RK: Tanie mieszkania za rządowe pieniądze w Staszowie. W Jędrzejowie też. W Końskich również. A w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Tanie mieszkania za rządowe pieniądze w Staszowie. W Jędrzejowie też. W Końskich również. A w Busku?

18 listopada 2020 | Radio Kielce Grażyna Szlęzak-Wójcik 09.11.2020 / Jarosław Kruk 18.11.2020 | | 11 komentarzy

Prawie 70 mieszkań na wynajem z możliwością wykupu powstanie w Staszowie. Gmina skorzysta z nowej ustawy mieszkaniowej i wsparcia rządu. Większość pieniędzy na inwestycję trafi do Staszowa za pośrednictwem państwowej instytucji, czyli Krajowego Zasobu Nieruchomości. – informuje portal Radio Kielce

○ Nowa mieszkaniówka przy Kusocińskiego w Busku-Zdroju / fot. Jarosław Kruk, infobusko.pl

9 listopada w Urzędzie Miasta w Staszowie, burmistrz Leszek Kopeć i prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka podpisali porozumienie w tej sprawie. Minister Michał Cieślak podkreśla, że rozwój mieszkalnictwa jest bardzo ważny dla świętokrzyskich gmin, ponieważ to element zatrzymujący młodych ludzi. Dodał, że wkrótce podobne porozumienia zostaną podpisane w Pińczowie, Jędrzejowie i Końskich. Minister zwrócił uwagę na atrakcyjność tej oferty mieszkaniowej. Osoby zainteresowane będą mogły albo wynająć mieszkanie, albo stopniowo dochodzić do własności, poprzez spłacanie należności w czynszu. Z naszych informacji wynika, że miesięcznie może to kosztować około 1 tys. zł.

Minister Michał Cieślak – nawet 200 nowych mieszkań dla Jędrzejowa, w ramach rządowego programu
busko.com.pl: – 17.11.2020 w Jędrzejowie zostało podpisane porozumienie dotyczące budowy siedmiu nowoczesnych bloków mieszkalnych na 120 mieszkań z 200 planowanych, w których docelowo swoje miejsce do życia znajdzie wiele rodzin ♂

Prezes Michał Sroka nie chce na razie ujawniać kwot, jakie wnosić będą lokatorzy. Zapewnia jednak, że będą to tanie mieszkania, co nie znaczy, że gorszej jakości. Krajowy Zasób Nieruchomości w ogóle nie jest nastawiony na zysk. Dodał, że jest to oferta przede wszystkim dla osób, które nie mogą dostać kredytu hipotecznego, a potrzebują mieszkania.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć chce, aby docelowo, przy współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości powstało około 200 mieszkań o powierzchni około 50 m2.  Koncepcja pierwszego bloku, który powstanie…– cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce – po kliknięciu na link

 


 

Jarosław Kruk: A w Busku jest jak jest, po prostu…

 

◙ Podobne informacje:

do Redakcji: Lex developer przy Batorego

Bcpl: Uzdrowisko czy blokowisko? Czy deweloper postawi dwa bloki w części zdrojowej przy Grotta?

Pawilony socjalne czy zapomniane slumsy kilkaset metrów od tężni za 25 mln i nieopodal Ośrodka Aktywności Społecznej za 4,5 mln?

Była brzydka, stara nora będzie OAS dla seniora

Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!

Nowi inwestorzy i kolejne miejsca pracy w Jędrzejowie. W Busku słoneczka, stadiony, tężnia i fontanny…

PRZYWRÓCIĆ GODNOŚĆ GMINIE I JEJ MIESZKAŃCOM – protest pod buskim magistratem, 25.06.2020 – FOTOGALERIA

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “RK: Tanie mieszkania za rządowe pieniądze w Staszowie. W Jędrzejowie też. W Końskich również. A w Busku?”

 1. Haribo pisze:

  Straszne te blokhauzy ze zdjęcia, brzydko i biednie wyglądają.
  Jaka cena za metr?

 2. do redaktora pisze:

  Temat mieszkań bardzo ważny, ale błagam: nie lansuj tego pseudo-ministra Cieślaka, bo z uważnej lektury wynika, że bodaj nie ma nic wspólnego z tą sprawą, tylko ma znajomości w Radiu Knap, które zamieszcza jego perory przy byle okazji.

 3. Oj joj pisze:

  To rząd ma jakieś swoje pieniądze?

 4. Do powyzej pisze:

  A Euro Kołchoz ma jakieś swoje pieniądze?

 5. TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  TVN Fakty, 18.11.2020

  Zgony w ciągu 7 tygodni w okresie od września do listopada:
  2017 – 53351
  2018 – 53345
  2019 – 53952
  2020 – 70186

  W 2020 zmarło o 16 234 osób więcej niż rok temu.

  Z tych 16 234 na Covid zmarło 3 595 !!!

  Zatem na SKUTEK PANDEMII ale NIE NA COVID zmarło 12 639 osób.

  Wniosek: Z powodu pandemii zmarło 3,5 razy więcej zwykłych osób, niż tych chorych na Covid.

 6. Do tragedia pisze:

  Oddawać nasz szpital !

 7. Andrzej pisze:

  Jak będą dawać te mieszkania za darmo to dopiero będzie kwitła korupcja.Z drugiej strony nie można przydzielać takich luxusów patologii. Przeczyłoby to regułom zdrowego rozsądku. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak horendalnie drogie są mieszkania na rynku.

 8. Michał pisze:

  Nie ma czegoś takiego jak rządowe pieniądze…Trzeba zmienić tytuł na …za nasze pieniądze…

 9. Andrzej do Michał pisze:

  Nasze ,czy nie nasze, ale ktoś będzie je rozdawał po uważaniu. Wartość takiego lokum to conajmniej 250 tyś.Człowiek powinien zapracować sobie na mieszkanie a nie za darmo dostać i jest to bardzo niesprawiedliwe.

 10. Michał do Andrzej pisze:

  Nasze czyli z naszych podatków więc jednak to ważne bo nam zabrane a innym dane. Nie miałbym nic przeciwko gdyby rządzący rozdawali swoje własne pieniądze.

 11. Jan do Andrzej pisze:

  „Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak horendalnie drogie są mieszkania na rynku” – a czy zastanowiłeś się dlaczego mieszkania są takie drogie? Koszt budowy m2 to ok 3000 a cena sprzedaży 5000 lub 10000. Jak to jest? Dla mnie to jedna wielka ustawka za którą nikt się nie bierze, a płacą za to szarzy ludzie, którzy zadłużają się na całe życie by wąska grupa cwaniaków i banksterow niemiłosiernie się bogacila

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl