RK: TELEFON INTERWENCYJNY. Buska Policja ujawniła dane kierowcy, który nagrał pirata drogowego? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: TELEFON INTERWENCYJNY. Buska Policja ujawniła dane kierowcy, który nagrał pirata drogowego?

21 maja 2020 | Radio Kielce Marta Gajda 21.05.2020 / Jarosław Kruk 21.05.2020 | | 9 komentarzy

Jadąc jedną z ulic Buska, nagrał wykroczenie. Ponieważ uważał, że kierowca, łamiąc przepisy drogowe, mógł stanowić duże zagrożenie, postanowił powiadomić o tym buską policję. Liczył, że funkcjonariusze zajmą się sprawą, sprawca zostanie ukarany i na tym się skończy. Niekoniecznie. – informuje portal Radio Kielce

fot. Jarosław Kruk

 – Okazało się, że obywatelska postawa, do której namawiają funkcjonariusze, okazała się bardzo kłopotliwa – stwierdził słuchacz, dzwoniąc na nasz numer interwencyjny.

Mężczyzna tłumaczy, że jechał ulicą Kopernika w Busku-Zdroju. W tylnym lusterku zauważył kierowcę jadącego z nadmierną prędkością, który wyprzedzając go, przeciął m.in. podwójną linię ciągłą. Ponadto manewr ten rozpoczął przed przejściem dla pieszych w okolicy szkoły.

Słuchacz przekazał nagranie jednemu z funkcjonariuszy policji, prosząc o zachowanie anonimowości. Wówczas policjant miał krzykiem wymusić na nim okazanie dokumentu tożsamości. Funkcjonariusz miał dodać także, że jeśli tego nie zrobi, zostanie ukarany mandatem.

– Żałowałem, że tu przyszedłem. Jednak nie chcąc zostać ukarany, dałem dowód osobisty. Policjant sporządził notatkę. Od tamtego czasu zaczęła się moją gehenna – zaznacza.

Policjant, który przyjmował doniesienie, miał ujawnić jego dane osobowe. Na pytania słuchacza, dlaczego tak zrobił, miał odpowiedzieć „tak jakoś wyszło”.

– Żałuje, że uwierzyłem policji. Ludzie…– cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknęciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Bcpl: Kamerka samochodowa uchroniła od mandatu; bezprawne działanie policjantów

Policja: Wręczono odznakę „Ponurego” – otrzymał ją policjant z Buska, który zatrzymywał radnego i został raniony nożem [ZDJĘCIA]

RK: Kadrowa karuzela w policji – komendant KPP w Busku-Zdroju przechodzi do Kazimierzy Wielkiej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “RK: TELEFON INTERWENCYJNY. Buska Policja ujawniła dane kierowcy, który nagrał pirata drogowego?”

 1. Janusz pisze:

  To ciekawy temat.

 2. Robert pisze:

  Normalna sprawa, też tak miałem

 3. nowy Gadowski: jak teraz wygląda praworządność i jak wyglądają rządy pisze:

  https://youtu.be/laD7fkZ2-uE

 4. Normalne Busko pisze:

  W dzisiejszych czasach nie ma czego takiego jak anonimowość. Nawet przy zgłoszeniu jak się dzwoni to trzeba podać dane osobowe.

 5. Nic się nie stało pisze:

  Film dokumentalny Sylwestra Latkowskiego o pedofilii i hipokryzji w środowisku celebrytów „Nic się nie stało” https://vod.tvp.pl/video/nic-sie-nie-stalo,nic-sie-nie-stalo,48142325

 6. Do powyżej pisze:

  Kto poważnie traktuje Latkowakiego? Aferzysta i oszołom.

 7. Jak długo ten półanalfabeta piwowarczyk pozostanie bezkarny?! pisze:

  „Potwierdzam, że słuchacz Radia Kielce złożył skargę na rzekome ujawnienie jego danych. W tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające. Jednak MUSIMY SIĘ POWSTRZYMAĆ Z OSĄDAMI DO ZAKOŃCZENIA ŚLEDZTWA. Powiadomione zostało także Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji – zaznacza.”

  W tej mętnej wypowiedzi tak chętnie powołuje się ten prymityw na domniemanie niewinności, ale jakoś nie był taki powściągliwy, gdy przed rokiem wycierał mordę o radnego Łukasza Szumilasa. Wtedy wyzywał go od morderców przez tydzień w mediach ogólnokrajowych. Wtedy nie czekał na zakończenie śledztwa. Ale gdy chodzi o jego kolesiów, to co innego. Za to dla nie-policjantów nie ma domniemania niewinności.

 8. do powyżej pisze:

  Jak długo ten półanalfabeta piwowarczyk pozostanie bezkarny?!

  A co on zrobił??

 9. Xxx pisze:

  Niebawem buska policja wraz z marnym kierownictwem poniesie konsekwencje swoich działań na przełomie 2015 roku .SR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl