RK: W Busku będzie ulica premiera Jana Olszewskiego? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: W Busku będzie ulica premiera Jana Olszewskiego?

8 marca 2019 | Radio Kielce Marta Gajda 07.03.2019 / Jarosław Kruk 08.03.2019 | | 0 komentarzy

Czy w Busku-Zdroju będzie ulica premiera III RP Jana Olszewskiego? Z taką propozycją wystąpił Łukasz Szumilas, najmłodszy miejski radny. 18 lutego złożył on w biurze Rady Miejskiej interpelację w sprawie zmiany nazwy ulicy Siarczkowej na ulicę Jana Olszewskiego.

Radny zaproponował, by w tym celu przemianować nowy trakt w zdrojowej strefie inwestycyjnej, z Siarczkowej, która jak zaznacza, niekoniecznie wzbudza miłe skojarzenia.

– Postanowiłem upamiętnić wspaniałą osobę, dzieło jego życia. Podziwiam tego człowieka, jego udział w Powstaniu Warszawskim. Jego życiorys jest pełen pięknych chwil i momentów, które charakteryzowały się służbą dla ojczyzny. Uważam, że trzeba go uhonorować. A zmiana nazwy z ulicy Siarczkowej na Olszewskiego wpłynie pozytywnie na wizerunek miasta i gminy Busko-Zdrój – tłumaczy radny.

Robert Burchan przewodniczący Rady Miasta w Busku-Zdroju podkreślił, że nie chce się wypowiadać, czy zmiana nazwy ulicy jest dobra, czy też nie. Jak dodaje, decydujący głos mają mieszkańcy.

– Jako radny nie chciałbym narzucać uchwałą zmiany nazwy ulicy. Ludzie mogą być do niej przywiązani. Jeśli mieszkańcy wystosują do nas taki wniosek, to komisja od nazewnictwa ulic będzie się tym zajmować – mówi przewodniczący.

Z kolei Tomasz Mierzwa, główny specjalista ds. inwestycji w buskim magistracie przypomina, że…. –  cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl