 11. Oburzona pisze:

  Czy Bbusko to nie miasto idiotyzmów!? proszę mi powiedzieć kto ulokował Hospicjum na piętrze nad Oddziałem Zakaźnym ZOZ???!!! Przy koronawirusie z perspektywy ZUS to mistrzostwo świata ale z perspektywy osób starszych to przedsionek krematorium. Tego kogoś kto to zrobił to powinno się teraz zakwaterować w tym jego Hospicjum na kwarantanne, by poczuł na własnej skórze to co innym zafundował i nabrał rozumu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl